Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Wątek: [audio] Nie działa radio

  1. #11
    Vip Vip Awatar Mariusz735i
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    397
    BMW
    E38 740iA, było E32 735i
    Skąd
    Cyców, lubelskie
    Dzięki Cursor za pomoc. :)
    A więc nie ma sensu szukać i wyciągać radio z wyświetlaczem z konsoli wewnątrz auta, tylko szukać przyczyny w tunerze z bagażnika?
    Radio w ogóle się nie włącza, nie zaświeca się ta dioda przy pokrętle.
    Ostatnio edytowane przez Mariusz735i ; 03-02-2011 o 13:57

  2. #12
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Przy uszkodzonym tunerze tak jak w tamtym temacie to dźwięku z TV i nawigacji też by nie było, albo by przerywał.

    Co nie znaczy, że to nie kusi być problem z tunerem.

    Ostatnio miałem do czynienia nie tylko z brakiem dźwięku, ale także z problematyczną pracą samego tunera(strasznie wolno reagował na komendy, np. wyszukiwania stacji).

    Wystarczyło poprawić luty tak jak w temacie i dodatkowo luty z obu płytek, które są po boku tunera i zaczęło wszystko działać.
    Możliwe, że w tym przypadku też to pomoże.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  3. #13
    Vip Vip Awatar Mariusz735i
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    397
    BMW
    E38 740iA, było E32 735i
    Skąd
    Cyców, lubelskie
    Dziś podpinaliśmy kompa. Nie można było połączyć się z radiem, więc nic przez kompa nie zrobiliśmy. Posprawdzaliśmy czy wszędzie dochodzi napięcie i wszystko jest ok. Na dzień dzisiejszy myślimy, że to tuner/wzmacniacz radia. Wszystko dziś wymontowaliśmy. Jutro albo pojutrze powinniśmy mieć drugi tuner. Spróbujemy podpiąć i zobaczymy czy zadziała.
    Ostatnio edytowane przez Mariusz735i ; 17-02-2011 o 19:51

  4. #14
    Początkujący Użytkownik Awatar venom
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    70
    BMW
    E38 728i
    Skąd
    slaskie
    Blog
    5
    Witam

    Odgrzewam temat

    Moj philips również odmowił posluszenstwa (zeby bylo smieszniej zaraz po zakupie auta - na jezdzie testowej wylaczylem radio zeby posluchac auta i to był ostatni raz kiedy coś tu grało)

    strona tv działa (ekran itd)
    radio milczy
    bezpieczniki ok zreszta radio ma prad bo probowałem wyciagnac zakleszczona kasete i po wcisnieciu guzika slychac jak winda probowala ja wypchnac - ostatecznie radio wyjalem z deski i kasete usunałem no ale nadal dzwieku brak

    z tego co poczytałem to zapewne tuner padł wiec teraz pytanie jak to zdiagnozować (gdzies czytałem ze tuner da sie obejsc przepinajac wtyczki - zapewne chodzi o te niebieaskie kostki w bagazniku)?
    z tyłu navi działa a zmieniarka milczy - to tak w ramach dalszych poszukiwań

    chetnie zlece jakiemus elektronikowi ew naprawe tunera - nie mam warunkow do precyzyjnego lutowania
    było:
    E30 320i
    Z3
    E30 335i
    E32 730i
    E34 525i

    jest:
    E38 728i

  5. #15
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    z tego co poczytałem to zapewne tuner padł wiec teraz pytanie jak to zdiagnozować (gdzies czytałem ze tuner da sie obejsc przepinajac wtyczki - zapewne chodzi o te niebieaskie kostki w bagazniku)?
    Mylisz pojęcia. To dotyczy tunera TV, a nie tunera radiowego.

    Kontrolka przy gałce głośności zapala się?
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  6. #16
    Początkujący Użytkownik Awatar venom
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    70
    BMW
    E38 728i
    Skąd
    slaskie
    Blog
    5
    Witam ponownie - temat mi gdzieś umknął no ale usterka pozostała

    kolego cursor lampka przy przełączniku nie świeci się. Mruga na czerwono ta na środku ale z tego co wiem to oznacza brak karty sim w telefonie co zreszta u mnie ma miejsce.

    zamieszcze jeszcze kilka spostrzezen moze to naprowadzi na usterkę.
    przy zmianie lamp z tyłu obejrzalem kabelkologie przy sprzetach przed lewa lampą.
    Posiadam tam navi (działa) zmieniarke (nie działa - tak jakby nie miala prądu - nie moge nawet magazynka wyjąć) oraz ten srebrny tuner/wzmacniacz (nie wiem jak to sie nazywa)
    z tunera dobywa sie dzwiek jakby wentylatorka - kable wygladają ok nie widać uszkodzeń.

    dalsze grzebanie przy lampach ujawniło trzy przewody zakonczone tak jakby skuwkami ktore montuje sie na sruby mocujące lampy (to chyba masa) - zamontowałem każdą z nich

    jedyne co mnie zastanawia to dwa kabelki typu chinch oznaczone Audio Out i Video Out ktore nie są do niczego podłączone. Ze skanu historii serwisowej wynika ze zmieniarka i navi zostały dołożone do auta później przez serwis (zapis pozostał w wykazie napraw)
    Ostatnim tropem moze być akumulator - jest stary i mimo że odpala i jeździ normalnie to po np godzinnym postoju przy otwartych drzwiach i kluczyku na kontrolkach aku padł - co oznacza że jest do wymiany. Może po tym zabiegu audio ożyje bo i takie historie tu czytałem.

    to tyle jesli chodzi o info - praktycznie tylko to pozostało do naprawy z elektryki bo reszte już opanowałem a wkurza jak diabli
    Ostatnio edytowane przez venom ; 26-02-2018 o 12:05
    było:
    E30 320i
    Z3
    E30 335i
    E32 730i
    E34 525i

    jest:
    E38 728i

  7. #17
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Jeśli kontrolka nie zapala się to tuner nie działa w ogóle.
    Na początek sprawdź wszystkie bezpieczniki pod maską oraz w bagażniku.
    Jeśli wszystkie są ok i na pewno nie brakuje jakiegoś bezpiecznika(zwróć uwagę czy w jakimś polu nie brakuje bezpiecznika, a są oba styki), to pozostaje Ci wydobyć tuner radiowy. Na jego gnieździe jest kolejny bezpiecznik.
    Jeśli jest cały to żaróweczką trzeba sprawdzić zasilanie:
    - brązowy to masa
    - czerwony lub czerwony z jakimś paskiem to stały plus
    - fioletowy lub fioletowo-biały to plus po zapłonie
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  8. #18
    Początkujący Użytkownik Awatar venom
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    70
    BMW
    E38 728i
    Skąd
    slaskie
    Blog
    5
    ok rozumiem ze zasilanie ma byc po przekreceniu kluczyka "na kontrolki"?
    co do bezpieczników sprawdze oba panele jeszcze raz natomiast tuner chyba ma prąd bo ten wentylator pracuje wewnatrz tej srebrnej skrzynki (słychać go i można wyczuć lekkie wibracje przy dotknieciu tunera)
    możliwe ze ma tylko staly plus.... - sprawdzimy to
    było:
    E30 320i
    Z3
    E30 335i
    E32 730i
    E34 525i

    jest:
    E38 728i

  9. #19
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Tuner radiowy nie ma wentylatora ;)
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  10. #20
    Początkujący Użytkownik Awatar venom
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    70
    BMW
    E38 728i
    Skąd
    slaskie
    Blog
    5
    Cytat Zamieszczone przez cursor Zobacz posta
    Tuner radiowy nie ma wentylatora ;)
    Witam ponownie. Chciałem bardzo podziękować koledze cursor za pomoc w temacie. Dziś wytargalem tuner (miejsce montażu rewelacja) i okazało się że przepałony był bezpiecznik. Po podłączeniu tuner ozyl. Tyle czekania żeby po odpaleniu z głośników poszło akurat radio Maryja;-). Jeszcze raz dzieki
    Ostatnio edytowane przez venom ; 02-05-2018 o 01:37
    było:
    E30 320i
    Z3
    E30 335i
    E32 730i
    E34 525i

    jest:
    E38 728i

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •