Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 38

Wątek: Jestem już troszkę zużyty, ale na Forum jak nowy ;-). Witam wszystkich !

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar AMC
    Dołączył
    May 2015
    Posty
    86
    BMW
    E23 elektr.,E32 M70B50 1989
    Skąd
    d. z W-wy, teraz z lasu

    Post Jestem już troszkę zużyty, ale na Forum jak nowy ;-). Witam wszystkich !

    Dzień dobry Panowie !

    Czternaście wiosen minęło od dnia, w którym "ożeniłem się" z 750i. Po obligatoryjnie pierwszych kilkuset kilometrach wiedziałem już, że rozwodu nie będzie... Nienaganna praca ZF 4HP24, już wtedy leciwej przecież, wybiła mi z głowy pomysły chirurgii na manual. To nawyki z 500kkm w E23 735. "...Andreas, jak wrócisz do domu, wyśpisz się i nadal będziesz chciał ręcznie, to to auto nie jest dla ciebie, poszukaj sobie innej miłośnicy. Zadzwoń, gdy dojedziesz...". Zatelefonowałem:

    - Wolfi, ja już nie chcę innego samochodu!!
    - Aaa, widzisz... A usterki sobie spisałeś?
    - Tak, chyba wszystkie...
    - Ile naliczyłeś?
    - Czterdzieści dziewięć.
    - To poszukaj jeszcze dobrze! (...)

    Co było robić, poszukałem. Pięćdziesiąt sześć. Było co robić. Większość to elektryczne.

    Po traumatycznych przejściach z warsztatem (E23, autoryz. Boscha - zgroza!) ćwierć wieku temu staram się sam rzeźbić przy autkach. Wielce pożyteczny jest dział "polecane/niepolecane", bo wiadomo, że sam wszystkiego nie zrobię. Z zawodu i pasji (czasem szewskiej) jestem wg. nowosłowia konstruktorem mechatronikiem - elektrotechnika+elektronika+mech. precyzyjna, więc przy tym rzeźbieniu czegoś tam się naumiałem. Ucieszyłbym się, gdyby to byłoby komuś na cokolwiek przydatne.
    Od jakiegoś czasu przeglądałem Wasze Forum (może powinienem napisać "Nasze", ale jak mnie mr.Admin wykopie za rozwlekłe OT, to będę zdawał poprawkę). Bardzo pomocne, nie raz uratowaliście mi głowę - kiedyś przybliżę. Przeczytałem tysiące Waszych postów, niektóre tematy ćwiczyłem, np. wymianę uszczelniaczy zaworowych w M70B50 na autku bez ruszania głowic, niepotrzebny jest kompresor ani druga osoba; frustrujące i kosztowne sensacje z pompami paliwa i ich wymyślnym (czytaj: poprawnym konstrukcyjnie) układem sterującym; ograniczenie apetytu w/w smoczyska; fanaberie podstarzałej instalacji elektrycznej; niespodzianki w układzie chłodzenia; tajemnice pompy NIVO-niebezpiecznej! ; skrytych a łakomych pożeraczy prądu chichoczących rano czasem; i jeszcze troszkę tego byłoby...

    A poczciwa E23 nie umarła. Wdzięczny za wierną służbę, podarowałem Jej napęd elektryczny. Gwałt na klasyku!!! - powiecie... Może i tak, ale bez szczególnego okrucieństwa...
    Pozdrawiam - Andrzej

    Człowiek nie tylko WIE, ale także WIE, ŻE WIE. Inne gatunki tego nie wiedzą.

    Być, Mieć, Wiedzieć.

  2. #2
    Vip Vip Awatar moloko5
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    3,075
    BMW
    E32 730i R6 ' 87
    Skąd
    Nowy Sącz
    Blog
    7
    Witamy na forum...

    Ps. Pokaż nam tą Twoją ukochaną 7er co Ci tak w głowie zawróciła, że macie już 14 lat stażu...czego gratuluję...

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar darekbb
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    1,520
    BMW
    E38 730iA 1995
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice
    Witaj pochwal sie swoimi 7 ;)

  4. #4
    Początkujący Użytkownik Awatar AMC
    Dołączył
    May 2015
    Posty
    86
    BMW
    E23 elektr.,E32 M70B50 1989
    Skąd
    d. z W-wy, teraz z lasu
    Nie za bardzo jest się czym chwalić - nie wyglądają dobrze... Mnóstwo pracy przede mną na wiosnę (mam kanał pod chmurką), a przed zimą wymiana nagrzewnicy. Nigdy chyba Jej nie pstrykałem, no ale teraz to chyba muszę. W sobotę wrzucę fotki E32, autko wysłużone, ale odświeżymy, odświeżymy... A w trakcie budowy elektrycznego systemu napędowego do E23 robiłem sporo fotek, jeżeli Was to też interesuje, to chyba trzeba by po kolei i troszkę wprowadzić (ale nie zamieszania) :-)

    O kurczę, moloko5, dzięki za gratulki . Rzeczywiście, 14 latek na dobre i na złe z druzgocącą przewagą tego pierwszego. Jeszcze trochę, a na display'u będzie pół bańki km... A jak wracałem z Niemcowa to było 160 tysi. Wiecie jak to jest, gdy za oknem -25*, wieje i sypie, noc ciemna a tu prąd zabrało i ogrzewanie w chacie zdechnie za chwilkę. Sprawne autko to wtedy "być albo nie być", bo do najbliższej cywilki dwa kilometerki. Trudno się nie przywiązać do Takiej, rzadko zawodzi, a chyba nigdy z Jej winy. Nieliczne przygody to wynik moich zaniedbań lub ryzykownych eksperymentów, napiszę dokładniej o tym w przedmiotowym wątku. Teraz muszę poćwiczyć gęste obrazki z lapka do posta. To się da?
    Ostatnio edytowane przez tuczi77 ; 16-10-2015 o 09:38 Powód: Edytuj swoje posty zamiast pisać jednego pod drugim.
    Pozdrawiam - Andrzej

    Człowiek nie tylko WIE, ale także WIE, ŻE WIE. Inne gatunki tego nie wiedzą.

    Być, Mieć, Wiedzieć.

  5. #5
    Vip Vip Awatar moloko5
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    3,075
    BMW
    E32 730i R6 ' 87
    Skąd
    Nowy Sącz
    Blog
    7
    Heh...no wiesz ja mam swoją tylko 10 lat i też nie planuję rozwodu. Dlatego podziwiam jak ktoś ma jedno autko dłużej niż ja, zwłaszcza V12...

    Ps. Co do wklejania fotek, to tu masz instrukcję krok po kroku...
    http://7er.pl/showthread.php/20156-W...-krok-po-kroku

  6. #6
    Początkujący Użytkownik Awatar AMC
    Dołączył
    May 2015
    Posty
    86
    BMW
    E23 elektr.,E32 M70B50 1989
    Skąd
    d. z W-wy, teraz z lasu
    Dzięki, już się z tym zapoznawałem, ale co dwa razy to nie raz. Pracowity kolega tuczi77 tak to opisał, że trudno zbłądzić. Chyba już trybię, w czym rzecz, że gęstego obrazka wprost z lapka - z pominięciem serwisu hostującego - to nie należy. W końcu forumowy serwer by się zadławił...
    A co do V12, to dzięki za miłe słowa, wypiła, oj wypiła, pracy sporo - odwzajemnionej. 10 lat to nie jest takie "tylko", to szmat czasu, przyjmij i moje gratulacje . Jak się Twoja spisywała?
    Pozdrawiam - Andrzej

    Człowiek nie tylko WIE, ale także WIE, ŻE WIE. Inne gatunki tego nie wiedzą.

    Być, Mieć, Wiedzieć.

  7. #7
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Wrzucając fotki na pokazywarka.pl zaoszczędzisz czas :-)

    Mi "na dniach" tez minie 10 lat z moją e32 :-)

    Czekamy na fotki

  8. #8
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,247
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    750 w jednych rękach przez 14 lat to na pewno rzadkość. Tym bardziej cieszymy się, że zdecydowałeś się wystąpić z cienia ;)

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar darekbb
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    1,520
    BMW
    E38 730iA 1995
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice
    Cytat Zamieszczone przez tuczi77 Zobacz posta
    750 w jednych rękach przez 14 lat to na pewno rzadkość. Tym bardziej cieszymy się, że zdecydowałeś się wystąpić z cienia ;)
    Prawdziwy pasonat i wierny fan marki a w zasadzie to modelu

  10. #10
    Vip Vip Awatar moloko5
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    3,075
    BMW
    E32 730i R6 ' 87
    Skąd
    Nowy Sącz
    Blog
    7
    Cytat Zamieszczone przez AMC Zobacz posta
    10 lat to nie jest takie "tylko", to szmat czasu, przyjmij i moje gratulacje . Jak się Twoja spisywała?
    Heh...dzięki.
    Powiem tak, że jakby nie to forum, to pewnie już bym jej nie miał...
    Bo jest to moje 1-wsze BMW. A krótko po zakupie zastrajkowała i skończyło się tak, że stała kilka lat w garażu...
    Aż nastał dzień wesela mojego brata, gdzie udało się ją na tyle usprawnić, że była limuzyną do ślubu...
    Pamiętam ten dzień, bo był bardzo nerwowy, gdyż modliłem się tylko, żeby mi gdzieś nie nawaliła przy tej okazji...
    Ale dziś już wiem, że warto było doczekać tych wspólnie spędzonych nieco kryzysowych 10 lat...


    Btw...
    Dżuda gratki...trzeba to chyba jakoś opić...czyż nie...?

Podobne wątki

  1. [E38] Witam wszystkich, jestem nowy na forum BMW 7 :)
    Przez Krzysiek125 w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-08-2015, 10:01
  2. [E65/66] Jestem nowy , ale już na zawsze :-)
    Przez djpedros w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 11-12-2014, 20:02
  3. [E32] Witam, wszystkich jestem nowy na forum.
    Przez p.bielida w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-09-2013, 15:35
  4. [E38] Witam wszystkich jestem nowy na forum .
    Przez mariob w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-06-2013, 14:45
  5. Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 15-08-2012, 18:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •