Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 51

Wątek: Szlachetna Paczka 2015

  1. #1
    Vip Vip Awatar basik107
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    384
    BMW
    :)
    Skąd
    Malczyce

    Post Szlachetna Paczka 2015

    Hej :) Działamy w tym roku?


    Jak tak, to proszę o ponarzekanie, co było nie tak do tej pory i pogłaskanie za to co było OK. O propozycje zmian ;)

    np. zbieramy kasę od teraz lub zbieramy dopiero po wyborze rodziny ;) i inne .....


    A to po to , żebyśmy mogli jesze lepiej zorganizowac pomoc :)

    SZP w tym roku obhodzi 15 lecie, a i my mamy już jakiś jubileusz bo pomagamy od 2010r :D tj. już 5 lat!



    Edit: żeby nie szukac w wątku zasad zbiórki :


    Osobom zainteresowanym wysyłam dane do przelewu na PW. Mam odrębne konto w vw banku, na które będą tylko i wyłącznie wpływy z naszej zbiórki i ewentualnie osób, które razem z nami będą pomagały (np. nasi znajomi / rodziny itp.)

    Udostępnię też zainteresowanym adres do wysyłania rzeczy :)


    MOJA PROPOZYCJA RODZINY JEST TAKA. Byłam u poniższej rodziny jako wolontariuszka. Rodzina ma już darczyńcę ale ten zgodził się, żebyśmy byli współdarczyńcami. Jeśli nazbieramy więcej niż 1500 zł kasy to poszukam innej rodziny i wybiorę z bazy. jeśli nie to moglibyśmy przeznaczyć zebrane pieniądze właśnie dla tej rodziny kupując węgiel. Idę zaraz na spotkanie do rodziny po pożarze. Kilak dni temu spalił się dom, w wyniku pożaru 38 osób pozostało bez dachu nad głową.



    i Basia (46 l.)wraz z panem Stanisławem (50 l.) wychowują dwójkę dzieci: Roberta (17 l.) i Zuzię (2 l.). Do sierpnia tego roku rodzina żyła normalnie i spokojnie. Pani Basia tęskni to tamtego nieodległego czasu. Kilka lat temu Pan Stanisław miał swoją działalność gospodarczą. Działalność miała rację bytu, kiedy udawało się wygrywać przetargi. Niestety raz się nie udało i musiał ją zamknąć. Zaciągnął wówczas kredyt na zakup sprzętu i do dzisiaj mają problem z jego spłatą. Cały zarobek pani Basi idzie na ten cel. Pod koniec sierpnia br., zaraz po 50 urodzinach pana Stanisława, wydarzył się wypadek w pracy. Pan Stanisław stracił palca u ręki, doznał wielu zmiażdżeń i wieloodłamowych złamań kości ręki i nogi. Kolano wymagało rekonstrukcji, a złamane udo metalowych wstawek. Rany trudno się goiły i przez długi czas pan Stanisław wymagał stałej opieki. Pani Basia wspomina: "miałam wtedy dosłownie 2 małych dzieci" i dodaje "Teraz to wszystko w biegu. Nie ma na nic czasu". Pani Basia mówi, że największym problemem i wyzwaniem w tej chwili jest zorganizowanie cotygodniowych dojazdów do Szpitala. Od kilku lat pracuje jako opiekun świetlicy i animator kulturalny (wymiar jak 1/4 etatu) lecz jest to mało płatne zajęcie. Szuka teraz pracy na cały etat. Takiej, dzięki której pogodzi opiekę nad Zuzią i nad panem Stanisławem. Pani Basia zapisała małą Zuzię do Klubu Malucha, który rozpoczyna działalność w grudniu br. Ma nadzieję, że dzięki pomocy sąsiadów poradzą sobie z dowożeniem Zuzi. Wielkim zmartwieniem dla pani Basi jest też to, że u Zuzi znalazła jakieś guzy, które maleńką bolą. Dostała skierowanie do specjalisty. Są to najprawdopodobniej włókniaki, ale trzeba to dokładnie zbadać. Już teraz wiadomo na pewno, że Zuzię czeka operacja. To spędza sen z powiek całej rodzinie.
    Obecnie rodzina utrzymuje się dzięki pensji pana Stanisława i pani Basi. Po odliczeniu kosztów utrzymania mieszkania i leczenia, daje to 234 złotych na osobę miesięcznie. Dużym obciążeniem tej kwoty są koszty dojazdu pana Stanisława do specjalistów (od 200 do 400 zł).
    Pan Stanisław porusza się już o kulach. Lekarze mówią, że noga może wrócić do max. 70% swojej sprawności. Pan Stanisław się nie poddaje i stara się poprzez rehabilitację powrócić do jak najlepszej sprawności. Bardzo zależy mu na powrocie do pracy.
    Pani Basia stara się wszystkim, którzy potrzebują, pomagać. Teraz ma z tym problem ale mówi, że "Pomaganie to nie tylko dawanie rzeczy materialnych. Czasem wystarczy komuś pokazać, że nie jest sam ze swoim problemem, porozmawiać i wesprzeć nawet choćby tylko słowem". Trudno jest im się pogodzić z faktem, że sami teraz potrzebują pomocy.
    Pani Basia kiedyś pokończyła różne kursy: komputerowe i z obsługi kasy fiskalnej. Zdobyła też uprawnienia na wózek widłowy. Wierzy, że kiedy znajdzie opiekę dla Zuzi, męża stan się poprawi, a ona znajdzie lepszą pracę, będzie znów normalnie. Dla rodziców najważniejsze jest wychowanie dzieci przez dobre wykształcenie: "Żeby było im w życiu lepiej i łatwiej niż nam". Robert uczy się w I klasie technikum. Tylko czeka, aż będzie na tyle duży, by pójść na kurs i zrobić prawo jazdy. Już sobie upatrzył jakie auto sobie kupi, kiedy zacznie zarabiać. Bardzo żałuje, że nie może teraz rodzicom pomóc przy dojazdach do lekarzy. Mała Zuzia zaskoczyła nas tym, jak pięknie już mówi. Dowiedzieliśmy się, że uwielbia bajki. Zapytana, czy te z telewizorka, słodko się nam rozszczebiotała i stwierdziła, że nie, że "mamusia mi czyta wieczorami, kiedy jest ciemno i trzeba iść spać". Wśród najważniejszych potrzeb pani Basia wymienia żywność, odzież i kuchenkę z piekarnikiem. W obecnej sytuacji na wszystko brakuje pieniędzy, także na żywność. Odzież jest potrzebna rodzinie ze względu na kradzież, która miała miejsce podczas wakacji. Z autobusu zniknęła walizka z odzieżą Roberta i pana Stanisława. Mała Zuzia potrzebuje przede wszystkim dresów, bo od grudnia idzie do Klubu Malucha.
    Pani Basia lubi gotować, a kuchenka którą posiada jest już "na wykończeniu" - ma sprawne tylko 2 palniki, a w piekarniku są spore dziury powstałe w wyniku przepalenia blachy. Kuchenka jest bardzo przez panią Basię eksploatowana, ponieważ lubi gotować i udzielać się społecznie. Gotuje i piecze ciasta na imprezy integracyjne i inne wydarzenia.


    Ostatnio edytowane przez basik107 ; 25-11-2015 o 17:23

  2. #2
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Hello. Myślę że nie ma co pytać tylko zaczynać zbiórkę ;)

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  3. #3
    Moderator Mod Awatar damian23zgc
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    904
    BMW
    BMW e65 745i;VW Passat B6
    Skąd
    DZG
    Super Basiu ze sie tym zajmiesz znowu 😃
    Moim zdaniem lepiej zaczac zbierac kase juz teraz a rodzine wybrac jak juz mniej wiecej bedziemy wiedzieli jaka pomoc mozemy zaoferowac.

  4. #4
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez damian23zgc Zobacz posta
    Super Basiu ze sie tym zajmiesz znowu 😃
    Moim zdaniem lepiej zaczac zbierac kase juz teraz a rodzine wybrac jak juz mniej wiecej bedziemy wiedzieli jaka pomoc mozemy zaoferowac.
    Zdecydowanie na tak!

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    603
    BMW
    S-Max 2,5T PoWeR
    Skąd
    North East PL
    Ja się dołączam...
    brałem udział w poprzednich latach... z tym że nie przez forum... więc prośba jakby co o informację w jaki sposób odbywa się zbiórka.
    pozdrawiam

  6. #6
    Vip Vip Awatar basik107
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    384
    BMW
    :)
    Skąd
    Malczyce
    Cytat Zamieszczone przez orzel_man Zobacz posta
    Ja się dołączam...
    brałem udział w poprzednich latach... z tym że nie przez forum... więc prośba jakby co o informację w jaki sposób odbywa się zbiórka.
    pozdrawiam

    Osobom zainteresowanym wysyłam dane do przelewu na PW. Mam odrębne konto w vw banku, na które będa tylko i wyłącznie wpływy z naszej zbiórki i ewentualnie osób, które razem z nami będą pomagały (np. nasi znajomi / rodziny itp.)

    Udostępnię też zainteresowanym adres do wysyłania rzeczy :)

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    603
    BMW
    S-Max 2,5T PoWeR
    Skąd
    North East PL
    Dzieki za szybka odpowiedz.
    Pozdrawiam

  8. #8
    Vip Vip Awatar basik107
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    384
    BMW
    :)
    Skąd
    Malczyce
    Cytat Zamieszczone przez orzel_man Zobacz posta
    Dzieki za szybka odpowiedz.
    Pozdrawiam

    W razie dodatkowych pytań zapraszam do wątków z poprzednich naszych zbiórek i kontaktu poprzez ten wątek lub PW :) (z tym, że na PW mam mało miejsca dopóki nie pokasuję wiadomości z poprzedniej zbiórki :D)

  9. #9
    Vip Vip Awatar basik107
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    384
    BMW
    :)
    Skąd
    Malczyce
    Taki tam e-mail a to już tylko 10 dni ...

    Drogi Darczyńco!

    Wiesz co wydarzy się już za 10 dni? W pomocy potrzebującym połączymy biednych i bogatych. Pokażemy, że wizja jednej Polski, w której każdy człowiek radzi sobie w życiu, a gdy jeden upada, reszta jednoczy się, by mu pomóc – jest możliwa!

    21 listopada 2015 – Otwarcie Bazy Rodzin SZLACHETNEJ PACZKI i Dzieci AKADEMII PRZYSZŁOŚCI
    Tego dnia będziesz mógł wybrać rodzinę, którą chcesz wesprzeć w walce z biedą lub dziecko AKADEMII PRZYSZŁOŚCI, które jest skazane przez innych na porażkę. W tej pomocy połączysz swoją rodzinę, znajomych, współpracowników… w ten sposób znowu zjednoczymy tysiące osób!

    Tworzysz z nami Drużynę SZLACHETNEJ PACZKI, dlatego bardzo chcemy Ci powiedzieć o tym, co aktualnie dzieje się w projekcie. A dzieje się naprawdę wiele!


    Nasze wspólne cele! W tegorocznej edycji SZLACHETNEJ PACZKI chcemy dotrzeć z pomocą do 20 000 rodzin w trudnej sytuacji, w AKADEMII PRZYSZŁOŚCI już teraz mamy 2 000 dzieci, które chcą zacząć naukę wygrywania. By pomóc rodzinom i dzieciom potrzebujemy wolontariuszy – cały czas szukamy blisko 2 000 wolontariuszy Paczki i ponad 1 000 wolontariuszy Akademii.Pomóż nam ich znaleźć! Sprawdź gdzie szukamy!


    Masz firmę? Mamy dla Ciebie wyjątkową propozycję. Firma, która chce stać się Liderem Zmiany Społecznej w lokalnej społeczności może zostać Inwestorem Społecznym. To dzięki jego zaangażowaniu SZLACHETNA PACZKA ma szansę docierać ze swoją pomocą do konkretnych rodzin, dawać wolontariuszom szansę na rozwój i zmieniać świat na lepsze już dziś. Jak można zostać Inwestorem Społecznym? Wystarczy, że wybierzesz jeden z 620 rejonów i wpłacisz na konto SZLACHETNEJ PACZKI darowiznę w wysokości 5000 zł. Szczegóły znajdziesz na stronie >>>


    21 listopada to też dzień, w którym otwarcie będziemy mówili o walce z biedą. W każdym mieście wojewódzkim odbędzie się Marsz SZLACHETNEJ PACZKI! Zapisz koniecznie tę datę w kalendarzu! Szczegóły dotyczące wydarzenia – już wkrótce!


    Na koniec historia z Wrocławia, która wydarzyła się naprawdę – także dzięki Tobie:

    "Paczkowy czwartek. Jadę w tramwaju. Mimo, że zimno odrobinę, zdejmuję kurtkę, by pokazać czerwoną, paczkową koszulkę. Tak, by znak: "SZLACHETNA PACZKA" i czerwień biła wszystkich po oczach. Naprzeciw mnie rodzina. Chłopiec składa litera po literze napis z koszulki i nagle krzyczy: "Mamo ta pani przynosi ludziom paczki. My też dostaliśmy taką, pamiętasz"? Matka próbuje uciszyć syna, że nie tak głośno, że zaraz wysiadają. Mija minuta w totalnej ciszy. Tramwaj się zatrzymuje, matka z chłopcem wysiadając - patrzy na mnie. To zadziałało jak impuls. Wyciągam do niej dłoń, ona ściskając ją, wzrusza się i mówi: "To, co robicie jest niesamowite. Dziękuję!". I co Wy na to? Czujecie tę moc? Jeszcze przez kilka dobrych minut czuję na sobie spojrzenia współpasażerów. Kilkoro z nich wyciąga komórki. Kto wie? Może wpisują w Google "szlachetna paczka", "jak pomóc", "jak zostać SuperW"?"


    Pozdrawiamy,
    Zespół SZLACHETNEJ PACZKI

  10. #10
    Vip Vip Awatar basik107
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    384
    BMW
    :)
    Skąd
    Malczyce
    Cytat Zamieszczone przez Jakub Zobacz posta
    Hello. Myślę że nie ma co pytać tylko zaczynać zbiórkę ;)
    Marne zainteresowanie tematem, a baza już otwarta. Zebrane fundusze chyba zwrócę :( Jutro sprawdzę konto. Bo przyznam, że nie zaglądałam właśnie ze względu na to, że zainteresowanie tematem minimalne mamy w tym roku :(

Podobne wątki

  1. Szlachetna Paczka 2013
    Przez basik107 w dziale Szlachetna Paczka
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 18-12-2013, 21:11

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •