Strona 8 z 11 PierwszyPierwszy ... 678910 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 104

Wątek: F01 zakup i cena

  1. #71
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    176
    BMW
    F01 750ix
    Skąd
    Szydlowiec

    Post

    Dla tych ktorzy zastanawiaja sie nad zakupem.
    Moja F01 N63 ma 101tys km. Historia serwisowa to pompa wspomagania zasysajaca powietrze. Nie dajace objawow podczas jazdy ale wypada naprawic. Koszt wymiany na taka z przebiegiem 15tys km to 2500zl brutto. Akumulator za 900zl, klocki hamulcowe i przeglady za free. Teraz tarcze i klocki przod beda do wymiany.
    Silnik odpala od razu takze przy -5st. Wciaga litr oleju na 15tys km, czyli norma. Jak postoi 2 tygodnie to zawieszenie troche strzela na dziurawym parkingu ale po 50km milknie. Normalna sprawa.
    Generalnie nic sie nie dzieje.
    Polecam samochod milosnikom BMW. Przeskok technologiczny pomiedzy E65 a F01 jest ogromny.
    Silnik N63 ma sama zalety i tylko jedna wade - wtryskiwacze sa glosnie na postoju. Na szczescie nie slychac ich w kabinie.
    Nie kupujcie samochodow od polskiego handlarza bo dostaniecie zmeczony, z cofnietym licznikiem i taki ktorego nie dalo sie naprawic po eksploatacji poprzedniego mistrza rajdowego.

  2. #72
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,441
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez integron Zobacz posta

    [...]

    Nie kupujcie samochodow od polskiego handlarza bo dostaniecie zmeczony, z cofnietym licznikiem i taki ktorego nie dalo sie naprawic po eksploatacji poprzedniego mistrza rajdowego.
    I tu jest ten największy haczyk, bo mistrzów rajdowych to nie tylko w naszym kraju pełno, a podejrzewam, że i "BMW premium selection" ma swoje ciemne strony. Ktoś oddaje auto w rozliczeniu już w nie najlepszym stanie. Dostaje za nie dużo mniej kasy, ale go to wali, bo stać go. BMW robi "aby, aby" (business is business) i opycha w normalnej cenie + dopłata za to, że auto jest właśnie z "premium selection". Potem ktoś takie auto kupuje z przekonaniem dobrego wyboru, a tu dupa.

    Oczywiście to jest tylko jeden z możliwych scenariuszy, a bardziej chciałem zwrócić uwagę na fakt, że zawsze, ale to zawsze jest pewien czynnik losowości i można mieć równie dobrze tyle samo szczęścia co pecha z zakupu.

    I na koniec się powtórzę. Nie wierzę, że jak wychodziło np E32, to nie miało swojego za uszami (w końcu to też był spory skok technologiczny) i też ludzie gadali, że auto za taką kasę, a tyle rzeczy się psuje.

  3. #73
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    @ Integron :) zabiłeś mnie :)

    Silnik N63 ma same zalety


    Wada czyli WTRYSKIWACZE to że są głośne to jest małe miki, one się zwyczajnie PIERDOL.... Ą jak Sasha Grey za najlepszych czasów :(

    I czy jeździł by tym autem Hołek, czy Kajetanowicz, czy ja, nie ma prawa przy tak niskim przebiegu się coś zepsuć i być wadą w aucie za tyle siana.

    A co to znaczy "klocki hamulcowe i przeglady za free" ???

    Czyli co? w serii F robią to w ASO za darmo?
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  4. #74
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    Rozumiem, że popierdki r4 czy trzy cylindry mogą się psuć, ale V8 nie na darmo na tyle cylindrów, powinien to być mocny wytrzymały silnik.

    Gdzieś czytałem, że silniki diesla przeważnie z x6 też padają na potęgę, wtryski, turbo.

  5. #75
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,286
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz

    Post

    Dzisiaj byłem u mechanika który specjalizuje się w bmw. Stały u niego trzy X6 i wszystkie trzy miały zatarte silniki.

    Pytałem go o f01 730d to powiedział mi ze jeśli chce spać spokojnie to żebym pieniądze przeznaczone na to auto wpłacił sobie na lokate . Podobne zdanie ma na temat wersji benzynowych.

    Nie zależnie od silnika pierwsza kwestia która zabija te silniki to wymiana oleju co 30-35tys km a BMW tak właśnie zaleca.

    Natomiast ta efka o której kiedyś wspomniałem ze jeździ bezproblemowo,owszem tak jest. Tyle że różnica jest taka ze gość kupił nowa i pierwszy raz olej zmienił po 5tys km a potem systematycznie co 10tys km. Auto ma już ponad 250tys i jeździ jak zle.Regularnie jest na wymianę oleju a oprócz tego nic w niej nie robi.
    Ostatnio edytowane przez Dzuda ; 02-11-2015 o 14:17

  6. #76
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kamiloo_
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    423
    BMW
    e38
    Skąd
    Mazury
    Też ostatnio ogładałem sobie F - serie , pojechałem do milego Pana z ogłoszenia , bardzo miły zaproponował mi kawe czy tam herbate wstępnie pokazał mi auto super rewelacja 2 właściciel w polsce przebieg 117 tys wszytko udokumentowane nawet aż za bardzo , skrzyni co prawa nie wymieniał ale silnik już drugi siedzi , samych wymian czujników abs było 4 i alternator chyba 2 . Powiedziałem Panu że jednak nie dziękuje nie dojdzie do podpisania umowy po jeżdzie probnej tez wyszło pare kwiatków . Ten miły Pan trochę się trochę zdenerwował i już nie był taki miły skomentował pózniej

    " Pana pewnie nie stać a wymyślasz Pan "

    poprostu nie zamerzałem wydać 145 tys za nie równo chodzącą grabiarkę i która zbytnio nie jechała od dołu

    wole mieć dwie e38 niż taka F ....

    strasznie podoba mi sie F ale cóż to nie ta sama klasa i wykonie jak kiedyś

  7. #77
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    176
    BMW
    F01 750ix
    Skąd
    Szydlowiec

    Post

    Ale po co to oburzenie. Ja mam F01 i jestem zadowolony.
    Kupilem samochod na ktory mnie stac. Stac mnie tez na jego eksploatacje. Nie bardzo mnie obchodzi ile kosztuje wtryskiwacz, sprezarka czy akumulator.
    Moje BMW sie nie psuje. Jak sie zepsuje to go naprawie i sie tym "pochwale".
    Jak komus nie pasuje f01 to niech sie przeniesie do dzialu e65 e38 albo innego np mercedesa. No w koncu kazdy moze wybrac czym jezdzi. Czy ja opowiadam ze e65 to dno? Nie bo nie mam takiego auta i nawet nim nie jezdzilem.
    Przeglady i klocki sa "za free" bo jest taki program dla wybranych w ASO.

  8. #78
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    integron tu chyba tylko chodzi o to że takich jak Ty jest niewielu. W sensie niewiele osób chwali sie bezawaryjnością. Ogólnie tez jestem zdania, że auto za pół bańki nie powinno się psuć do 200 tyś, potem mogą ale pierdoły a silnik to pare setek bez zadyszki powinien chodzić. A tu ciągle czytam o jakiś wymianach. Troszkę absurd. Nawet jakbym w lotto wygrał to by mnie szlak trafił jakbym przy 100tyś miał silnik wymieniać. Ale co byśmy tu nie pisali i tak tego nie zmienimy. Producenci mają to w nosie, te auta mają sie psuć, mają być takie.

  9. #79
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    Cytat Zamieszczone przez integron Zobacz posta
    Ale po co to oburzenie. Ja mam F01 i jestem zadowolony.
    Kupilem samochod na ktory mnie stac. Stac mnie tez na jego eksploatacje. Nie bardzo mnie obchodzi ile kosztuje wtryskiwacz, sprezarka czy akumulator.
    Moje BMW sie nie psuje. Jak sie zepsuje to go naprawie i sie tym "pochwale".
    Jak komus nie pasuje f01 to niech sie przeniesie do dzialu e65 e38 albo innego np mercedesa. No w koncu kazdy moze wybrac czym jezdzi. Czy ja opowiadam ze e65 to dno? Nie bo nie mam takiego auta i nawet nim nie jezdzilem.
    Przeglady i klocki sa "za free" bo jest taki program dla wybranych w ASO.
    Cieszymy się z Tobą że Cię stać :)

    Mnie pewnie też by było stać, tylko że ja nie chce kupić auta i potem się wkur... że co chwila coś jest nie halo, widocznie jesteś bardziej spokojny ode mnie i lubisz takie stresy :)

    A co do jazdy F01/02 jeździłem myślę chyba więcej niż TY zanim kupiłeś swoje :)

    tak że nie pisz takich rzeczy bo to nie pasuje, mnie się auto podoba ale ie podoba mi się jego usterkowość przy tak niskich przebiegach

    A o klocki pytam bo nie wiedziałem że jest coś takiego bo ja do ASO nawet po ulotki nie jeżdżę o serwisie nie wspominając :)
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  10. #80
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    176
    BMW
    F01 750ix
    Skąd
    Szydlowiec

    Post

    Kazdy ma tu jakis punkt widzenia i chwala mu za to, ale trzeba tez probowac zrozumiec drugiego czlowieka.
    Panowie 7er to jest seria bardzo drogich samochodow dla biznesu. Nie czarujmy sie na to stac moze jedną osobę na tysiąc. Ta jedna osoba nie musi sie zastanawiac nad tym co sie moze zepsuc. Ktos kto kupuje samochod z drugiej reki za 200tys zl chyba zdaje sobie sprawe ze 20tys czyli 10% wartosci na naprawy to nie jest zbyt wygorowana cena. To nie jest liga 2.0tdi.
    Mozna sie z tego powodu obrazic na swiat ale rzeczywistasc jaka jest kazdy widzi.
    Wymiana informacji w tym dziale to jest kwestia ciekawostek i podpowiedzi, a nie ratowania portfela. Taki rodzaj hobby.

Podobne wątki

  1. Zakup F01
    Przez at202 w dziale Seria F01 / F02
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-07-2015, 15:44
  2. [F01/02] BMW 750 F01 BMW 750i x-drive F01 SALON PL
    Przez bitek-bitek w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 12-02-2015, 20:11
  3. [karoseria] lusterka F01 zmiana na poliftowe F01
    Przez czarny745d w dziale Seria F01 / F02
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 02-12-2014, 17:40
  4. F01 humorystyczna cena
    Przez Antek w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 11-03-2014, 09:23
  5. e38 cena kosmos
    Przez technics w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 23-02-2011, 22:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •