Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Lampy przód e65 e60 etc

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice

    Post Lampy przód e65 e60 etc

    Panowie a otóż prowadzę eksperymenty z odnawianiem przednich lamp w bmw. Etap polerki mam rozeznany, teraz etap odnawiania powłoki ochronnej hmm można to nazwać klarem, pozostał problem wnętrza lampy. Musiałbym potestować na jakiejś rozklejanie i czyszczenie wnętrza - moze i odnawianie odbłyśników. Jeżeli ktoś z Was ma dość swoich lamp i chciałby kupić nowe lub ma jakąś popękaną i chciałby udostępnić mi i zyskac gratis odnowioną jeżeli się uda to się polecam !
    Moze ktoś ma jakieś uwagi w temacie to również jestem chlonny na wiedze :)

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    Ja kiedyś dawałem całe lampy od E65 przedlift do regeneracji- już o tym gdzieś pisałem na forum- efekt mega, ale następne będę chyba próbował "leczyć" samemu, bo cena takiej usługi jest duża. I ostatnio na jakimś innym forum ktoś pisał jak wyczyścił w środku lampy od E65- owinął magnes (może zaszył?) szmatką z mikrofibry i wrzucił do reflektora, a od zewnątrz, po kloszu, przesuwał drugi magnesik- prawda, że pomysłowe? I odpada rozklejanie, o ile odbłyśniki masz w miarę w porządku.

    Ja planuję ze swoimi kolejnymi lampami zrobić coś takiego. Po wyjęciu z auta czyszczenie od środka we wspomniany sposób plus jedno z rozwiązań proponowanych przez tego pana na filmach:
    https://www.youtube.com/watch?v=EOuS3LGLZ2I
    https://www.youtube.com/watch?v=SNVYC6ZVv4U

    Do tego nowe żarniki, np. General Electric i światła powinny być jak nowe.

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Tylko są specjalne lakiery do tego - juz robiłem, ale ciagle to nie to co bym chciał :) Chyba problem wewnątrz. Znajomy robił test zwykłym lakierem bezbarwnym jakim si emaluje auta i z tego co pamiętam reflektor sie uszkodził, coś dziwnego sie z nim działo - pokazywał ale juz nie pamiętam.

  4. #4

    Post

    Ale malował klosz od środka? Jakoś nie widzę tego... Od zewnątrz to jeszcze spoko, byle by zastoswać podkład na tworzywa sztuczne? Bez tego malowanie mija się z celem, bo prędzej czy później wyjdą kwiatki, przeważnie w postaci łuszczącego się lakieru. Są specjalne folie zabezpieczające, które nakleja się na klosz. Lepszy patent i mniej inwazyjny.
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Zabezpieczenie to jedne a chodzi o odnowienie. Malowanie od środka raczej odpada, chodzi o wyczyszczenie czy też przepolerowanie.

Podobne wątki

  1. [elektryka] E65 lampy przód USA
    Przez szpoper w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-01-2015, 12:43
  2. Lampy przód
    Przez SIWEK30283 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-06-2013, 06:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •