Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: [E38] Otwarcie klapy bagażnika - jak?

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2015
    Posty
    33
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    Bydgoszcz

    Exclamation [E38] Otwarcie klapy bagażnika - jak?

    Witam,

    jak mogę otworzyć bagażnik w BMW e38 1996 r? Wyjąłem 2 bezpieczniki od syreny żeby nie wyła bo mam małą awarię alarmu, zamknąłem bagażnik i zamknąłem auto pilotem (na szczęście szeroko miałem otwarte tylne drzwi i uchyloną szybę) i auto zamknęło się na amen, nie działa centralny z pilota ani kluczyka, klapa jest niedomknięta i nie da się jej otworzyć kluczykiem bo nie mam tam zamka, nie działa guzik od środka, nie działa pilot, zero reakcji, dociskałem, skakałem, ciągnąłem i nic. Dodam, że nie działają mi też tylne szyby... bezpieczniki z przodu są okej a do bagażnika nie mam dostępu... prąd jest, auto stoi w garażu normalnie odpala, żadnego błędu nie mam ani nic. Patologia totalna.

    Proszę o pomoc bo nie mogę używać auta... inne wątki czytałem ale jak zwykle się skończyło na rozmowie o smarowaniu uszczelek olejem.

    pozdrawiam.

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1
    Czemu nie masz zamka w klapie?
    Jest sposob z wywierceniem dwoch otworow pod tablica rejestracyjna i drutem mozna pociagnąc cięgno zamka.. Poszukaj info na ten temat powinienes znalesc

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    120
    BMW
    E38 728
    Skąd
    Siedlce
    Miałem ostatnio identyczny problem. Musisz wywalić blachę, która oddziela kabinę od bagażnika.
    Następnie czymś długim i mocnym podważyć taki zatrzask w zamku, który trzyma klapę.
    Pozycja do roboty jest mega niewygodna. Trzeba jedna ręka jakoś tam operować

    Uzbrój się w cierpliwość latarkę i pomoc drugiej osoby. Mi to zajęło 2h po tym, jak udało mi się wykombinować narzędzie odpowiednie do roboty. Od razu mówię ze byle jaki wygięty drut nie da rady.

    Wyśle Ci na priv fotke to będzie łatwiej. Cały mechanizm jest w takiej samej pozycji jak na zdjeciu.

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    71
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    ciężka sprawa przerabiałem to ostatnio. Moje e38 stało 6 miesięcy czekając na remont i aku padł zupełnie podłączyłem nowe aku pod maską przednią, ale tylna klapa ani drgnie zamek się kręci z wnętrza też nie działa dodam że mam butlę lpg za tylnym fotelem i przez worek na narty też lipa. nacisnąłem zamki na klapie a kumpel zaczął szarpać z wyczuciem i puściła. Na szczęście nie była dociągnięta do końca.

Podobne wątki

  1. hydraulika klapy bagażnika e38
    Przez HORNETT39 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 362
    Ostatni post / autor: 03-06-2019, 21:51
  2. [pozostale] wymiana wkładki zamka klapy bagażnika e38 750 il
    Przez Bimmer w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-01-2013, 20:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •