Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: stan oleju w komputerze E65 lift

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar ohara5
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    185
    BMW
    F01
    Skąd
    Poznań

    Post stan oleju w komputerze E65 lift

    Witam, dziś sprawdziłem stan oleju w komputerze i zauważyłem że tak jak zawsze miałem informacje w kolorze zielonym to teraz mam w kolorze żóltym, po sprawdzeniu na miarce oleju jest ponad max
    Auto z 2006r 3.0d, od paru dni stracił moc tak od 120k/h , czy to by miało jakiś związek z poziomem oleju ?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    198
    BMW
    E65 730D 2005r 231 Km
    Skąd
    Łódź
    Natychmiast odstaw auto do mechanika najprawdopodobniej masz zapyziały DPF i nie może przejść procedury wypalenia do końca dlatego przybywa oleju !
    Odradzam kategoryczne poruszanie się pojazdem !

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar ohara5
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    185
    BMW
    F01
    Skąd
    Poznań
    A czy po wymianie oleju mogę go spróbować wypalić disem ?

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    198
    BMW
    E65 730D 2005r 231 Km
    Skąd
    Łódź
    tak możesz ale ja bym zaczął od skontrolowania fizycznie i komputerowo DPF zanim na marne będziesz kolejny raz olej z filtrem wymieniał !

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    205
    BMW
    brak
    Skąd
    warszawa

    Post

    Cytat Zamieszczone przez ohara5 Zobacz posta
    A czy po wymianie oleju mogę go spróbować wypalić disem ?
    sprawdz temp silnika, czy osiąga 88-89 st.
    jak nie to wymień termostaty bo będziesz miał cały czas problemy w dpf i olejem.
    poprawna temp pracy silnika jest wymagana, aby procedura wypalania dpf zainicjowala się i zakończyła powodzeniem, w przeciwnym wypalanie jest przerywane w a nadmiar paliwa spływa do oleju i stąd jego zwiększający się poziom.
    pzdr

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka

    Post

    gabel dobrze mówi - pierwszy krok to sprawdzenie w menu ukrytym, czy auto Ci osiąga temperaturę. Ma osiągać ponad 90 stopni już po jakiś 10km. Jak masz webasto, to zagrzej furę wcześniej właśnie nim. Jak osiąga jakieś 70-75st.C, to termostat do wymiany. Zrób przy tym jakieś 30km poza miastem, zdałoby się z większymi prędkościami, ale nie dodawaj dynamicznie gazu - tak właśnie wykańcza się partikel filter. Gazu trzeba dodawać spokojnie, żeby nie strzelać chmurą syfu w filtr. Drugi krok, to podłącz się DIS i sprawdź kiedy miałeś ostatnią regenerację i jaki jest back pressure przed DPF. U mnie przeważnie jest OK 9-13mbar po ok. 15km po regeneracji. Jak wyjdzie, że podczas ostatniej jazdy zaszła (mierz km!) i back pressure masz mniej więcej w okolicy 10mbar, to jest wszystko OK z filtrem i regeneracją. Jak nie, to zrób jeszcze z dwie rundki. W przypadku braku poprawy masz dwie opcje - albo wpuścić DPF cleaner przez któryś z otworów przed filtrem, albo go wyciągnąć i wypalić, bądź wymienić na kompletnie nowy. Wymień koniecznie olej, bo masz go mocno rozrzedzonego paliwem. Nie patrz na koszty, bo turbo, czy wymiana wałków przerośnie kilkakrotnie koszt wymiany oliwy. Pamiętaj przy tym, że akurat w dieslach z DPF najlepiej lać oleju nie na maxa, tylko tak, żebyś miał np. 3/5 stanu w przypadku naszych BMW. Wtedy szybko możesz zobaczyć kiedy coś dzieje się nie tak.

    Jak masz dostęp do DIS, to wymuś regenerajcę - masz tam opcję Request Regeneration. Nigdy jej nie próbowałem, ale raczej po to właśnie ona jest.

    Powód uzupełniania poziomu oleju to nie tylko niedokańczana regeneracja DPF. Innym przypadkiem może być nieszczelność na simeringu pompy wysokiego ciśnienia. Jest ona koło alternatora i napędza ją łańcuch zamknięty w komorze. Jak cieknie pompa na wałku, to właśnie będzie wszystko spływało do miski olejowej.

    DPF to akurat najgorsze ustrojstwo, jakie się mogło trafić w dieslu...
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 12-10-2015 o 19:18

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar ohara5
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    185
    BMW
    F01
    Skąd
    Poznań
    Dziękuję za podpowiedz, ja już się wypala disem dpf to już wiem, a wiesz może jak sprawdzić kiedy był ostatnio wypalany i gdzie w disie sprawdza się nasycenie filtra ?

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Nasycenia nie ma. Jest tylko ciśnienie spalin przed filtrem. Przynajmniej u mnie.

    Jak sprawdzić dane o DPF za pomocą DIS: https://www.youtube.com/watch?v=1kC9bGkxYSI

    Lista opcji w ostatnim oknie się nieco różni w mojej wersji. Pewnie wszystko zależy ile i jakie masz czujniki w aucie. Niemniej jednak mam opcję sprawdzenia ciśnienia przed filtrem i ile metrów przebyłem od ostatniej regeneracji. Generalnie mi to wystarcza.

    Jak sprawdzisz to wrzuć tutaj jakie miałeś ciśnienie przed filtrem i ile m ostatnia regeneracja. Oczywiście ciśnieniesprawdza się to na włączonym silniku. Inaczej pokaże Ci "--".

    Cytat Zamieszczone przez ohara5 Zobacz posta
    Dziękuję za podpowiedz
    Nie ma za co. ;)
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 14-10-2015 o 19:24

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar ohara5
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    185
    BMW
    F01
    Skąd
    Poznań

    Post

    Witam, niestety nie udało mi się wypalić dpf, po ruszeniu i osiągnięciu 60k/h status zmienił się na activ i po chwili no activ i tak co chwilę przeskakiwało....
    Myślę że jest już zapchany na amen
    Załączone miniatury Załączone miniatury 20151014_213327.jpg  

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    198
    BMW
    E65 730D 2005r 231 Km
    Skąd
    Łódź
    bo wypalania DPF nie robi się przy 60 km/h tylko 80-120 km/h, jazda ze stałą prędkością !

Podobne wątki

  1. [silnik] Dokłądnośc wskazań poziomu oleju w e65 3.0i lift
    Przez viptrans24 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 30-06-2015, 10:55
  2. BMW 728 E38 Lift,bogata opcja, super stan!!!!!! Krotoszyn woj. Wielkopolskie
    Przez Misiek_525 w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 07-02-2015, 15:02
  3. [skrzynia] Stan oleju w skrzyni...
    Przez Bashek w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-02-2012, 19:32
  4. [mechanika] automat 4hp22 - stan oleju
    Przez e32maciek w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-06-2010, 15:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •