Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: awaria tylko jednej sondy lambda z dwóch 740 m62b44

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar trajano
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    177
    BMW
    E38 740i (m62b44) (5hp30) LPG
    Skąd
    Sosnowiec

    Post awaria tylko jednej sondy lambda z dwóch 740 m62b44

    Czy padnięta tylko jedna sonda lambda może dawać takie objawy jak zawyżone spalanie benzyny (mam LPG ale tam spalanie jest w normie), trzęsienie zimnym silnikiem a momentami "strzelanie" z rury przy przyspieszaniu. Poza tym wolne obroty utrzymują się na wysokości ok 1000-1100 obr/min, podczas zwalniania skrzynia głupieje, bo chcąc wyhamować do zera skrzynia szarpie, ponieważ podczas zatrzymywania obroty podskakują do tego 1000-1100 obr/min. Czy mam szykować się na wymianę obu sond czy to może być także tylko jedna sonda? Komputer wcześniej wywalał mi błąd sondy lambda (powiedział mi to mechanik) i jestem po wymianie uszczelek pod kolektorem ssącym oraz po czyszczeniu przepustnicy oraz krokowca.

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    Mi to bardziej wygląda na awarię przepływomierza

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar trajano
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    177
    BMW
    E38 740i (m62b44) (5hp30) LPG
    Skąd
    Sosnowiec
    Tylko że obroty mi nie falują, nie mam problemu z brakim mocy i zbyt duże spalanie jest tylko na benzynie.

  4. #4
    Vip Vip Awatar marcin8181
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    757
    BMW
    E65 750i (Shirley), 2005` N62B48B , e46 coupe 2.5 lift m3 (Buba)
    Skąd
    Piastów
    błąd sondy lambda mozesz miec bo LPG masz... u mnie LPG jest i jak sprawdzam co jakis czas to ciagle cos mu tam nie pasuje ale jezdzi prawidlowo auto.. świece nowe zmieniane rok temu na boscha u mnie..

    Ja bym sprawdził moze silnik krokowy do tego , moze on warjuje.. do tego świece sprawdz... to podstawa wykluczysz pare prostych tematow..
    Zrzuc jakie masz bledy na kompie (INPA) i cos poradzimy.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar trajano
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    177
    BMW
    E38 740i (m62b44) (5hp30) LPG
    Skąd
    Sosnowiec
    Lpg zawsze wykaże błąd lambda? Dodam że nie mam katalizatorów.

  6. #6
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Absolutnie. Jeśli wyskakuje błąd to znaczy że instalacja jest źle ustawiona. Mam LPG i nie mam żadnych błędów związanych z sondami. Poza tym, błąd sondy jest zazwyczaj skutkiem awarii "gdzieś wcześniej", a nie samą awarią sondy, bo sonda tylko analizuje skład spalin. Bosch określa ich żywotność na 150-180kkm. Jeśli nie wymieniałeś to czas najwyższy...

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Potwierdzam

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar trajano
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    177
    BMW
    E38 740i (m62b44) (5hp30) LPG
    Skąd
    Sosnowiec
    W zeszłym roku gazownik mi wymieniał, ale na tanie zamienniki. Przepływomierz też wymieniłem (na używkę ale sprawną), poza tym przepływomierz miałby wpływ i na benzynę i na LPG. Tutaj mam problem tylko na benzynie i tylko na zimnym. Zauważyłem też, że problem się nasila wraz ze spadkiem ilości benzyny w baku. Czy może to być objaw niedomagającej pompy? Tylko czy wtedy byłoby zawyżone spalanie benzyny. I ponawiam pytanie, czy jedna uszkodzona sonda może dać takie objawy?

    P.S. Aktualizacja

    Wczoraj wieczorem wyjąłem silniczek krokowy i wsadziłem go na noc do słoika z benzyną. Oczywiście nie cały, tylko tą część, którą przepływa powietrze. Dodam, że wcześniej czyściłem silniczek ale pędzelkiem. Rano w benzynie było mnóstwo syfu, a wnętrze silniczka wyglądało zupełnie inaczej. No i inaczej chodził, najmniejszy ruch powodował obracanie się tych "skrzydełek" wewnątrz. Po założeniu nie robiłem resetu. Silnik troszkę na początku trząsł, ale po jakichś 15-20 sekundach uspokoił się. Po 3 minutach ruszyłem do tyłu i otwarłem okno, nie było czuć benzyny w spalinach. Po przejechaniu się i rozgrzaniu silnika kilka razy dosyć gwałtownie zatrzymywałem się z wysokich obrotów do zera. Obroty schodziły perfekcyjnie, nie szarpało już skrzynią, zresztą silnik bardzo się "uspokoił" i brak jest jakiegokolwiek telepania czy drżenia. Nie wiem, jak to wpłynie ogólnie na spalanie, ale początek jest obiecujący. Niemniej jednak sondy lambda i tak idą "pod nóż" :D
    Ostatnio edytowane przez trajano ; 11-10-2015 o 10:34 Powód: AKTUALIZACJA

Podobne wątki

  1. Sondy Lambda M62B35tu
    Przez Kyniu94 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 28-03-2015, 23:54
  2. Objawy sondy lambda
    Przez marekbmw21 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 18-01-2014, 11:14
  3. podłączenie sondy lambda
    Przez grzywek11 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25-10-2013, 00:00
  4. [silnik] Sondy Lambda M60
    Przez p3xeon w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-07-2013, 10:25

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •