Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: Brak moci 730d 218km i gaśnie samoczynnie

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2015
    Posty
    19
    BMW
    730d
    Skąd
    Bolesławiec

    Post Brak moci 730d 218km i gaśnie samoczynnie

    Witam wszystkich forumowiczów. Mam problem z moja e65 730d listopad 2004 rok. Auto chodziło bardzo fajnie bez problemu przyjechalo na tablicach z niemiec (650km) a po dwoch tygodniach zaczely sie problemy. Nie wiem od czego zacząć zeby na darmo nie wyrzucic pieniedzy w częsci... Problem dotyczy mocy raz jezt ok raz odcina raz jest słabsza raz normalnie diwne przypadki. Zaworki sprawdzone (od turbo nowy) wezyki podciśnieniowe sprawne klapki z kolektora sam osobiscie usuwałem zeby nie wpadły sztanga turbiny chodzi lekko i mozna ja bez problemu zassac ustami. Audo troche przy mocnym docosnieciu gazu nawet sporo podkapca na czarno (silnik oczywiscie oryginalnie bez DPF EURO3) wiem ze to w dieslu normalne ze podkopci ale tu jest tego zdecydowanie za duzo wczesniejsze moje 3.0d tak nie dymiły. Filtr paliwa nowy powietrza rowniez. bledy jakie rejestruje komp odnosnie mocy i gaszenie w DDE to:
    3f01
    4530
    3f25
    4560
    4590

    Problem z gasnieciem pojawił sie samoczynnie... zgaslo auto podczs normalnej jazdy (dodam ze z niemeic jak wracałem to dojechałem na rezerwie komp wskazywał zasieg jeszcze tylko na 15km) teraz nawet po odpaleniu na postoju chodzi pewien czas okolo 1-2 min i słychac ze pompka w zbiorniku po prawej stronie przestaje pracowac i po 2 sek auto gasnie. Moze to byc wina tej pompki? jak ja sprawdzic? obecnie w zbiorniku jest okolo 30 litrow paliwa
    Prosze o pomoc bo juz duzo poszlo kasy we wszystkie eksploatacyjne rzeczy a dodatkowo byl wymieniany modol airbag i modol od sterowania multifunkcja bo poduszki sie palily i sterowanie nie chodzilo ale to juz zrobione i wszystko gra poduchy chodza tylko teraz ta moc i gasniecie samochodu... po wykasowaniu bladow jak zgasl podczas jazdy to samochod na postoju jak gasnie nic nie rejestruje...

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar KleMarine03
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    203
    BMW
    E65 730 D
    Skąd
    Siedlce

    Post

    1.czujnik ciśnienia w kolektorze ssącym do sprawdzenia
    2. przepływka do sprawdzenia odłącz ją i sprawdź

    3F01 Ciśnienie doładowania Sensor
    4530 Ciśnienie siłownika Boost - Regulacja ciśnienia zbyt niski
    3F25 powietrza wejściowego Flow Control
    4560 Czujnik ciśnienia Rail - Wiarygodność-ciśnienia zbyt niski
    4590 Rail ciśnienia nie jest wiarygodny

    Przeczyść czujnik ciśnienia w kolektorze ssącym dodatkowo EGR nie zaszkodzi, po tej operacji pojeździj z odłączoną przepływką (nic się nie stanie) i napisz jaki rezultat. Koszt 0zł
    Ostatnio edytowane przez KleMarine03 ; 26-10-2015 o 20:35

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2015
    Posty
    19
    BMW
    730d
    Skąd
    Bolesławiec
    czujnik sprawdzałem był troche w nagarze to go oczyściłem i kurde dalej bez poprawy... a przepływke jak odlacze to jak powinno jezdzic? jakies wieksze wskazówki? a co do gaśnięcia to masz może jakis pomysł? jutro wyciagne tą pompke w zbiorniku i zobacze na krotko mozna ja podłaczyc czy ona pracuje jakos z wysterowania przez kompa?

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar KleMarine03
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    203
    BMW
    E65 730 D
    Skąd
    Siedlce
    z pompką nie miałem do czynienia, może to być również elektrozawór nr 1:
    http://de.bmwfans.info/parts-catalog...um_control_agr
    jest wiele możliwośći
    błąd 4530 tutaj rozwiązany:
    http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtop...?f=70&t=156524
    2 ostatnie błedy tutaj:
    http://7er.pl/showthread.php/29525-c...ienia-rail-e65
    Najpierw napraw to co na forach wszystko jest ladnie opisanie potem odpisz co i jak. Po naprawach usuń błędy.
    Ostatnio edytowane przez KleMarine03 ; 26-10-2015 o 20:45

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2015
    Posty
    19
    BMW
    730d
    Skąd
    Bolesławiec
    ok dzieki kolego jeszcze przegladne ten zawor ewentualnie zaslepiej egr i zobaczymy co bedzie sie dzialo a potem jazda z odpieta przepywka jutro wieczorem dam znac czy cos nowego zaszlo w temacie. chyba ze ktos ma jeszcze jakies propozycje. dzieki

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar KleMarine03
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    203
    BMW
    E65 730 D
    Skąd
    Siedlce
    na temat pompki tutaj:
    http://7er.pl/showthread.php/19451-S...zas-jazdy-730d
    po tych zabiegach poszukaj pompy dogadaj się z kimś, że chciałbyś sprawdzić a kupisz kiedy okaże się że jest uszkodzona Twoja.

  7. #7
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Zacząłbym od sprawdzenia ciśnienia paliwa. To bardzo prawdopodobny powód gaśnięcia.

    Z tą pompą, która przestaje działać, to przydałoby się połączyć z modułem SBSR i sprawdzić czy to on ją wyłącza, czy mimo wysterowania przez wspomniany moduł, pompa przestaje pracować.

    Ostatnio kumpel miał podobny problem okazało się, że zawiódł styk w plastikowej pokrywce baku.



    Przy otwartym dolocie(np. rozpięty wąż z turbo) silnik też potrafi zgasnąć, ale nie na biegu jałowym, tylko przy dodaniu gazu. Błędy z doładowania mogą wskazywać na nieszczelność
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2015
    Posty
    19
    BMW
    730d
    Skąd
    Bolesławiec
    W SBSR mam zapisane 2 błędy
    98EB
    98E3
    Ale żadna kontrolka od airbag sie nie pali wszystko zazbraja sie ok... Sugerujecie ze ten moduł do wymiany? Muszę kupić po numerach? Czy mógł sie wykodować bo zmieniałem z tydzień temu Aku....
    Jesli wymiana to gdzie sie znajduje bo wyczytałem ze na słupku pasażera... Cieżko go wymontować?

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2015
    Posty
    19
    BMW
    730d
    Skąd
    Bolesławiec
    98eb asic temperature protection high-side-transistor
    Po skasowaniu błędów i odpaleniu auta do ponownego zgaśnięcia samoistnego komputer w SBSR zarejestrował błąd jak wyzej

  10. #10
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Błąd wskazuje na przegrzewanie się tranzystora.

    Winowajcą może być sama pompa, która stwarza za duży opór co powoduje za duży przepływ prądu
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

Podobne wątki

  1. [silnik] Stuki-cykanie 730d 218km
    Przez mario0990 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-10-2015, 22:18
  2. [skrzynia] E65 730d 218km problem ze skrzynia
    Przez xaser w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 01-12-2014, 07:40
  3. [E65/66] 730d smoku 3.0d 218km indywidual :) Przywitanie !
    Przez Smoku w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 22-05-2013, 16:46
  4. Silnik gaśnie podczas jazdy // 730d
    Przez Przybysz w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 17-04-2012, 16:34
  5. 730d gaśnie
    Przez DoDominik w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-03-2011, 19:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •