Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: e38 demontaż kolektora ssącego i wymiana uszczelek pod głowicami m60b40

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    71
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza

    Post e38 demontaż kolektora ssącego i wymiana uszczelek pod głowicami m60b40

    witam,
    Ma może ktoś opis jak zdjąć kolektor ssący w m60b40? chcę go zdjąć żeby wymienić odmę i wyczyścić rurki znajdujące się pod kolektorem. Dodatkowo jeżeli ktoś by miał jakiś opis jak zdjąć głowice bo podejrzewam że uszczelka któraś jest walnięta bo "woda" ucieka, tzn nie jak zdjąć, ale czy jest jakiś patent na zablokowanie wałków bez blokady rozrządu (jakiś opis wymiany uszczelek pod głowicami). Z góry dzięki.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar trajano
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    177
    BMW
    E38 740i (m62b44) (5hp30) LPG
    Skąd
    Sosnowiec

    Post

    Ja mam m62b44 ale podejrzewam że procedura będzie bardzo podobna. Zobacz tutaj, to jest temat w którym wrzuciłem fotki ze zrzuconym kolektorem, może ci nieco pomogą http://7er.pl/showthread.php/22658-w...l=1#post494754

    Najpierw musisz odpiąć wiązkę wtrysków (elektryczną). Zdejmij dekielki z pudełek nad cewkami po obu stronach i odepnij kostki od wtrysków, w tych pudełkach odkręć nakrętki które przytrzymują je na głowicach. . Potem zdejmij dekielki z pudełek w których znajdują się te kable aby móc całą wiązkę przesunąć na jedną stronę, żeby mieć nieskrępowany dostęp do kolektora.
    Odepnij dwie rurki doprowadzający i odprowadzający benzynę do wtrysków, sam przewód pozostanie przypięty do wtrysków.
    Odepnij cięgna od przepustnicy oraz jedno które wchodzi pod przepustnicę od strony chłodnicy, to jest chyba od ssania.
    Ściągnij przepływomierz odłączając tym samym kolektor ssący od doprowadzenia powietrza.
    Odepnij wszystkie kostki elektryczne wchodzące do przepustnicy, tylko na wszelki wypadek jakoś sobie je opisz, żebyś potem nie musiał zgadywać która kostka do którego gniazda wchodzi.
    Zdejmij przewód olejowy z tyłu kolektora, wchodzący do odmy.
    Pamiętaj że w kolektorze przechodzi rurka pomiędzy odmą a kanałem powietrznym doprowadzającym powietrze, co powoduje że przed zdjęciem kolektora musisz go nieco cofnąć w stronę grodzi, aby ta rurka się zsunęła. Oczywiście wcześniej odkręć wszystkie śruby trzymające kolektor, ale to to będzie proste :-)
    Przy odkręcaniu odmy i przepustnicy musisz użyć dobrej jakości "gwiazdki" bo śruby lubią być zapieczone.
    Po zdjęciu kolektora będziesz miał otwarty dostęp do komory spalania, więc przygotuj sobie jakieś kawałki szmatek, żeby zatkać je, bo może do nich dostać się brud.
    Głowicy nie ściągałem, ale mogę tylko podejrzewam że woda wyłazi ci nie z głowicy, ale z dekla pod rurkami pompy wody. Jeśli tak to uzbrój się jeszcze w uszczelkę pod pompę wody, bo będziesz ją musiał zdjąć, oraz w uszczelkę w płynie, możesz ją kupić w każdym motoryzacyjnym.

    To tak w dużym skrócie i uproszczeniu.

    Powodzenia.

    P.s. Uzbrój się w trochę benzyny i sprężone powietrze żeby dobrze wyczyścić wnętrze kolektora przed założeniem. A uszczelki dolotu (te podwójne) dobrze jest delikatnie złapać do kolektora, ponieważ po odwróceniu mogą ci spaść.
    Ostatnio edytowane przez trajano ; 22-10-2015 o 19:34

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    71
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    dzięki wielkie

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar winmediacenter
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    534
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Sulejowek
    Sprawdź jeszcze to zanim głowicę ściągniesz:


    http://www.realoem.com/bmw/enUS/show...diagId=11_1511

    numer 2

Podobne wątki

  1. M60B40, syczenie z okolicy kolektora ssącego
    Przez Andriey w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 07-02-2021, 19:54
  2. [silnik] Wymiana uszczelek pod pokrywami zaworów BMW e38 750 v12
    Przez paris16 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 15-05-2018, 22:18
  3. [silnik] Wymiana kolektora ssącego ?
    Przez e32mały w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 12-01-2013, 14:42
  4. Wymiana uszczelek pod pokrywa zaworow .
    Przez technics w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-09-2011, 17:02
  5. Wymiana uszczelek pod deklami zaworów w V8
    Przez Gwozdziu w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-03-2011, 20:08

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •