Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Dlaczego najlepszy, najdroższy olej Liqui Moly spełnia jedynie najstarszą normę LL98

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    34
    BMW
    e63 650i
    Skąd
    Szczecin

    Post Dlaczego najlepszy, najdroższy olej Liqui Moly spełnia jedynie najstarszą normę LL98

    Próbuję znaleźć logiczne uzasadnienie dla tytułowego pytania. Przykładem będzie olej Synthoil Energy 0W40.
    Posiadam BMW e63 650i oraz e60 530d z usuniętym DPF. Zbliża się termin wymiany oleju i zacząłem rozglądać się za produktem który mógłbym wlać do obu aut. Przejrzałem ofertę firmy Liqui Moly, która poprawnie klasyfikuje swoje produkty na syntetyczne, technologia syntetyczna, półsyntetyczne i mineralne. Rozwinąłem najwyższą półkę produktów syntetycznych i mój wybór padł na wspomniany Synthoil Energy 0W40. Jako ciekawostkę dodam, że olej tej lepkości dostępny jest tylko w niemieckiej dystrybucji, w polskiej wersji strony znajdziemy jedynie 5W40 oraz 0W30, nie wiem dlaczego... W każdym razie jest to olej najlepszy bo w wąskiej grupie prawdziwych syntetyków, najdroższy w ofercie, normy jakościowe nowoczesnego oleju ACEA A3/B4, API CF/SM, dlaczego zatem spełnia najstarszą normę producenta LL98 ? Czy są to względy jedynie ekologiczne ? Zważywszy na to, że oba moje auta są bez filtra cząstek stałych, uważam, że byłby to doskonały środek smarny dla tych silników.
    Proszę o wasze komentarze.

  2. #2
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    Hmmmm

    Z olejem jak z kolorem auta - każdy ma inne preferencje i wymagania

    JA od lat stosuje Mobil1 od mojego mechanika i nie zmieniam bo po co? skoro nie mam kłopotów

    Obecnie co rusz pojawiają się nowości olejowe co raz to lepsze i jak szybko się pojawiają tak szybko znikają

    Ja w moto miałem zalany MOTUL i zżerało go masakrycznie teraz zalałem jakiś polecany przez serwis i jest spokój tez znika ale nie tak jak Motul tak że czasem marka nic nie daje
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  3. #3
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Ponieważ to nie jest olej niskopopiołowy, a co za tym idzie nie nadaje się do samochodów z DPF.
    Oleje niskopopiołowe z reguły mają lepkość 5W30
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    149
    BMW
    E38 740d
    Skąd
    Między Bugiem a Wisłą
    To raczej zaleta tego oleju a nie wada. Wymieniać co 10-15 tys w zależności od charakteru użytkowania auta i będzie lux. Oleje z nowszym normami są lepsze dla DPF'ów ale nie koniecznie dla silników.

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    Powiem Ci, że miałem w Phaetonie 5.0 V10 TDI, liqui moly 0w40, zmieniłem na taki sam i rzeczywiście był ściągany z Niemiec. Nawet na stronie polskiej jest problem z tym olejem.

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka

    Post

    Cytat Zamieszczone przez Antek Zobacz posta
    To raczej zaleta tego oleju a nie wada. Wymieniać co 10-15 tys w zależności od charakteru użytkowania auta i będzie lux. Oleje z nowszym normami są lepsze dla DPF'ów ale nie koniecznie dla silników.
    Zgadza się jak najbardziej. Popiołowość została zmieniana tylko i wyłącznie ze względu na DPFy, bo popiół osiadający w DPF nie podlega wypaleniu przy regeneracji i filtr zwyczajnie się zapycha.

    Sprawdziłem ten Liquid Molly. Faktycznie, dobre ma parametry - bardzo porównywalne z zajebistym olejem Motul X-max 0W40. Motul jednak spełnia normę LL-01 i 229.5. Czy to lepiej, czy gorzej, trzeba poszukać.

    BMW Longlife-98 (BMW LL-98)
    Special long-life engine oil, approved by BMW. Also meets ACEA A3/B3, API SJ/CD, EC SAE 5W-40. Usually required for BMWs manufactured before MY 2002. Obsolete since 2009.
    BMW Longlife-01 (BMW LL-01)
    Special BMW approval for fully synthetic long-life oil. Product meets ACEA A3/B3 and API: SJ/CD EC-II. Usually required for BMWs built after MY 2002. Can also be used where a BMW Longlife-98 oil is recommended.
    BMW Longlife-01 FE (BMW LL-01 FE)
    Fully synthetic long-life oil with fuel economy properties. Oils meeting this specifications must have a low HTHS viscosity to meet the manufacturer's fuel economy requirements. These oils are only suitable for the following engines: N1x, N2x, N54, N55, N63, N74.
    BMW Longlife-04 (BMW LL-04)
    Special BMW approval for fully synthetic long-life oil. Viscosities are SAE 0W-30, 0W-40, 5W-30 and 5W-40. Usually required for BMWs equipped with a diesel particulate filter (DPF). Can also be used where a BMW Longlife-98 or BMW Longlife-01 oil is recommended.
    BMW Longlife-12 (BMW LL-12)
    Special motor oil for certain approved gasoline engines and the following diesel engines only: Nx7K1, Nx7U1, Nx7O1 from model year 2013. Not suitable for engines with 2 or 3 turbos.
    BMW Longlife-14+ (BMW LL-14+)
    Special motor oil for the following gasoline engines only: N20, Bx8 from model year 2014. Not allowed for diesel engines.

    Ja bym na Twoim miejscu zalał Motula X-maxa 0W40. Olej specjalnie do mocno wyżylonych silników jak Nissan GT-R, czy Focus RS (nie mylić z ST). Ja na tym oleju naprawdę katowałem moje poprzednie Mondeo i nic z silnikiem i turbo się nie działo - 200-220km/h gdzie się da przez 800km. 235tys.km. jak auto sprzedałem 100% sprawne.
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 18-10-2015 o 20:36

Podobne wątki

  1. LIQUI MOLY - chemiczna regeneracja silnika ?
    Przez Matis192 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-11-2012, 20:08
  2. [silnik] Jaki najlepszy olej do m60b30?
    Przez rafale38 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 27-02-2012, 20:51
  3. Najdroższy wypadek
    Przez Marynarz w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 07-12-2011, 19:29
  4. Dlaczego olej 5w30 jest droższy od 5w40?
    Przez Michal750 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-07-2011, 15:42
  5. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-06-2011, 17:32

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •