Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 42

Wątek: Problem z mocą

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    13
    BMW
    e65
    Skąd
    GD

    Post Problem z mocą

    Hej. jakiś czas temu zaobserwowałam lekkie falowanie +- 300 w granicy 1500-2000 obrot ów jadac rownym gazem pod lekka górkę, już miałam decydować się na regen. sprzęgła, ale postanowiłam odpiąć przepływkę i zobaczyć co bedzie sie działo. Pojeździłam 3 dni z odpiętą przepływka i ani razu nie zafalował, ale pojawił się się inny problem. 3 dnia jazdy z odpieta przepływką czasami stracił moc i to o dobrą połowe, najczesciej podczas ruszania, po ponownym uruchomieniu wszystko wracało do normy na jakies kilka kilometrów i tak w kółko. Kupiłam nową przepływkę firmy BREMI (chyba jest uszkodzona) efekt jest taki, że po podłączeniu auto też traci moc chwilami, a inpa pokazuje na biegu jałowym 20g , wkrecam go do ok 2500tyś wartośc zmienia sie w tym czasie max 26g i nagle wskakuje 200g (taki przeskok odrazu z 26g) wtedy auto wyrywa aż trakcja się włącza... i też faluje na tej przepływce przy równej jezdzie.
    Moje pytanie brzmi czy auto przechodzi w jakis dodatkowy tryb serwisowy jesli jezdzimy z odpieta przeplywka i obcina moc??

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pawliko
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    931
    BMW
    Audi A5 Coupe 2.7 TDI S-line
    Skąd
    Szczecin / Gryfice
    Blog
    4
    Myślę, że kupiona przepływka powinna byc oryginałem.
    Były:
    VW Jetta A2
    Opel Astra G Caravan
    BMW E32 730i[*][*]
    VW Passat B5 Variant
    BMW E38 728iA
    BMW E39 535iA
    Audi A3 8P 2.0T++
    Audi A6 C6 2.7 TDI++ Quattro
    BMW E91 318d+
    VW Phaeton 3.2
    Astra GTC OPC Line
    Mercedes CLK W209 200K lift
    BMW E90 320dA 177KM 08'

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    198
    BMW
    E65 730D 2005r 231 Km
    Skąd
    Łódź
    Przepływka tylko oryginał Bosch, ta to sobie możesz wsadzić w..., a po kolejne to po wymianie przepływki na FABRYCZNIE NOWĄ trzeba zresetować jej parametry !
    Na końcu to masz pewnie sprzęgło hydrokinetyczne do wymiany a nie przepływke !

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    13
    BMW
    e65
    Skąd
    GD
    Cytat Zamieszczone przez Karizmo Zobacz posta
    Na końcu to masz pewnie sprzęgło hydrokinetyczne do wymiany a nie przepływke !
    Co na odpietej przeplywce by nie falowal?

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    13
    BMW
    e65
    Skąd
    GD
    Dodam tylko, ze zalozylam spowrotem stary oryginal, moc wrocila pozostalo falowanie, ktorego nie ma podczas jazdy z odpieta przeplywka. Zamowilam juz oryginalna jak przyjdzie dam znac czy sie poprawilo.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    198
    BMW
    E65 730D 2005r 231 Km
    Skąd
    Łódź
    Skrzynia biegów czyta parametry z całego auta jak tak się załatwiłem, że po naprawie mechatronika, skrzynia wchodziła w tryb awaryjny, wywalało jakieś błędy w skrzyni i przepływki. Myślałem że to wina mojej naprawy a błąd przepływki to następstwo a było odwrotnie. Jak przepływka siadła kompletnie to wywalało błędy w skrzyni bo skrzynia czyta z wielu innych czujników i dobiera parametry.

    Może oczywiście być wina przepływki ale ja bym zaczął od sprawdzenia przepływu powietrza zmierzonego a oczekiwanego i wszystko by było jasne !

    Tylko jeszcze jedno kolega nie napisał co to za silnik !

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka

    Post

    U mnie dokładnie taki efekt był jak zapomniało mi się wpiąć przewód turbo u góry przy przepustnicy. Raz moc była, raz nie. Przewód jest dosyć szytywny i nie widać dobrze, że nie zaskoczył na "klik".
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 19-10-2015 o 18:57

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    198
    BMW
    E65 730D 2005r 231 Km
    Skąd
    Łódź
    Dokładnie raczej bym stawiał na niedowład turbiny, sama turbina lub jej sterowanie !

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    13
    BMW
    e65
    Skąd
    GD
    Cytat Zamieszczone przez Karizmo Zobacz posta

    Może oczywiście być wina przepływki ale ja bym zaczął od sprawdzenia przepływu powietrza zmierzonego a oczekiwanego i wszystko by było jasne !

    Tylko jeszcze jedno kolega nie napisał co to za silnik !



    3.0d przed liftem 218koni, jestem kolezanka :) dzis cos tam probowalam w inpie zobaczyc ale jakos jej jeszcze do konca nieogarniam, przypuszczam, ze chodzi o te Nominal/actual values 1 ??? Jesli tak to na jalowym byly w normie a przy dodawaniu gazu z prawej dzialy sie cuda, czyli nowa przeplywka jest kaput. Na starej slupki z prawej i lewej sa prawie takie same przy dodawaniu gazu na P. Ale problem pojawia sie dopiero podczas jazdy, wiec bym musiala to sprawdzic to podczas jazdy jak zacznie falowac.

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    13
    BMW
    e65
    Skąd
    GD
    Sprawdze jutro doladowanie, ale tutbo mialam sprawdzane jakis 2 miesiace temu, bo wydmuchal mi uszcxelke pod kolektorem i oddalam turbine do regeneracji do sprawdzenia, ale nic z nia nie robiono bo byla ok. Ale kto wie moze samo sterowanie lub nieszczelnosc, podepne zegar i sprawdze ile laduje.

Podobne wątki

  1. Turbo problem z mocą
    Przez grundik85 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 19-10-2015, 17:19
  2. Problem z Mocą!
    Przez ziom890 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-03-2015, 19:04
  3. [silnik] Problem z mocą !
    Przez kjwilk w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-07-2012, 12:58
  4. Problem z mocą 730
    Przez piotr325 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 31-01-2008, 20:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •