Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: mycie silnika i klopoty

  1. #1
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski

    mycie silnika i klopoty

    wczoraj postanowilem ze umyje sobie silnik, piana, myjka na 140C pozniej wosk (super sie plastiki blyszczą ;) ) suszenie sprezarką i jest malinka, auto odstawiam na parking, wieczorkiem jade do domu, pod samym domem zaswiecila mi sie kontrolka oleju, pomyslalem co tam, pewnie co mokre od wody, rano jade do pracy a mam z 50km a tu kontrolka sie zapala, gasnie itp i nagle silnik cos przerywa i niepracuje na wszystkich cylindrach, wiec pierwsze co robie to sciagam mise, pierdziele moze to zbieg okolicznosci i mi sie akurat teraz pompa odkrecil, a jak...




    dokrecam wszystko, skrecam auto, zalewam olej, i jest super, wracam do domu, znowu ta kontrolka (juz mam pewnosc ze to nie mechanika) i dalej przerywa, ale dopiero jak sie dobrze rozgrzal, sciagam plastiki z silnika, podspodem wilgoc (nie woda a para) odczepiam kostke od czujnika przy filtrze a tam woda, WD-40 po wszystkich czujkach, czujnikach i kostkach, nagle wszystko wraca do normy, glowice same powysychaly, wystarczy pozakladac plastiki ale to jutro bo juz piwko kupilem :D szczescie w nieszczesciu ze zabralem sie za ta pompe bo szczerze niespodziewalem sie takiego widoku i ile czasu juz tak jezdze

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    915
    BMW
    740i
    Skąd
    Warka
    No my jakiś czas temu, z Czarkiem i Sylwkiem przypominaliśmy by sprawdzic te pompe, ja nawet teraz jak bede wymienial olej to tam zairze czy aby znowu nie ma tam śrubek, choć przy ostatniej wymianie oleju skręciłem ja na klej do gwintów.

  3. #3
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Jeśli przy niedzieli ktoś będzie miał kanał ... to z chęcią odkręce sobie miskę ..... ;)

  4. #4
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    wpadaj :D

  5. #5
    Cytat Zamieszczone przez Mięsny730 e38
    No my jakiś czas temu, z Czarkiem i Sylwkiem przypominaliśmy by sprawdzic te pompe...
    Dobre takie przypomnienie.

    I ja spojrze przy wymianie oleju, choc ponoc M62 nie maja klopotu z pompa, ale i tak sprawdze

  6. #6
    A jaki szok był w 3 silnikach co zdjeliśmy michi w kazdym była rozkrecona


    Anatol wyjeban...... fotka ;D ;D ;D ;D
    Cеребряный бумер

    20'' inch ALPINA Wheels

    Moje Przywitaj sie ;D http://7er.pl/showthread.php/2460-e3...ighlight=Witam

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    38
    to jak można spokojnie myć silnik? u mnie jest problem z wyciekami oleju i nie bardzo widać skąd tak mocno jest zalany silnik, więc musiał bym pewnie umyć żeby zlokalizować wyciek. Jakieś wskazówki co mycia?

  8. #8
    Cytat Zamieszczone przez borrad
    ...jakieś wskazówki co mycia?
    Tak. Unikaj strasznie duzego cisnienia i lania po alternatorze/rozruszniku. Spokojnie mozna myjka z goraca woda i chemia podlac silnik i podluznice. To nie fiat, ze modul zaplonowy sie zalewa i koniec

    Oczywiscie wszystko z rozwaga...

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    228
    BMW
    740d
    Skąd
    Danzig
    To nie wiecie, ze w M60 rozkreca sie pompa oleju i srubki leza sobie w misce ? Z 3 lata temu pisalem o tym na BMW Klub. Radze sprawdzic kazdemu i przy okazji wymienic uszczelke pod miska. Jesli chodzi o styki to nie rob tego WD40 !!! Jest srodek Mr McKenic ktory do tego sluzy.
    pozdrawiam
    mavic

    Forum 7er jest dla buraków i kartofli. Jestem dumnym kartoflem !

  10. #10
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    skrot WD- Water-Displacing chyba dobrze zrobilem

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •