Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Mercedes W140 potrzebne opinie i doswiadczenia.

  1. #1
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1

    Post Mercedes W140 potrzebne opinie i doswiadczenia.

    Witam,



    czy jest w naszym gronie ktoś kto posiada doświadczenie z mercedesami W140 z silnikami V8 ?

    Jakie są koszty użytkowania, ewentualnych napraw, słabe punkty tego modelu.

    Na co szczególnie zwrócić uwagę przy zakupie.

    Dziękuje z góry za sugestie i pomoc.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Nie mam doświadczenia, jechałem pare razy takim autem i spoko, dawał rade - ale to nie jest bmw i wrażenia względem komfortu super ale względem prowadzenia gorsze, w sensie jak ktoś lubi ostro to nie merc :) Co do jakiś wad nie słyszałem specjalnie, ale to też auta z dawnych lat :)

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    S-klasse-klub.pl

  4. #4
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Dlatego pytam tutaj bo trochę mi brak czasu żeby wczytać się w nowe forum ...
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    No to niestety nie pomogę inaczej, mogę zrobić wywód porównujący E65 z W220...

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Na własnym forum nie umieć znaleźć odpowiednich wątków? Słabiutko ;)

    http://7er.pl/showthread.php/9227-Me...highlight=w140

    http://7er.pl/showthread.php/14366-W...highlight=w140

    Na str 2 robiłem nawet jakieś śmieszne wyliczenia odnośnie typowych części.


    Miałem kiedyś ciężką fazę żeby kupić W140.

    Nie udało sie, bo odrobiwszy zadanie domowe przy siódemkach, nie chciałem auta od łba i forumowego bucka, który gwarantuje że zrobił wszystko a nie zrobił nic.
    Na etapie w którym zacząłem tego szukać, W140 było w posiadaniu cyganów, złodzieji i stręczycieli, bez opcji na normalnie utrzymane auto.

    Słabych stron W140 jest więcej niż mocnych: gnijąca wiązka, padająca pompa od centalnego, zaniedbania poprzednich właścicieli wynikające z braku części w normalnych cenach i większość elementów ekspl. ceny bez sensu, np. wahacze tył. korozja wszystkiego.

    W porownaniu do e32 siódemka jest super prosta i łatwa w serwisie, gnijąca wiązka jest nie znana w BMW, ceny eksploatacji przez pół albo 1/3, gabarytowo e38 wygląda podobnie, frajdy z użytkowania jest więcej, nawet dla nie siedzących w temacie.
    Czarne e32 w benzynie!


  7. #7
    Ja coś tam liznąłem temat W140 jakiś czas temu. Tylko że S600.

    Ze względu na absurdalnie wysokie ceny części, nie polecam S600, chociaż dla mnie to jedyny słuszny silnik :) No ale byle pierdoły kosztują po 2,3,4 tysiące... Jak potrzebowałem przepustnice, to za używki w niewiadomym stanie wołali po 3tyś/szt... Nówki ponad 2x tyle :] Nieco taniej jest z 420 i 500, ale i tak jakieś naprawy zawiasu czy osprzętu liczy się E38 x2 albo x3. No i ogólnie coraz ciężej kupić dobrą sztukę. Truchła chodzą po kilkanaście tysięcy, zadbane sztuki to wydatek od ok 30tyś wzwyż. Patrząc na gamę silników, to jedynym sensownym wyborem jest 420 albo 500. Słabsze *uja jadą, chyba że komuś to nie przeszkadza, to poliftowe 320 to całkiem dobry wybór. No a 600 generuje astronomiczne koszta, a lubi się tam psuć osprzęt. Do tego słynne, mercedesowskie wiązki elektryczne. O ile w W124 da się obszyć na nowo w 2-3 dni, to przy V8 czy V12 nie jest już tak kolorowo. Ja bym z miejsca odrzucił egzemplarze z ceną niższą niż jakieś 25-28tyś. Co do wnętrza, to zarówno welur jak i skóra są niezniszczalne. Jeśli auto było użytkowane "normalnie" i przez "normalnych" ludzi, to po 500tyś na blacie nie widać zużycia tapicerki. Jeśli fotele są umęczone, to albo jeździły nim osoby ważące 160kg, albo auto ma nabite z 1,5mln km. No i standardowo trzeba sprawdzić wszystkie przełączniki w środku. Awarie są co najmniej równie upierdliwe i czasochłonne w zlokalizowaniu jak w E38. Od prywaciarza to ciężko będzie teraz kupić coś w dobrym stanie. Co raz mniej jest zadbanych egzemplarzy, zwłaszcza że jak wspomniałem, koszta części są spore, więc zdecydowaną większość egzemplarzy w PL dotknęło druciarstwo. Prędzej szukałbym na giełdzie klasyków, może coś z Japonii by się trafiło. Nie mówie o egzemplarzach z przebiegami po 50tyś, bo ceny zabijają, ale trafiają się ładne sztuki z przelotami w przedziale 100-200tyś w akceptowalnych jak dla mnie cenach, czyli +/- 40tyś.
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

Podobne wątki

  1. Mercedes W215 CL wasze opinie:)
    Przez slowik871 w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 07-04-2017, 12:46
  2. Mercedes w140 S500
    Przez buju2 w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 175
    Ostatni post / autor: 06-08-2014, 21:22
  3. W140 s600
    Przez koNik_N w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 98
    Ostatni post / autor: 28-03-2013, 13:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •