Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 31

Wątek: Jak sprawdzić czujnik położenia wałka m60?

  1. #11
    Początkujący Użytkownik Awatar AMC
    Dołączył
    May 2015
    Posty
    86
    BMW
    E23 elektr.,E32 M70B50 1989
    Skąd
    d. z W-wy, teraz z lasu
    Cytat Zamieszczone przez Adrian1031 Zobacz posta
    No i to mi chodziło. Sprawdziłem i działa jak sam chce na wolnych 0,1-0,9V (lepiej jak lambda :) ) po dodaniu gazu max 1,9V. Sprawdziłem jeszcze czujnik położenia wału i na wolnych 10V po powolnym dodaniu gazu dochodzi do 20V i nagle zmienia się na 0,4V tak przy 3tys obrotów. Sprawdzał ktoś czy czujnik wału ma działać?
    Sorki, a zakres w mierniku to się czasem nie kończy na tych 20V~~?
    Pozdrawiam - Andrzej

    Człowiek nie tylko WIE, ale także WIE, ŻE WIE. Inne gatunki tego nie wiedzą.

    Być, Mieć, Wiedzieć.

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    963
    BMW
    e32 m30b35
    Skąd
    zachpom kalisz pom
    Blog
    1
    Pod jaki kolor kabli podłączacie miernik

  3. #13
    Początkujący Użytkownik Awatar AMC
    Dołączył
    May 2015
    Posty
    86
    BMW
    E23 elektr.,E32 M70B50 1989
    Skąd
    d. z W-wy, teraz z lasu
    Cytat Zamieszczone przez Adrian1031 Zobacz posta
    No i to mi chodziło. Sprawdziłem i działa jak sam chce na wolnych 0,1-0,9V (lepiej jak lambda :) ) po dodaniu gazu max 1,9V. Sprawdziłem jeszcze czujnik położenia wału i na wolnych 10V po powolnym dodaniu gazu dochodzi do 20V i nagle zmienia się na 0,4V tak przy 3tys obrotów. Sprawdzał ktoś czy czujnik wału ma działać?


    Przy stabilnych obrotach silnika napięcie indukowane w czujniku nie ma prawa się wahać. Jeżeli się waha, to Ty się nie wahaj - wymień go. Albo podmień na pożyczkę
    i porównaj wyniki pomiarów.
    Ostatnio edytowane przez AMC ; 01-11-2015 o 14:14
    Pozdrawiam - Andrzej

    Człowiek nie tylko WIE, ale także WIE, ŻE WIE. Inne gatunki tego nie wiedzą.

    Być, Mieć, Wiedzieć.

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    241
    BMW
    e32 M60B30
    Skąd
    Myszków
    Podpiąć można się pod kostkę, tylko trzeba zdjąć osłonę pudła w którym siedzi i po wysunięciu gniazda z kostką mamy dostęp. Podpinamy się pod dwa cieńsze. Grubszy to masa.
    Miernik mam taki co sam zmienia zakres (umiem się nim posługiwać)
    Co do podmiany to bardzo chętnie tylko nie mam od kogo. No chyba że jest ktoś chętny? W zamian mogę udostępnić kompa z disem oraz inpą, dorzucę oczywiście %.

  5. #15
    Początkujący Użytkownik Awatar AMC
    Dołączył
    May 2015
    Posty
    86
    BMW
    E23 elektr.,E32 M70B50 1989
    Skąd
    d. z W-wy, teraz z lasu
    Odnośnie skoku z 20 na 0,4 przy pomiarze: sprawdz w instrukcji miernika częstotliwość akceptowalną dla niego przy pomiarze napięcia przemiennego - być może
    wychodzi poza ten zakres właśnie w okolicach 3000 n/min, większość uniwersalnych multimetrów "baranieje" powyżej 1000Hz. Przy 3000 n/min: ilość wypustów
    (zębów) koła x 50 obr/s = częstotliwość napięcia indukowanego.
    Co się tyczy najpilniejszego: niestabilne 0,1...0,9 V~ na wolnych, to 3/4 wyroku na ten czujnik. Kolegę ttrol'a poprosimy o werdykt ostateczny dot. prawidłowej
    wartości tego napięcia, może mierzył i pamięta.
    Jaką postać ma u Ciebie element wirujący przed tym czujnikiem? Kółko wielowypustowe z jednym brakującym, tak jak na wale? Jeśli daje na jałowym ok. 400 Hz,
    jak pisał kol. ttrol ,to ani chybi tak. Luzne mocowanie czujnika wykluczamy, zbyt dużą szczelinę (pow. 1mm) też.
    Sprawdz jeszcze te 1266 omów na podłączonym czujniku (ale bez włączania stacyjki): równolegle z rezystancją wejścia ECU może pokazać połowę plus minus
    20%, czyli 633 omy plus/minus ca. 125 omów, ale i to nie jest całkiem sztywna wartość.
    Oscyloskop rozwiązałby sprawę od ręki...
    Ostatnio edytowane przez AMC ; 01-11-2015 o 18:21
    Pozdrawiam - Andrzej

    Człowiek nie tylko WIE, ale także WIE, ŻE WIE. Inne gatunki tego nie wiedzą.

    Być, Mieć, Wiedzieć.

  6. #16
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa

    Post

    Amplitudy nie pamiętam, bo dawno temu sprawdzałem jakikolwiek czujnik oscyloskopem. Poza tym musiałbyś mieć dobry miernik, żeby Ci dla paru kilo zmierzył poprawnie wartość napięcia, pomijając już czy to skuteczna, czy amplituda.

    Tak jak napisałem i radzi AMC, zmierz częstotliwość, każdy elektryk ma podręczny oscyloskop. Zwykłym miernikom za 20 PLN nie zaufałbym pomiarowi napięcia przemiennego powyżej 100Hz. Są multimetry z funkcjami motoryzacyjnymi i one mierzą częstotliwość do kilkudziesięciu kiloherców, ale to raczej półka Fluke. Tutaj amplituda nie ma zbyt dużego znaczenia, bo układ wejściowy kondycjonujący w ECU zapewne jest przygotowany na duże wahania, zapewne jest jakiś komparator na wejściu, który i tak to wyrównuje. Prądy i tak niewielkie.

    W każdym razie najpierw rezystancja, potem częstotliwość i to wszystko. To zmierzone przez Ciebie 0.1V do 1V to są głupoty miernika.

    Odnośnie częstotliwości pisałem o czujniku położenia wału korbowego. Nie wiem jaka powinna być dla wałka rozrządu. W Bentleyu z całą pewnością znajdziesz odpowiedź.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 01-11-2015 o 18:36
    pozdrawiam Bartek

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    963
    BMW
    e32 m30b35
    Skąd
    zachpom kalisz pom
    Blog
    1
    Moze koledzy cos poradzą w mim temacie auto to e34 silnik m50b20 vanos siemens a co dxien rano odpala tak https://www.youtube.com/watch?v=WkrWH-QKNVw jak odpali to caly dzień odpala dobrze do następnego dnia rano nowe swiece szczelny dolot wszystko sprawdzane na komputerze brak bledow

  8. #18
    Początkujący Użytkownik Awatar AMC
    Dołączył
    May 2015
    Posty
    86
    BMW
    E23 elektr.,E32 M70B50 1989
    Skąd
    d. z W-wy, teraz z lasu
    Objawy ogłupienia miernika na obydwu pomiarach sprzeczne. Trudno dociec. Podpisuję się pod zdaniem ttrol'a.
    Ostatnio edytowane przez AMC ; 01-11-2015 o 21:08
    Pozdrawiam - Andrzej

    Człowiek nie tylko WIE, ale także WIE, ŻE WIE. Inne gatunki tego nie wiedzą.

    Być, Mieć, Wiedzieć.

  9. #19
    Początkujący Użytkownik Awatar AMC
    Dołączył
    May 2015
    Posty
    86
    BMW
    E23 elektr.,E32 M70B50 1989
    Skąd
    d. z W-wy, teraz z lasu
    Cytat Zamieszczone przez jakubmw Zobacz posta
    Moze koledzy cos poradzą w mim temacie auto to e34 silnik m50b20 vanos siemens a co dxien rano odpala tak https://www.youtube.com/watch?v=WkrWH-QKNVw jak odpali to caly dzień odpala dobrze do następnego dnia rano nowe swiece szczelny dolot wszystko sprawdzane na komputerze brak bledow
    Objawy audio wypisz - wymaluj niedobór paliwka. Sprawdzisz (pompę?) niezawodnie zakładając manometr przed listwą wtrysków. On Ci dużo powie.
    Ostatnio edytowane przez AMC ; 01-11-2015 o 21:03
    Pozdrawiam - Andrzej

    Człowiek nie tylko WIE, ale także WIE, ŻE WIE. Inne gatunki tego nie wiedzą.

    Być, Mieć, Wiedzieć.

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    963
    BMW
    e32 m30b35
    Skąd
    zachpom kalisz pom
    Blog
    1
    Pompa 3 bary mierzone manometerm

Podobne wątki

  1. Czujnik położenia wałka rozrządu
    Przez rastaomlet w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-09-2012, 21:12
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-10-2011, 22:06
  3. Brak mocy!!! Czujnik położenia wałka.
    Przez pablo_k3 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-06-2010, 16:00
  4. [ elektryka] Czujnik położenia wałka rozrządu
    Przez zuku2911 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-05-2010, 02:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •