Strona 2 z 14 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 140

Wątek: BMW E65 745d brak mocy przy większych prędkościach..... pomocy

  1. #11
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka

    Post

    Cytat Zamieszczone przez romek_m57 Zobacz posta
    ...błąd wszystkich świec żarowych, czy mógłby ktoś pomóc i odpowiedzieć...
    Temat, który przerabiałem:
    http://7er.pl/showthread.php/44411-G...g-open-circuit
    Musisz trochę poszukać, a znajdziesz wszystkie odpowiedzi. Jak nie, to pozakładaj nowe wątki, ktorych jeszcze nie ma. Nie wal wszystkich problemów swojego auta w jeden wątek, bo zrobi się mix i nikt nie będzie widział co z czym. ;)

    Co do DPF, bo tutaj się zgadzam z niektórymi przemówcami - masz opcję, znasz odpowiedni zakład, to usuń to cholerstwo. Wcześniej jednak upewnij się, że stacja diagnostyczna u Ciebie nie robi problemu z przeglądem, bo normalnie, to powinni zabrać dowód i zwrócić po ponownym zamontowaniu DPF'a.
    DPF ma prawo się zapchać nierówno. Wystarczy, że któraś strona bardziej daje olejem, albo ma jeden albo kilka niesprawnych wtryskiwaczy.

  2. #12
    Początkujący Użytkownik Awatar romek_m57
    Dołączył
    Oct 2015
    Posty
    57
    BMW
    e39 530d i e65 745d
    Skąd
    Gorzów Wielkopolski
    No właśnie wiem ze jeden z nich moze byc zapchany bardziej z roznych przyczyn... mozliwe tez ze wcześniej juz zdarzyla się komus awaria turbiny i polecial jakis olej... nie mam pojecia w kazdym badz razie potrzebuje pomocy w tym temacie. Chcialbm na początek sprobowac je wypalić procedura w programie ISTA tylko nie bardzo wiem ktore zlacze diagnostyczne najlepiej kupić zeby obslugiwalo dobrze ista i inpa a najlepiej jeszcze zeby byly w polskich wersjach językowych? Jezeli chodzi o ciśnienie doladowania oraz prace wtryskow to mowia mechanicy i serwis ze niby wszystko ok, martwi mnie jeszcze jedna sprawa, mianowicie pokazuje mi błąd wszystkich 8 świec zarowych, podobno uniemożliwi mi to przeprowadzenie czyszczenia DPFa. Wiesz moze jak usunac ta usterkę? Moze to kwestia modułu? Jak go ewentualnie speawdzic?

  3. #13
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Cytat Zamieszczone przez romek_m57 Zobacz posta
    ... mianowicie pokazuje mi błąd wszystkich 8 świec zarowych, podobno uniemożliwi mi to przeprowadzenie czyszczenia DPFa. Wiesz moze jak usunac ta usterkę? Moze to kwestia modułu? Jak go ewentualnie speawdzic?
    Bzdura. Świece nie mają nic do tego. Moje auto od jakiegoś mega długiego czasu jeździło na wszystkich padniętych świecach, w tym ja zrobiłem 12tys.km i jakoś regeneracja u mnie zachodziła. Świeca działa tylko przy rozruchu, ewentualnie chwilę po nim. Ważniejsze tutaj jest webasto, bo ono w moim aucie dogrzewa silnik w fazie pierwszych przebytych kilometrów. Mam nawet tak, że czasami stanę pod pracą, temperatura silnika ma ok. 65st.C i jak wyłączę silnik, to słyszę jak wypala resztki paliwa, żeby finalnie się wyłączyć. Na długiej trasie dla regeneracji nie ma to jednak większego znaczenia.
    Co do naprawy usterki, to przejrzyj temat z linka w wypowiedzi #11. Tam masz napisane ile Ohm ma dobra świeca ile padnięta i jeśli to nie one, to trzeba wymienić sterownik, skasować błędy i będzie śmigać. Sprawdź w menu ukrytym, czy auto w ogóle osiąga Ci temperaturę, bo u mnie poprzednik regularnie jeździł na niedogrzanym motorze - termostat silnika otwierał się przy 70st.C. Pamiętaj też, że w silnku są dwa termostaty - jeden należy do chłodzenia silnika (otwiera się przy 88st.C), a drugi jest od chłodnicy EGR (otwiera się przy 70st.C). Termostat musi być sprawny, bo to on ewentualnie może robić problemy zregeneracją. Ta teoria dla mnie też jest jednak lekko wątpliwa, bo u mnie na padniętym termostacie regenerowało. Niemniej jednak nie zaszkodzi Ci to sprawdzić dla ogólnego zdrowia Twojego silnika.
    Jak sprawdzić moduł niestety nie wiem, ale chętnie się dowiem, jeśli ktoś dysponuje taką wiedzą. :)
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 24-10-2015 o 08:17

  4. #14
    Początkujący Użytkownik Awatar romek_m57
    Dołączył
    Oct 2015
    Posty
    57
    BMW
    e39 530d i e65 745d
    Skąd
    Gorzów Wielkopolski
    Ale podobno podczas gdy mamy błąd świec, nie uruchomimy startu tej procedury wypalania DPF - tak mówili w serwisie...

    Cytat Zamieszczone przez cursor Zobacz posta
    Zamiast wycinać DPF to najpierw należy znaleźć przyczynę jego zapełnienia.
    Na początek kontrola temperatury silnika.
    Później należałoby sprawdzić masy powietrza i doładowania


    Jeśli masz założone nowe przepływomierze(wymieniać należałoby parami) to należy skasować adaptację


    Turbiny mają osobne wydechy, ale sprężarki pompoują do jednego kolektora ssacego

    Doładowanie się zgadza natomiast ciągle pokazuję błąd RÓŻNICY mas zasysanego powietrza... nie mam nowych przepływomierzy i nie zrobiłem adaptacji bo dopiero szukam złącza i nikt nie może mi pomoc, szkoda mi 1500 zł wywalić na dwa nowe przepływomierze jak nie wiadomo czy na pewno one są przyczyną? Ma ktoś może sposób na sprawdzenie tego w jakiś normalny sposób? Może ktoś z forum byłby tak życzliwy i pożyczył mi na 10 minut swoje (na pewno dobre) przepływomierze? Odwdzięczę się chętnie komuś za taką przysługę.


    Edytuj posty!!
    Ostatnio edytowane przez Anatol ; 15-02-2016 o 13:45

  5. #15
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Cytat Zamieszczone przez romek_m57 Zobacz posta
    Ale podobno podczas gdy mamy błąd świec, nie uruchomimy startu tej procedury wypalania DPF - tak mówili w serwisie...
    ... Wiesz, poczytaj sam na czym polega regeneracja, a później zmień serwis. Co ma świeca żarowa do regeneracji? Nic! Silnik musi być w pełni rozgrzany, a regeneracja następuje przez odpowiednią dawkę paliwa, która jest wtryskiwana po fazie wypalenia mieszanki paliwo-powietrze i tuż przed otwarciem się zaworu wydechowego. Paliwo zostaje częściowo przepompowane do DPF. Sterownik silnika zmienia czas wtysku, zamyka EGR i steruje tak zmienną geometrią łopatek (zmiana ilości powietrza doładowania), żeby podnieść temperaturę spalania w komorze. Wym sposobem zostaje wymuszona podniesniona temperatura spalin, żeby nastąpił zapłon mieszanki paliwa w filtrze cząstek. Stąd też się bierze, że jak regeneracja zostanie przerwana, to wtryśnięte paliwo do komory nie zostaje wypompowane przez zawór wydechowy i ścieka do miski olejowej.

    Zrób inny mały test, żeby wykluczyć np. niesprawdność EGR. Odepnij podciśnieniowy wężyk od EGR i go zaślep. Wybierz się na przejażdżkę i sprawdź efekty. Przygotuj się, że będzie trzeba skasować błąd (wyskoczy kontrolka Check Engine), ale nie wprowadzi on silnika w ustawienia awaryjne, więc auto będzie normalnie przyspieszało. Może to on jest winny.

  6. #16
    Początkujący Użytkownik Awatar romek_m57
    Dołączył
    Oct 2015
    Posty
    57
    BMW
    e39 530d i e65 745d
    Skąd
    Gorzów Wielkopolski
    :)... Wiesz... Jakoś też mi się nie chciało wierzyć ale "PAN" z serwisu z za biurka powiedział że program DIS nie pozwoli na przeprowadzenie testu skoro są błędy wszystkich świec:) mogę przeprosić że to napisałem bo nie robiłem tego jeszcze sam. Czekam na złącze diagnostyczne. INPE zainstlowałem ale nie potrafię jeszcze nic zrobić, tym bardziej bez interfejsu...:/ Bardzo chętnie spróbuję zrobić to o czym piszesz tylko chciałbym żebyś pomógł mi namierzyć miejsce tego EGR-a u mnie i jego podciśnienienia

  7. #17
    Początkujący Użytkownik Awatar romek_m57
    Dołączył
    Oct 2015
    Posty
    57
    BMW
    e39 530d i e65 745d
    Skąd
    Gorzów Wielkopolski
    Cytat Zamieszczone przez cursor Zobacz posta
    Zamiast wycinać DPF to najpierw należy znaleźć przyczynę jego zapełnienia.
    Na początek kontrola temperatury silnika.
    Później należałoby sprawdzić masy powietrza i doładowania


    Jeśli masz założone nowe przepływomierze(wymieniać należałoby parami) to należy skasować adaptację


    Turbiny mają osobne wydechy, ale sprężarki pompoują do jednego kolektora ssacego
    Jeżeli chodzi o kontrolę pracy silnika to doładowanie i temp. silnika są ok. natomiast masy powietrza jest ciągle za mało, w porównaniu do watrości zadanej.

    Jeżeli możesz to napisz jak skasować adaptację przepływomierzy, spróbuję i tego.

  8. #18
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Cytat Zamieszczone przez romek_m57 Zobacz posta
    Bardzo chętnie spróbuję zrobić to o czym piszesz tylko chciałbym żebyś pomógł mi namierzyć miejsce tego EGR-a u mnie i jego podciśnienienia
    Chętnie bym wrzucił fotkę, ale coś ostatnio na wszystkich 3 komputerach nie działa mi ta funkcja. Ogólnie EGR znajdziesz przy samym wlocie kolektora ssącego. Ty masz dwa. Oznaczenie nr 10 na schemacie:
    http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/di...L/sA/r2004/m04
    Odczep wężyk podciśnieniowy, zaślep go jakoś (tam jest podciśnienie, więc go nie wystrzeli) i sprawdź jak reaguje silnik. Wywali Ci błąd na deskę, ale nie przejmuj się tym. Oczywiście później musisz to wykasować INPĄ, DISem, czy ISTĄ.

    Co do przepływomierza, to masz wartości zmierzone niższe, niż oczekiwane dlatego, że układ pomiarowy jest brudny. Typowy przypadek. Czyszczenie na wiele się nie zdaje, bo układ jest dosyć solidnie zabudowany. Najlepiej wymienić, albo nieco stuningować sensor - zrobić dziurkę z tył. Na innym forum Roger-Nysa opisywał ten patent:
    http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=61186

    Pisałeś też, ze masz błąd różnicy zasysanego powietrza. Jeśli jest to błąd 3FC0, to jest to tylko dla biegu jałowego. O ile dobrze pamiętam 3FC1 jest to błąd dla całego zakresy pracy przepływomierza. Oba mogą mieć podstawę nie tyle w samym przepływomierzu, co własnie w EGR.
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 03-11-2015 o 12:16

  9. #19
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Co do przepływomierza, to masz wartości zmierzone niższe, niż oczekiwane dlatego, że układ pomiarowy jest brudny. Typowy przypadek. Czyszczenie na wiele się nie zdaje, bo układ jest dosyć solidnie zabudowany. Najlepiej wymienić, albo nieco stuningować sensor - zrobić dziurkę z tył. Na innym forum Roger-Nysa opisywał ten patent:
    http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=61186
    Opis dotyczy HFM5(ten z wykręcalnym wkładem). Ponoć przy HFM6 nic to nie daje.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  10. #20
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    8
    BMW
    E65
    Skąd
    Poznań
    Ze spadkiem mocy i objawami dotyczącymi mas powietrza właśnie sam miałem do czynienia u siebie. Na 99% uszkodzone są prowadnice klapek w kolektorze (podobno można to zdiagnozować ręcznie bez rozbierania kolektora). W to jest winą syfu, który w kolektorze się*zbiera. ASO przewiduje tylko wymianę kolektora, ale te klapki da się naprawić, choć jest to czasochłonne i trudne. Oprócz tego warto wyczyścić cały kolektor, bo z pewnością średnica kanałów jest zwężona przez nagar. Upierdliwa robota, ale przyznam, że efekt jest niespodziewany - auto odzyskuje bardzo dużą moc.

    PS. Błędy przepływomierza i DPF właśnie wynikały z tego, że po jednej stronie kolektora klapki były cały czas zamknięte i silnik dostawał za mało powietrza z jednej strony, więc pojawiała się różnica w ciśnieniu przed DPFami.

Podobne wątki

  1. [silnik] Kompletny brak mocy bmw E65 735i
    Przez konrado001 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 01-05-2015, 00:32
  2. brak mocy 3,0d przy włączonej klimie
    Przez marek borkowski w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-11-2014, 19:53
  3. [silnik] Szarpanie, przerywanie, brak mocy przy dużej prędkości.
    Przez Guzio83 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 04-03-2014, 22:11
  4. [silnik] Brak mocy w e65.
    Przez Jarecki w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 21-10-2011, 21:47
  5. brak mocy przy ruszaniu
    Przez jarek88 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-01-2011, 12:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •