Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 42

Wątek: Problem z mocą

  1. #21
    Zaawansowany Użytkownik Awatar KleMarine03
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    203
    BMW
    E65 730 D
    Skąd
    Siedlce
    Cytat Zamieszczone przez Karizmo Zobacz posta
    Weź przeczytaj co napisałeś, przeczytaj jeszcze raz i kolejny raz a jak dalej twierdzisz tak samo to rozpędź się i pier... w ścianę mocno !
    Sam to przerabiałem i KONIECZNY jest restet adaptacyjny ale tylko i wyłącznie przy wymianie na przepływomierz FABRYCZNIE NOWY !
    Niedouczony jesteś reset adaptacyjny przy zmianie przepływki jest niepotrzebny, adaptacja przepływomierza występuje tylko w nowszych modelach po 2012-2015 roku
    Adaptacja przepływki jest usuwana przez serwisy i warsztaty po to by pieniądze ściągnąć.
    Przepływka tylko Bosha o tych samych numerach tylko i wyłącznie.
    Karizmo radzę doszkolić się i wybrać do szkoły to że ty zrobiłeś adaptację w niczym ci nie pomogla czy adaptacja jest czy jej nie ma przy zmianie ,,Bosha o tych samych numerach,, nic nie daje. Doucz się bo bzdury wypisujesz na forum.
    Brak mocy nie jest spowodowane nie ,,usunięciem adaptacji,,
    radzę poczytać i doszkolić się bo zero wiedzy masz na ten temat.

  2. #22
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    198
    BMW
    E65 730D 2005r 231 Km
    Skąd
    Łódź
    Powtórzę to jeszcze raz żebyś w końcu zrozumiał !

    Weź przeczytaj co napisałeś, przeczytaj jeszcze raz i kolejny raz a jak dalej twierdzisz tak samo to rozpędź się i pier... w ścianę mocno !
    Sam to przerabiałem i KONIECZNY jest restet adaptacyjny ale tylko i wyłącznie przy wymianie na przepływomierz FABRYCZNIE NOWY !

    Sam to robiłem u siebie i to się ROBI ! Słuchaj według ciebie świec, kabli, wtyskiwaczy też nie trzeba wymieniać wszystkich bo po co !
    A o korekcji znoszącej to że pewnie nawet nie słyszał !
    Ostatnio edytowane przez Karizmo ; 24-10-2015 o 10:11

  3. #23
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Kasowanie adaptacji przepływomierza pojawiło się już w E46. Jest do tego osobna funkcja serwisowa w DIS oraz ISTA.
    Niektóre uniwersalne testery też to umożliwiają.

    W DDE 4.0(730d e38) po zmianie przepływomierza lub wtrysku też zalecane jest kasowanie adaptacji dawki. Jest osobna funkcja serwisowa do tego oznaczona jako "Program All adjustment". Czasem konieczne jest użycie po aktualizacji softu w DDE.
    Przy DDE 5.0 jest już osobna opcja dla przepływomierza.

    Reszta niech się nie wypowiada na temat kasowania po wymianie przepływki lub też pobrana programu za pomocą którego można usunąć bla bla bla.......... takie osoby stanowczo powinny dostać bana na rok czasu na DOUCZENIE i przestania opowiadania bzdur. Droga koleżanko przez wszystko przechodziłem chcesz porad pytaj prv a bzdur i głupich wypocin nie czytaj.
    ISTA to aktualny program stosowany w ASO BMW. ISTA D to program do diagnostyki. ISTA P do aktualizacji sterowników oraz kodowania.
    ISTA Rheingold to modyfikacja ISTA D, która umożliwia pracę na zwykłym interfejsie OBD
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  4. #24
    Zaawansowany Użytkownik Awatar KleMarine03
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    203
    BMW
    E65 730 D
    Skąd
    Siedlce
    Karizmo jebnać to mogę Ciebie w głowkę z klamki wystarczy podac adres masz jaja? udowodnij


    MOD EDIT:

    Ostrzegam Cie po raz ostatni. Albo przestaniesz pisać tego typu posty albo polecisz z tego forum.
    PS: twoje pogróżki na PW że już zleciłes na mnie robote za poprzedni BAN sa naprawdę żałosne.

    Tym razem nie edytuje posta i nie banuje,tylko daje czas na zastanowienie sie.
    Ostatnio edytowane przez Bezi ; 29-10-2015 o 19:13

  5. #25
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Mój kolega jak był kiedyś w Niemczech kupił sobie nową przepływkę (bo mu auto kopciło i było mu wstyd), zamontował ,ściągnął klemy , założył klemy i jeżdzi do dzisiaj bez żadnej adaptacji. Zero kopcenia czy czegos podobnego.

    Auto mu jeżdzi perfekt , ma e38 730d 2000 rok.

  6. #26
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez ELVIS Zobacz posta
    Mój kolega jak był kiedyś w Niemczech kupił sobie nową przepływkę (bo mu auto kopciło i było mu wstyd), zamontował ,ściągnął klemy , założył klemy i jeżdzi do dzisiaj bez żadnej adaptacji. Zero kopcenia czy czegos podobnego.

    Auto mu jeżdzi perfekt , ma e38 730d 2000 rok.
    Czytasz ze zrozumieniem? E38 730d było na sterowniku DDE4.0, w którym nie było typowego kasowania adaptacji.


    Teoretycznie nie ma potrzeby kasować adaptacji, bo sterownik silnika nauczy się nowego przepływomierza z czasem. Tyle, że jeśli ktoś wykonuje taką usługę jako warsztat, to powinien zrobić to "zgodnie" ze sztuką, a w E65 gdzie było najpierw DDE5.0, później 6.0 takowa funkcja serwisowa w programie ISTA występuje i wypadałoby z niej skorzystać.

    Karizmo jebnać to mogę Ciebie w głowkę z klamki wystarczy podac adres masz jaja? udowodnij
    Darujcie sobie takie gadki. Niby poważni ludzie, a zachowują się jak gówniarzeria pod blokiem.
    Jeśli twierdzisz, że inni gadają bzdury to podaj konkretne argumenty, ale tutaj na forum, a nie na priv. Bądź też gotowy na kontrargumenty, bo ktoś może mieć inne(mniejsze bądź większe) doświadczenie w tym temacie.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  7. #27
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    198
    BMW
    E65 730D 2005r 231 Km
    Skąd
    Łódź
    KleMarine03 - już myślałem że nie zaproponujesz, takiego fajnego spotkania nigdy nie odmówię, zapraszam Łódź, ul. Kronikarska 8, czynne od 9-17 tylko przyjedź z kolegami żebyś miał z kim uciekać !

  8. #28
    Zaawansowany Użytkownik Awatar KleMarine03
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    203
    BMW
    E65 730 D
    Skąd
    Siedlce
    https://www.google.pl/maps/place/Kro...4c3f71!6m1!1e1
    fajna dziupla i fajne renault cebulaku jak się dorobisz to daj znać bo szkoda mi nawet nogi postawić na te zapiziałe gniazdko
    na Adaptacje namawiają serwisy i warsztaty po to by ściągnać kasę z portfela adaptacja nie ma wpływu na moc. Ważny jest oryginał i prawidłowy numer Bosha (taki sam jak poprzednia).

  9. #29
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    198
    BMW
    E65 730D 2005r 231 Km
    Skąd
    Łódź
    Tylko jak już będziesz jechał to zadzwoń najpierw bo nie zawsze na miejscu jestem a nie chciał bym takiej imprezy super przegapić, aaa no ta widzę że jednak cię nie będzie ! Naprawdę bardzo mi przykro. Wydmuszki się zbiły !
    To akurat nie jest mój dom ani moje auto, ale po co ja będę czas tracił żeby takiemu gangsterowi cokolwiek tłumaczyć !
    Wam internetowym napinaczom to tylko jeszcze brakuje żeby komuś prze internet anonimowo krzywdę zrobić bo tak normalnie się stawić to wam strach nie pozwala !
    Ostatnio edytowane przez Karizmo ; 25-10-2015 o 18:53

  10. #30
    Zaawansowany Użytkownik Awatar KleMarine03
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    203
    BMW
    E65 730 D
    Skąd
    Siedlce
    Chyba będę musiał parę opinii wstawić firmie bo części używane ,,fiata,, nie są częściami BMW.
    Rozumiem Twój ból dupy klientom też wmawiasz, że potrzebna jest adaptacja nowej przepływki ile bierzesz za usunięcie adaptacji?
    Doucz się bo po warsztacie mogę się domyślać, że wiedzę masz zerową - może coś na temat fiatów wiesz ale na BMW wątpie.
    Warsztacik chętnie odwiedzę może czegoś nauczę.

Podobne wątki

  1. Turbo problem z mocą
    Przez grundik85 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 19-10-2015, 17:19
  2. Problem z Mocą!
    Przez ziom890 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-03-2015, 19:04
  3. [silnik] Problem z mocą !
    Przez kjwilk w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-07-2012, 12:58
  4. Problem z mocą 730
    Przez piotr325 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 31-01-2008, 20:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •