Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: Potrzebuję gazu.

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2015
    Posty
    30
    BMW
    E38 99" 3,5l
    Skąd
    Lębork

    Post Potrzebuję gazu.

    Witam, chciałbym się dowiedzieć czy ktoś zna dobrego gazownika, nigdy nie jeździłem na gazie więc nie mam doświadczenia z mechanikami od gazu i nie wiem który zrobi to porządnie, najlepiej jakby był gdzieś na pomorzu i żeby nie kosztowało mnie to majątek

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar darekbb
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    1,521
    BMW
    E38 730iA 1995
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice

    Post

    Dobra rada wybierz sterownik z autoadaptacją np Stag 300 ISA2, nie bedzie problemów z rozjeżdżaniem się map do tego wtryski barracudy parownik kme gold i będzie dobrze. Brutalna prawda jest taka że na komponentach instalacji nie warto oszczędzać, bo to się zemści. Sam jestem już prawie zdecydowany i niedługo gaz pójdzie do mojego auta,

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    537
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    rabka zdrój
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez Mateuszl90 Zobacz posta
    Witam, chciałbym się dowiedzieć czy ktoś zna dobrego gazownika, nigdy nie jeździłem na gazie więc nie mam doświadczenia z mechanikami od gazu i nie wiem który zrobi to porządnie, najlepiej jakby był gdzieś na pomorzu i żeby nie kosztowało mnie to majątek
    najpierw zacznij od uzpełnienia w profilu jaki masz silnik

    darekbb - no nie wiem czy isa2 to takie super rozwiazanie , duzo osób narzeka ze jesli pozostawi sie isa2 właczone to właśnie wszystko sie na maxa rozjezdza po kilku tygodniach bo isa wprowadza cigle korekty niepotrzebne .co do reszty do sie zgadam , ale zamiast golda moze zapodac ac r01 czerwonego , ale zeby coś doradzic to przede wszystkim wypadało by wiedziec jaki silnik ma ;-)

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Nowiq
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    252
    BMW
    e32
    Skąd
    Hajnówka
    Padł mi sterownik stag200. Wsadziłem isa2 i co tydzień zaczynał falować na wolnych obrotach na gazie. W końcu wyłączyłem autoadaptację i spokój. W m20 dla klienta też to wyłączyłem, bo mówił, że po zamontowaniu było pięknie, super, a po miesiącu zaczął nawet gasnąć przy na wolnych. Takie moje doświadczenia.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    649
    BMW
    F01 750d RWD
    Skąd
    ...
    AC R01 to dno, lepiej już wypada ten gold...ale....najwłaściwszy będzie KME TWIN i będzie luksus.

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa

    Post

    Cytat Zamieszczone przez darekbb Zobacz posta
    Dobra rada wybierz sterownik z autoadaptacją np Stag 300 ISA2, nie bedzie problemów z rozjeżdżaniem się map do tego wtryski barracudy parownik kme gold i będzie dobrze. Brutalna prawda jest taka że na komponentach instalacji nie warto oszczędzać, bo to się zemści. Sam jestem już prawie zdecydowany i niedługo gaz pójdzie do mojego auta,
    Z kme gold to ja miałam mega problemy, wg mnie to dno(sam się rozstraja co jakiś czas i potrzebuje częstych regulacji, nie mówię tu już o przecuekaniu, plastikowych kolanach)
    Polecam landi renzo ig1 sm (jeden lub dwa) - takie mam obecnie, albo inny reduktor byle dwustopniowy... I nie polski :P
    Ostatnio edytowane przez shebi ; 17-10-2015 o 18:12

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Nowiq Zobacz posta
    Padł mi sterownik stag200. Wsadziłem isa2 i co tydzień zaczynał falować na wolnych obrotach na gazie. W końcu wyłączyłem autoadaptację i spokój. W m20 dla klienta też to wyłączyłem, bo mówił, że po zamontowaniu było pięknie, super, a po miesiącu zaczął nawet gasnąć przy na wolnych. Takie moje doświadczenia.
    Omegas obd nie wariuje, jestem mega zadowolony, to jest w końcu to (wcześniej miałem kme Diego, potem zwykły omegas).

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2015
    Posty
    30
    BMW
    E38 99" 3,5l
    Skąd
    Lębork
    Sory zaraz to uzupełnię mam 3,5l

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2015
    Posty
    30
    BMW
    E38 99" 3,5l
    Skąd
    Lębork
    A tak ogólnie to ile może to mnie kosztować całe założenie LPG

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    251
    BMW
    e38 740iL 98'
    Skąd
    Raszyn
    Z Lpg w e38 trochę już mam do czynienia, więc dam dobra radę. Jest wiele komponentów do wyboru, ale jak dla mnie jedyny słuszny wybór to:
    Stag 300
    Kme gold
    Wtryski barracuda
    Butla stako 88 litrów bądź inna duża. Wiem że stako jest drogie ale są podobnej wielkości innych firm które też będą ok. Uwierz mi, nie warto oszczędzać 100 zł na butli. Potem będziesz się rzucał mięsem, że co chwile musisz stacje odwiedzać.
    Ważną kwestią jest też połączenie butli z reduktorem przewodami faro. Nie zakładaj miedzi. Cenowo wychodzi nie dużo więcej a warto.
    Co do kwestii samej instalacji i ustawiania map:
    1. Jeżeli ma to być zrobione porządnie to trzeba ściągnąć kolektor dolotowy. Sporo z tym roboty ale nie wyobrażam sobie robienia tego na samochodzie. Wiec jak gazownik powie Ci "panie zrobimy na samochodzie, będzie taniej" to będzie znaczyć że możesz już mu podziękować za współpracę.
    2. Przy zwaleniu kolektora możesz odrazu sprawdzić stan wielu części i ewentualnie je wymienić skoro już będzie wszystko na wierzchu. Polecam wymianę uszczelek pod kolektorem i rewizję odmy.
    3. Jeżeli chodzi o strojenie, jeżeli gazownik Ci powie że zrobi to na autoadaptacji to możesz mu podziękować. KAŻDY szanujący się i ogarnięty gazownik ustawia stałe mapy i wyłącza autoadaptację. To jest podstawą dobrego strojenia. Piszę z telefonu i nie chce mi się pisać na nim dlaczego autoadaptacji jest z dupy. Ale jak bardzo Cię to ciekawi to jak będę miał dostęp kompa to coś skrobne.
    4. O kosztach możemy rozmawiać dopiero jak zdecydujesz się na konkretne części. Ważne jest też kto to będzie robił bo są różne stawki zależne od profesjonalizmu, podejścia do tematu oraz regionu w jakim będziesz to robił... jakbyś potrzebował konkretniejszej pomocy to wal śmiało. Chętnie pomogę.

    Na koniec mała dygresja. To że poleciłem wyżej wymienione części nie uważam że nie mają wad. Ale w mojej opinii są wystarczające biorąc pod uwagę cenę do jakości. Natomiast to co mogę stanowczo odradzic to zaproponowany przez kogoś wyżej reduktor kme twin... jest on po pierwsze bez sensu przy tym silniku ze względu na niepotrzebnie dużą wydajność a po drugie jest on w ogóle bez sensu ze względu na jego właściwości termiczne.

Podobne wątki

  1. Potrzebuję transport z HDS
    Przez damian23zgc w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-09-2014, 12:33
  2. [elektryka] Potrzebuję pomocy :( e38
    Przez zupa728 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29-09-2012, 12:33
  3. Budowa domu -- potrzebuję konsultacji
    Przez hatecraft w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 25-09-2012, 21:11
  4. Potrzebuję dokładne info techniczne
    Przez PawelM. w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 01-12-2011, 11:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •