Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 31

Wątek: Jak sprawdzić czujnik położenia wałka m60?

  1. #21
    Początkujący Użytkownik Awatar AMC
    Dołączył
    May 2015
    Posty
    86
    BMW
    E23 elektr.,E32 M70B50 1989
    Skąd
    d. z W-wy, teraz z lasu
    Cytat Zamieszczone przez jakubmw Zobacz posta
    Pompa 3 bary mierzone manometerm
    A ciśnienie idzie "z kopyta" po włączeniu rozrusznika (lub przed - nie wiem jak tam u Ciebie jest)? Czy też po nocy jeszcze jest?
    Pozdrawiam - Andrzej

    Człowiek nie tylko WIE, ale także WIE, ŻE WIE. Inne gatunki tego nie wiedzą.

    Być, Mieć, Wiedzieć.

  2. #22
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    963
    BMW
    e32 m30b35
    Skąd
    zachpom kalisz pom
    Blog
    1
    Posiadam pompowanie wstepne takze nawet jak jest pusto na listwie dwa razy przekrecam kluczyk i paliwo jest pod cisnieniem 3 bary.
    Mam takie wrazenie jak by iskra sie nie zgrywala z gpz tloka i dlatego nie zapala na zimnym. Hak juz zapali to caly dzień jest ok do ponownego stania przez noc

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    241
    BMW
    e32 M60B30
    Skąd
    Myszków
    Udało mi się dopaść sonela z pracy. Sprawdziłem częstotliwość i wyszło że czujnik padł. Na wolnych 0-3 Hz a przy odcince 54 Hz. Coby się upewnić że miernik dobrze działa sprawdziłem też czujnik położenia wałka, na wolnych od 530-630 z racji że silnikiem telepie myślę że dobrze (po dodaniu gazu poza skalą).
    Nagrałem jeszcze filmiki z pomiarów na poszczególnych czujnikach. Jakby ktoś mi powiedział gdzie wrzucić coby było dla potomnych jak najdłużej to mogę przesłać.

  4. #24
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,252
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Wrzucić na YT, a potem tutaj. Tak będzie najprościej i najlepiej.

  5. #25
    Początkujący Użytkownik Awatar AMC
    Dołączył
    May 2015
    Posty
    86
    BMW
    E23 elektr.,E32 M70B50 1989
    Skąd
    d. z W-wy, teraz z lasu
    Cytat Zamieszczone przez Adrian1031 Zobacz posta
    Udało mi się dopaść sonela z pracy. Sprawdziłem częstotliwość i wyszło że czujnik padł. Na wolnych 0-3 Hz a przy odcince 54 Hz. Coby się upewnić że miernik dobrze działa sprawdziłem też czujnik położenia wałka, na wolnych od 530-630 z racji że silnikiem telepie myślę że dobrze (po dodaniu gazu poza skalą).
    Nagrałem jeszcze filmiki z pomiarów na poszczególnych czujnikach. Jakby ktoś mi powiedział gdzie wrzucić coby było dla potomnych jak najdłużej to mogę przesłać.
    Stop. Mamy niejasność: wczorajszy pomiar napięcia Twoim miernikiem sugerował niesprawność czujnika wałka rozrządu, a dzisiejszy pomiar częstotliwości
    "sonelem" sugeruje padaczkę czujnika wału korbowego. Jeżeli Twoja relacja nie zawiera przejęzyczenia (bez urazy), to wiarygodność obydwu pomiarów
    jest mocno wątpliwa.
    Pozdrawiam - Andrzej

    Człowiek nie tylko WIE, ale także WIE, ŻE WIE. Inne gatunki tego nie wiedzą.

    Być, Mieć, Wiedzieć.

  6. #26
    Początkujący Użytkownik Awatar AMC
    Dołączył
    May 2015
    Posty
    86
    BMW
    E23 elektr.,E32 M70B50 1989
    Skąd
    d. z W-wy, teraz z lasu
    Cytat Zamieszczone przez jakubmw Zobacz posta
    Posiadam pompowanie wstepne takze nawet jak jest pusto na listwie dwa razy przekrecam kluczyk i paliwo jest pod cisnieniem 3 bary.
    Mam takie wrazenie jak by iskra sie nie zgrywala z gpz tloka i dlatego nie zapala na zimnym. Hak juz zapali to caly dzień jest ok do ponownego stania przez noc
    A wilgoć? Przy porannym rozruchu, zanim silnik podejmie pracę przy próbie, wyskocz zza kierki i niuchnij wydechy, czy pachną upojnie benzynką. Reszta jasna.
    Ostatnio edytowane przez AMC ; 02-11-2015 o 17:05
    Pozdrawiam - Andrzej

    Człowiek nie tylko WIE, ale także WIE, ŻE WIE. Inne gatunki tego nie wiedzą.

    Być, Mieć, Wiedzieć.

  7. #27
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    241
    BMW
    e32 M60B30
    Skąd
    Myszków
    Cytat Zamieszczone przez AMC Zobacz posta
    Stop. Mamy niejasność: wczorajszy pomiar napięcia Twoim miernikiem sugerował niesprawność czujnika wałka rozrządu, a dzisiejszy pomiar częstotliwości
    "sonelem" sugeruje padaczkę czujnika wału korbowego. Jeżeli Twoja relacja nie zawiera przejęzyczenia (bez urazy), to wiarygodność obydwu pomiarów
    jest mocno wątpliwa.
    Nikt nie powiedział że jest sprawny. Ma już pewnie 22 lata.

    czujnik wału: https://www.youtube.com/watch?v=fDmryE09Vls

    czujnik wałka :https://www.youtube.com/watch?v=Cp-SQ7KVISM

  8. #28
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    963
    BMW
    e32 m30b35
    Skąd
    zachpom kalisz pom
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez AMC Zobacz posta
    A wilgoć? Przy porannym rozruchu, zanim silnik podejmie pracę przy próbie, wyskocz zza kierki i niuchnij wydechy, czy pachną upojnie benzynką. Reszta jasna.
    Wilgoci na pewno nie ma auto stoi w garazu. Zauwazylem ze gdy odepne czujnik polozejia walu silni ma ciezko ale szybciej zapala. Na podpietym czujniku walu a odpietym walka na zimno wcale nie odpali. Jak odpali czuc benzyna troche z wydechu. Czuli mam rozumieć ze czujnik walu mam uszkodzony

  9. #29
    Początkujący Użytkownik Awatar AMC
    Dołączył
    May 2015
    Posty
    86
    BMW
    E23 elektr.,E32 M70B50 1989
    Skąd
    d. z W-wy, teraz z lasu
    Czy ktoś z Kolegów na Forum wie, jak zachowują się te silniki po odłączeniu jednego lub drugiego czujnika? To by chyba coś dało w obu w/z kłopotach.
    Pozdrawiam - Andrzej

    Człowiek nie tylko WIE, ale także WIE, ŻE WIE. Inne gatunki tego nie wiedzą.

    Być, Mieć, Wiedzieć.

  10. #30
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    649
    BMW
    F01 750d RWD
    Skąd
    ...
    Na odpiętym czujniku wału niestety ale nie zapali. Na odpiętym wałka zapala.

Podobne wątki

  1. Czujnik położenia wałka rozrządu
    Przez rastaomlet w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-09-2012, 21:12
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-10-2011, 22:06
  3. Brak mocy!!! Czujnik położenia wałka.
    Przez pablo_k3 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-06-2010, 16:00
  4. [ elektryka] Czujnik położenia wałka rozrządu
    Przez zuku2911 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-05-2010, 02:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •