Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Ustawienie rozrządu M60

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    244
    BMW
    E38 M60B40 Manual
    Skąd
    Mielec

    Post Ustawienie rozrządu M60

    Panowie w przyszłym tygodniu zmieniam szklanki w m60 na głowicy 5-8 i tu pytanie.
    Czy konieczne jest mieć blokady do wałków ?
    Można ustawić ten rozrząd bez blokad ? Płaszczyzny na tyle wałków powinne być równoległe do siebie i do głowicy kąt 90* ?
    Czy po prostu znaczyć wszystkie koła (a krótki łańcuszek łączący wałki ściągać razem z kołami i z powrotem na moje znaki ,i tak samo z dużym kołem. ?

    Oczywiście o blokowaniu wału i innych rzeczach to wiem..

    Ps. konieczne jest ściąganie pokrywy z głowicy 1-4 w celu weryfikacji poprawnośći ustawień rozrządu.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    649
    BMW
    F01 750d RWD
    Skąd
    ...
    Czytając Twój post wnioskuję, że najlepszym rozwiązaniem będzie jak oddasz auto na wymiane szklanek komuś kto fachowo i konkretnie ogarnia V8, oraz ma do tego przyrządy. Pozdrawiam

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    244
    BMW
    E38 M60B40 Manual
    Skąd
    Mielec
    Cytat Zamieszczone przez SkeYT Zobacz posta
    Czytając Twój post wnioskuję, że najlepszym rozwiązaniem będzie jak oddasz auto na wymiane szklanek komuś kto fachowo i konkretnie ogarnia V8, oraz ma do tego przyrządy. Pozdrawiam
    Jak byś widział jak ci fachowcy od V8 podchodzą do tematu to też chciał byś to robić sam...

    Widze że nikt nie wyjaśni jak ustawia te wałki bez tych blokad choć widziłem tu parę postów że zawsze ustawiali bez nich....
    Wiec moje pytanie tak brzmi ;
    Potrzebuje wypożyczyć od uczynnej osoby blokady rozrządu do m60 (może być samo- róbka), oczywiście odpłatnie (ewentualne koszta przesyłek pokrywam).
    I jeszcze jeśli ktoś posiada ich rys.techniczny też był bym wdzięczny
    podesłać mi na ; bawara88i@o2.pl

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    290
    BMW
    e38 m62b35
    Skąd
    olsztyn
    żadnych blokad nie potrzebujesz. tylko potrzeba Ci coś prostego typu króciutka poziomica albo cokolwiek innego. z tyłu na wałkach masz kwadraty o w momencie kiedy krzywki pierwszych zaworów patrzą pod kontem 45stopni do góry, dzióbkami zwrócone do siebie kładziesz na kwadratach swoją poziomicę i dokręcasz koła zębate. dawno coś takiego robiłem i mogłem popieprdzielić z innym silnikiem. do tego będzie Ci potrzebny ktoś do pomocy bo jak wałki są ustawione jak napisałem zaczynają wciskać zawory i niechętnie pozostają w takiej pozycji. potwierdź to jeszcze czy na pewno Cię nie oszukałem

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    649
    BMW
    F01 750d RWD
    Skąd
    ...
    Nie zamierzam Cię zniechęcać, ale wiedz o tym że rozrząd w V8 musi być naprawdę precyzyjnie ustawiony i odpowienio wstępnie napięty łańcuch. Nie dasz rady tego zrobić idealnie bez blokad. Ustawiałem już nie jedno V8 i mówię jak jest z własnego doświadczenia. Pozdrawiam i mimo wszelkich trudności powodzenia. Oby się udało i śmigało długo i bezawaryjnie.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Rafciu
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    523
    BMW
    E38, 740iL, 2000rok
    Skąd
    Góra Kalwaria
    No popatrz, ustawiałem rozrząd w v8 z vanosem bez blokad i jakoś działa długi czas bez problemu :) Jest to prosta sprawa i nie trzeba mieć tych blokad, aczkolwiek z tym wynalazkiem znacznie łatwiej.
    I nie wiem jak chcesz wstępnie napinać łańcuch, bo wstępnie to on się sam napina po wkręceniu napinacza...

Podobne wątki

  1. Wymiana rozrządu w m60
    Przez przemek22 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 04-01-2015, 20:49
  2. [silnik] Ustawienie rozrządu w m62b44
    Przez koqut25 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-07-2012, 23:41
  3. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-08-2011, 18:28
  4. Ustawienie rozrządu i vanosa M52B28
    Przez Mikołaj w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-04-2011, 00:04
  5. [mechanika] Ustawienie rozrządu M62 Vanos
    Przez michael444 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-05-2008, 00:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •