Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 67

Wątek: BMW E65 735i N62 PROBLEM - WYPADANIE ZAPŁONU

  1. #21
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    Widzę, że z Bmw to tak jak z Mercedesem, ostatnie dobre BMW to E38 a ostatni dobry Merc to W140.

  2. #22
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN

    Post

    Cytat Zamieszczone przez Pawliko Zobacz posta
    Z ciekawości - ile jeden używany wałek? Już dawno się czaiłem na E65 ale odpuszczę sobie ten model, chyba że 730d/745d :P
    Polecam E65 730i z M54

  3. #23
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,438
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez charzun Zobacz posta
    Panowie przy jakich przebiegach padaja te walki?
    To nie kwestia przebiegu, a sposobu serwisowania. Zły olej, za rzadko zmieniany i zatykają się cienkie przewody, którymi doprowadzany jest do tych wałków olej i zaczyna się ścieranie.

  4. #24
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Swieta prawda z tym olejem

  5. #25
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1

    Post

    Ja od samego poczatku mam lany syntetyk Castrola... 270tys przebiegu i cos czuje ze przez to mnie tez walki spotkaja..

    A jaki olej nie narobi szkody walkom? Dyskusji na temat oleju od groma ale nic sensowanego sie z nich nie dowiedzialem poza tym ze Castrol to szmelc..

  6. #26
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Interesowałem się tym 2 lata temu jak miałem E65 z N62 i zacytuję sam siebie :
    Nie dając mi to spokoju dalej wertowałem po wyszukiwarkach oleju w różnych firmach a dokładniej mówiąc we wszystkich markach oleju. Nie wiem czy zauważyliście ,że nasze auto a w sumie nasz silnik został przez niektóre firmy podzielony na dwie kategorie przedziału rocznikowego. Od 2000-2001roku oraz 2002 i powyżej. Przecież to są identycznie te same silniki. Niczym się nie różnią. Zadzwoniłem wiec do firmy TOTAL w Warszawie i rozmawiałem z technikiem. Powiedział ,że najlepsze do tego silnika to tylko i wyłącznie oleje z normą LL01 a szczególnie 0W30 (mowa o total quartz) ewentualnie 5W40 (mowa o Total quartz) który też spełnia normy LL01 . Krótko mówiąc opisał mi to tak: Olej 0W30 jest pełnym syntetykiem z bardzo dużą ilością dodatków ,uszlachetniaczy i innych dobrych rzeczy ,których już niestety nie ma w olejach z normą LL04 bo po prostu ekologia nie pozwala żeby tam sie znalazły. Wyszukiwarka oleju total quartz pokazuje olej QUARTZ INEO MC3 5W30 norma LL04 jako polecany, QUARTZ 9000 ENERGY 0W30 LL01jako rekomendowany oraz QUARTZ ENERGY 5W40 LL01 jako dobry. Te oleje są podane dla 745i N62 dla roczników 2002 i powyżej, natomiast dla roczników 2000-2001 jako rekomendowany QUARTZ INEO LONG LIFE 5W30 LL04 ,jako polecany QUARTZ ENERGY 5W40 LL01 ,oraz jako dobry QUARTZ 9000 ENERGY 0W30 LL01 Wnikając w szczegóły w obu przypadkach występują dwa oleje na trzy podawane z normą LL01 tylko w odwrotnych kolejnościach jak można zauważyć.(marketing) Dowiedziałem się ,żę norma LL04 pokrywa oczywiście normę LL01 ale to nie jest tak do końca jak wszyscy sobie myślą . Jak już wcześniej napisałem że te oleje ze starszą normą posiadają więcej dodatków uszlachetniających niż te z normąLL04 ponieważ nikt ich np. nie może wlac do aut z dpf itd. Technik opisał mi to w taki sposób Zakładając ,że norma na zużycie krzywki wałka,panewki czy cokolwiek co sie w silniku zużywa musi spełniać przedział od 1 do 10. W przypadku oleju z normą BMW LL01 (zawiera więcej dodatków) wynosi na tę ścieralność 2 milimikrona czy jakoś tak, a dla oleju z normą BMW LL04 wynosi 9 milimikrona ponieważ nie ma juz tych dodatków bo nie może ich mieć ze wzgledów na dpf którego w naszych benzynach i tak nie ma. Tak czy siak usłyszałem ,że oba mieszczą się w normie a wybór należy do mnie. To tak jak z mp3. Nowsza technologia nagrywania,muzyki itd tylko ,ze okrojona ta muzyka ze wszystkich stron . NNnnnnooooo ale gra. no to z tymi olejami jest tak samo.
    Podsumowując Nasze motory potrzebują normę LL01 i tego poradzono mi się trzymać. To będzie najlepsze dla tych silników,aczkolwiek LL04 nie jest złe ale to już nie to co ten silnik potrzebuje.
    Ja zalewam albo tym : QUARTZ 9000 ENERGY 0W30
    albo tym : QUARTZ ENERGY 5W40
    Starałem się to opisać jak najlepiej jak to zrozumiałem. Myśle ,żę nie jednemu pomogę a każdy zrobi jak uważa. Mnie to wszystko zajęło około 20 godzin poświęconych w necie oraz kilka telefonów do mądrzejszych ode mnie.
    Na dzień dzisiejszy leję tylko MOTUL
    Ostatnio edytowane przez miro ; 08-10-2015 o 19:51

  7. #27
    Zaawansowany Użytkownik Awatar twin7
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    731
    BMW
    E65 735i + E65 730d
    Skąd
    Szczucin-Antwerpen
    Witam mam identyczny problem
    BMW E65 735i 2002r silnik N62 + LPG Prins .
    Auto po odpaleniu na zimnym silniku Bardzo nierówno pracuje oraz wywala wypadanie zapłonów
    KOD 002749 DME: Misfire detection cylinder 2
    KOD 00274E DME: Misfire detection cumulative error
    oraz na wyswietlaczu

    REDUCE ACCELERATION, HARD ACCELERATION MAY DAMAGE CATALYSER
    HAVE THE PROBLEMCHECKED BY THE NEAREST BMW SERVICE

    Wszystkie cewki oraz świece zmienione na nowe, bez zmian...


    Jak juz jest cieply to tak nie telepie jednak przy przegazowywaniu na postoju słychac jakby głuche dudnienie (ciezko opisac)
    Niema wtedy zadnych bledow jadac wolno delikatnie wciskajac gaz tez nic
    dopiero przu obciazeniu jesli się troche mocniej przyspieszy znowu wypadanie zaplonu plus ostrzezenie na wyswietlaczu jak wyzej ze
    dalsza jazda z mocnymi przyspieszeniami moze uszkodzic katalizator

    Po odpieciu i ponownym wpieciu przeplywki na pracujacym silniku silnik wchodzi w tryb awaryjny na domyslnych parametrach
    Valvetronik wtedy przestawia sie na max wychył 9mm i wszystko chodzi praktycznie idealnie do wylaczenia silnika
    przy ponownym uruchomieniu silnika tryb awaryjny sie wyłacza valvetronik opada na min i dalej chodzi tak sobie

    Więc ponownie po wypięciu i wpięciu przepływki jak jest w trybie awaryjnym odpinam kostki obu silniczków valvetronika
    Można wtedy normalnie jeździć również po zgaszeniu i ponownym odpaleniu silnika bo walvetronik zostaje na max wychyleniu około 9mm
    Po dłuższym czasie przez niedziałający valvetronik wyskakuje ograniczenie mocy silnika ale można dalej normalnie jeździć a i kultura pracy jest dalej ok

    Znalazłem coś takiego, ale nie działa mi na tym samochodzie inpa ani dis
    Ista i ncs dzialaja poprawnie
    Cos pewnie miesza instalacja gazowa w obd
    Jesli ktos tak mial napiszcie co zrobic

    Uruchomić DIS (silnik musi być zimny, temperatura płynu chłodzącego poniżej 30 stopni C)

    Wybieramy:
    "Service Functions", "Drive", "Engine management ME9", "Test runs" and then "Tolerance test, intermediate lever"
    ("Funkcje serwisowe", "Napęd", "Zarządzanie Silnik ME9", "Próby" a następnie "test tolerancji, dźwignia pośrednia".)
    Uruchomić silnik i kontynuować test
    Obserwować prace zaworów gdy prędkość obrotowa biegu jałowego stabilizuje się
    Jeżeli wartości są wyższe od +/- 2,5 i towarzyszą zauważalne drgania silnika
    (a czasem Check Engine następnie migający symbol silnika)
    Należy zdjąć pokrywy zaworów po obu stronach.

    Sprawdzić daty produkcji, umieszczone na dźwigniach pośrednich
    (znajduje się na dźwigni, przy mniejszej rolce stykającej się z wałem mimośrodowym).
    Jeżeli data produkcji jest w przedziale od 04 ", 180" do "04 324" (np 324 dzień 2004 roku)
    Wtedy cały zestaw dźwigni pośrednich (16) ma zostać zastąpiony nowymi .
    Należy stosować taka sama klasyfikacje przy zamawianiu dźwigni pośrednich (numer klasyfikacyjny jest wybity poniżej daty produkcji).
    Istnieje 5 klasyfikacji dźwigni stosowanych w silniku N62.
    (jesli zle przetłumaczyłem poprawcie mnie)

    Co dokładnie daje ten test?

    Rozebrałem pokrywy zaworów
    Wałki mimośrodowe w stanie idealnym, zebatki tez ok

    Sebek wysłał mi zdjęcia jak wyglądają uszkodzone wałki wiec jestem pewny ze są ok
    Ps dzięki Sebek za zdj i porady
    moze dzwigienki sie posypały??

    Później wrzucę filmy jak samochód dokładnie się zachowuje na zimnym ,na ciepłym i przy odpiętym valvetroniku tylko muszę je załadować na YT

    Jeśli mial ktoś podobnie proszę o info
    Ostatnio edytowane przez twin7 ; 15-02-2016 o 18:11

  8. #28
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    537
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    rabka zdrój
    Blog
    1
    od pół roku regularnie śledze dział e65 bo chce jak najwiecej sie dowiedziec o usterkach itd. i jak na poczatku rozważałem tylko 4.4 lub 4.8 to teraz raczej bede skłaniał sie ku 3.0d. masakra jest jakas z tymi n62 , uszczelniacze , rurka , valvetronic , co chwile jakies bledy, wypadania zapłonów z tego co czytam .napewno droższy w utrzymaniu od 3.0d nawet zakladajac ze padna wtryski i turbo. n62 silnik bardzo drogi w obsłudze niestety , ale moc z czegos sie musi brac ;-/
    Ostatnio edytowane przez neo386 ; 15-02-2016 o 18:17

  9. #29
    Zaawansowany Użytkownik Awatar twin7
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    731
    BMW
    E65 735i + E65 730d
    Skąd
    Szczucin-Antwerpen
    Mam też 3.0D zregenerowałem turbine w Serwisie bosha za 900zł
    normalnie 700zl ale u mnie wymieniali wirnik i nie zeby sie skonczyła i padła tylko profilaktycznie bo brała trochę olej przez uszczelniacze
    i to na tyle
    Co do wtrysków jak się dba o nie nie będzie problemu
    Co 5000km leje STP za 20zł do czyszczenia wtryskiwaczy diesla
    a efekt bylo na inpie widac juz po pierwszym użyciu
    fajnie, ale... to nie to co benzyna
    E65 3.0i i bedzie ok
    Ostatnio edytowane przez twin7 ; 15-02-2016 o 18:29

  10. #30
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    537
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    rabka zdrój
    Blog
    1

    Post

    Cytat Zamieszczone przez twin7 Zobacz posta
    Mam też 3.0D zregenerowałem turbine w Serwisie bosha za 900zł
    normalnie 700zl ale u mnie wymieniali wirnik i nie zeby sie skonczyła i padła tylko profilaktycznie bo brała trochę olej przez uszczelniacze
    i to na tyle
    Co do wtrysków jak się dba o nie nie będzie problemu
    Co 5000km leje STP za 20zł do czyszczenia wtryskiwaczy diesla
    a efekt bylo na inpie widac juz po pierwszym użyciu
    fajnie, ale... to nie to co benzyna
    E65 3.0i i bedzie ok
    3.0i jak najbardziej ok silnik tylko znaleść taki silnik w ogłoszeniu i nie golasa to graniczy z cudem . a jak juz brac e65 to jakąś tłusta opcje ;-)

    poza tym 3.0d napewno lepiej jedzie od 3.0i

Podobne wątki

  1. Wypadanie zapłonu
    Przez wojtekdu w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-07-2014, 21:06
  2. Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 22-07-2014, 22:44
  3. [silnik] [e65] Problem z silnikiem wypadanie zapłonu
    Przez faziczeq w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 06-02-2014, 19:56
  4. [silnik] Wypadanie zapłonu na zimnym N62
    Przez hubbimakow w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 10-01-2014, 19:52
  5. [silnik] E65 735i N62 pomoc w diagnozie
    Przez Radek w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-11-2013, 09:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •