Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 104

Wątek: F01 zakup i cena

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    22
    BMW
    W poczekalni
    Skąd
    Małopolska

    Post F01 zakup i cena

    Witam,
    Powracam po długiej nieobecności :)
    Co prawda nie dotyczy ten post bezpośrednio mojej osoby niemniej zadam pytanie (na prośbę znajomego).
    Z czego wynika tak niska cena modelu F01 z roczników 2011-12 w stosunku do nowych pojazdów ??
    Ja wiem, że samochody tracą na wartości, luksusowe w szczególności ale żeby fura warta 120-130k€ kosztowała po 3 latach 35k€ to już lekka przeginka.
    Mowa o pojazdach z silnikiem diesla, przebiegiem do 100 kkm, dobrze wyposażonych (komforty, wentylacja foteli, soft close, navi prof, dynamic drive etc..).

    Gość zamierza kupić siódemkę i szykuje na to 200kPLN z rocznik 2012. Szukał 730d i znalazł masę ofert w DE właśnie w przedziale cenowym pomiędzy 30 a 37k€ (bezwypadkowe, serwisowane, premium selection)..
    Czy te samochody mają jakieś szczególne wady i usterki ?
    Wiem, że w 2013 było LCI i to już z automatu obniża cenę i fakt, że jest nowy model ale żeby od razu o 70% ? :)
    Spojrzałem z ciekawości to za 200kPLN kupi już spokojnie model po liftingu.

    Ktoś coś podpowie gdzie jest ukryty diabeł (a ten tkwi w szczegółach) ?

  2. #2
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City

    Post

    Cytat Zamieszczone przez Prezioso Zobacz posta
    Witam,

    Z czego wynika tak niska cena modelu F01 z roczników 2011-12 w stosunku do nowych pojazdów ??

    Z tego że przy 100kkm silnik jest do wymiany w wersjach PB :) A koszt nowego oscyluje w granicach 50 tys zł :)
    Natomiast w ON pewnie turbiny i wszystko co związane z takim motorem jest przy podobnych przelotach na wymianę
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    22
    BMW
    W poczekalni
    Skąd
    Małopolska
    Dziękuję za odpowiedź.
    O problemach z benzynami gdzieś kiedyś czytałem w prasie i na jakiś forach.
    Diesle - zwłaszcza 3.0 wydawały mi się w miarę dobre (zwłaszcza 730d) i bezpieczne jeśli chodzi o jakość.
    Może się myliłem.
    Jeśli jednak tak jest faktycznie tak jak piszesz to jakiś dramat z tym samochodem i tą marką.
    Z drugiej jednak strony jak patrzyłem na ogłoszenia które mi przesyłał to niektóre samochody zwłaszcza te z PS mają gwarancję na 24 miesiące od daty zakupu (europejską). Czyżby BMW z premedytacją się pod czymś podpisywało czy to kolejny haczyk z gwiazdką, że gwarancja nie dotyczy elementów które się zużywają ?
    Ostatnio edytowane przez Prezioso ; 13-10-2015 o 10:52

  4. #4
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Ja z kolei zauważyłem, że F01 z roczników 2008-2009 jest tańsze z silnikiem V8 niż z 3.0d, co by potwierdzało ogólnie krążące zdanie na temat V-ek.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    176
    BMW
    F01 750ix
    Skąd
    Szydlowiec
    200tys za trzyletnie f01 to jest norma. Jak doliczyc 18% akcyzy i oplaty do ceny z Niemiac tak to bedzie wygladac. Czy to duzy spadek ceny. W tej klasie liczy sie prestiz a po trzech latach jest juz lift albo nowy model wiec i spadki ceny da duze.
    Silniki V8 sa bezawaryjne. Jesli jest tu jakis wlasciciel f01 ktory wymienial silnik N63 prosze o podzielenie sie historią przypadku. Mój ma 100tys i do tej pory działa bezawaryjnie. Jak się zepsuje dam znać.

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar euro_tuned
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,535
    BMW
    F02 750Li xDrive
    Skąd
    Kraków

    Post

    Cytat Zamieszczone przez ADASIO Zobacz posta
    Z tego że przy 100kkm silnik jest do wymiany w wersjach PB :) A koszt nowego oscyluje w granicach 50 tys zł :)
    Natomiast w ON pewnie turbiny i wszystko co związane z takim motorem jest przy podobnych przelotach na wymianę
    Taki krótki wpis a dwie wpadki.
    1. nie każdy motor przy 100k jest do wymiany. Mój ma 150 000km i nadal fabryczny silnik. Chyba, że to cud.
    2. nowy silnik 5.0i kosztuje 130 000zł a nie 50 000zł

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    176
    BMW
    F01 750ix
    Skąd
    Szydlowiec
    Tak nawiasem. N63 nowy kosztuje 90tys.
    Tyle ze jesli juz naprawde ma sie zdarzyc bardzo powazna awaria to nowy blok silnika kosztuje 18tys zl.
    No wszystko na raz na pewno siadzie. Bez przesady.
    Jakby topowy silnik u topowego producenta samochodow na swiecie byl zaprojektowany na 100tys km to Bmw juz by zniknelo z rynku. Taki numer to moze przejsc z motorem 2.0l a nie 4.4l V8.

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Już nie przesadzacie z tą awaryjnością benzyn. Jak ja szukałem, to nie spotkałem żadnego, który miał motor po wymianie, a wszystkie, jakie widziałem miały powyżej 150tys.km. Tworzycie jakiś nowy mit.

    Naturalne jest, że duży silnik benzynowy jest tańszy, niż diesel. Kupców na diesla będzie więcej, bo mimo wszystko ludzie kupujący takie auto używane patrzą na oszczędność np. na paliwie. Mówię to po sobie. Mało nie zarabiam, ale jak mam wydać 2500€ więcej na paliwo rocznie, to nie przekonuje mnie to specjalnie do benzynowego silnika, szczególnie, że zaopatruję się w części nie w ASO i naprawiam sam. Oszczędność na dieslu często zależy od sposobu użytkowania i wielu innych warunków. Spokojnie mogę powiedzieć, że jak ktoś robi z 15tys.km/rok chce kupić diesla zamiast benzyny i serwisować go w ASO, to oszczędności nie będzie miał żadnej. Pierwsza poważniejsza awaria w ciągu 3 lat pochłonie wszystkie oszczędności.

  9. #9
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    Cytat Zamieszczone przez euro_tuned Zobacz posta
    Taki krótki wpis a dwie wpadki.
    1. nie każdy motor przy 100k jest do wymiany. Mój ma 150 000km i nadal fabryczny silnik. Chyba, że to cud.
    2. nowy silnik 5.0i kosztuje 130 000zł a nie 50 000zł

    Może i nie każdy ale auta się psują i to jest bezapelacyjne - czy każde czy nie to inna kwestia, ale myślę że w takiej loterii mało kto chce brać udział

    Twoja orientacja w cenach uwidacznia fakt że już sprawdzałeś ile nowy motor zatem podejrzewam że też się tego boisz :)

    Nie ma co się kłócić - takie auta teraz robią że po 100kkm wszystko pada czy to BMW czy Merc czy VW


    Odnośnie mitów
    ja szukałem sobie F01 ale po trafieniu na co najmniej 8 egz z wymienianym motorem odpuściłem
    także wierzyć nie musicie wasza sprawa - mnie to naprawdę lotto
    Ostatnio ktoś zauważył (chyba Dzuda) ze dobre e65 jest droższe od F01 z 1 lat produkcji zatem coś w tym jest
    dziś F01 można kupić za 80 tys zatem nie mówicie że to mity bo to prawda te auta tracą kosmicznie na wartości
    Jak sądzicie - dlaczego jest tylko kilka F01 na forum?? myślicie że właścicieli e65 nie stać na zakup F???
    Otóz stać tylko ich nie chcą - np Jakub wolał M3 niż F zapytajcie czemu
    Ostatnio edytowane przez ADASIO ; 14-10-2015 o 10:52
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    22
    BMW
    W poczekalni
    Skąd
    Małopolska
    Poczytałem co nieco o F01 i faktycznie na zachodnich forach użytkownicy wskazują na kłopoty z silnikami benzynowymi (zwłaszcza dotyczy to rynku USA). Nie jest to seryjny problem dotyczący każdego egzemplarza ale się zdarza i jest zauważalny. Niektórym wymieniono motory w ramach gwarancji, innym już po gwarancji a niektórzy musieli sobie poradzić z tym problemem sami.
    Prawdą jest, że dzisiejsze samochody to delikatnie mówiąc tykające nieszczęścia, i nikt nie chce brać udziału w tego typu loterii, zwłaszcza że kosztów nie można zaliczyć do umiarkowanych a raczej do kosmicznych.
    Nie każdy chce i potrafi "grzebać" sam przy samochodzie. W moim przypadku musiałbym zdać się na ASO lub niezależny serwis a tam cennik wygląda zupełnie inaczej.
    Patrzyłem na ogłoszenia i faktycznie jest trochę samochodów z wymienionym silnikiem :)
    Coś w tym jest.

Podobne wątki

  1. Zakup F01
    Przez at202 w dziale Seria F01 / F02
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-07-2015, 15:44
  2. [F01/02] BMW 750 F01 BMW 750i x-drive F01 SALON PL
    Przez bitek-bitek w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 12-02-2015, 20:11
  3. [karoseria] lusterka F01 zmiana na poliftowe F01
    Przez czarny745d w dziale Seria F01 / F02
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 02-12-2014, 17:40
  4. F01 humorystyczna cena
    Przez Antek w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 11-03-2014, 09:23
  5. e38 cena kosmos
    Przez technics w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 23-02-2011, 22:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •