Strona 1 z 14 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 132

Wątek: servotronic- prośba o sprawdzenie

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    325
    BMW
    e38 740iA, e39 touring 528i
    Skąd
    Krosno

    Post servotronic- prośba o sprawdzenie

    Panowie. Zwaracam się z prośba do kogoś u kogo działa na 100% poprawinie układ servotronica o sprawdzenie napięcia jakie dochodzi do zaworka na postoju i podczas jazdy. Walczę u siebie z niedziałającym servotronikiem i pozostaje już tylko elektronika.
    Sprawa jest taka że z kompa jak wysteruję zaworek wszystko chodzi tak jak ma chodzić.
    Problem leży w tym że u mnie na postoju do zaworka z modułu GMIII wychodzi tylko 3.5V. Podczas jazdy to napięcie się reguluje w zależności od prędkości z jaką jadę. Czym jadę szybciej to napięcie opada do 1.5V. Podmieniane moduły-kodowanie nic nie daje.
    Chodzi o to aby ktos ze sprawnie działającym servotronikiem był tak dobry i zmierzył napięcie jakie ma na zaworku na postoju.
    Sprawa jest dość prosta. Wystarczy zdjąć osłonę nad nogami pasażera i wpiąć kable miernika w pin 9 i 11 modułu gm3. Właćzyć zapłon i odpalić. Odczytać napięcie. To samo zroić podaczs jazdy np. z prędkościa 60km/h.
    Nie mierzyć napiecia na wtyczce z odpiętym zaworkiem bo wychodza głupoty.
    Dodam że prędkośc samochodu przez inpe odczytywana jest prawidłowo i odchyłka między linia k-bus a odczytami z czujników to max 1 km/h więc jest prawidłowo.
    no i najważniejsze. Błędów w kompie brak !!!!

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar winmediacenter
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    534
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Sulejowek
    Czy odczyty podczas jazdy są w porządku tj. Current Control Servo Valve wyrazone w mA i PWM Control Servo Valve. Przy standardowej krzywej wspomagania powinno byc z tego co pamiętam PWM około 80% i Prąd około 800mA. Jutro sprawdzę u siebie i dam Ci znać.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    325
    BMW
    e38 740iA, e39 touring 528i
    Skąd
    Krosno
    A gdzie to sprawdzić w której zakładce???? Ja robiłem test zaworka i pomiar napięć to uruchamiam to przez bodaj f2 potem f6 i wpisuje sobie wartość wspomagania np 100% i przez kilka sekund mam wspomaganie. I tak mogę zadać każda wartość i mam mniejsze bądź większe wspomaganie. Jak wchodzę w zakładkę do testów to wszędzie mam zero i dopiero musze wpisać wartość.
    Z tego co chodziłem po Inpie to nie pamiętam abym gdzieś odczytał takie parametry.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar winmediacenter
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    534
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Sulejowek
    E38 > CHASSIS > Central Body Electronics ZKE3
    F5 Read Status > F2 i chyba 2 ekrany przewijasz w dół. Tam masz oba parametry. Jeżeli wskazują zera to sugeruje aby za pomocą NCS'a zczytać plik FSW_PSW.TRC i sprawdzić czy masz aktywowaną funkcję SERVOTRONIC. Jest to wpis "SERVOTRONIK" i musi być aktiv. jeżeli tak to należy sprawdzić jeszcze czy wartość "QUELLE_SERVOTRONIK_KENNF" jest wybrana opcja eeprom. pozwala to wykorzystać kilka uprzednio przygotowanych charakterystyk wspomagania.

    W przypadku zaznaczenia eeprom musimy znaleźć jeszcze wpisy takie jak: "SERVO_KENNL_GESCHW" i wybrać np "e39_characteristic_06" oraz "SERVO_KENNL_STROM" przykładowo "e39_characteristic_01"

    Następnie zakodować moduł GM3 i sprawdzić rezultaty. jeżeli nie pomoże stawiam na uszkodzony zawór servotronic lub większe prawdopodobieństwo leży po stronie modułu GM3 a dokładniej sekcji Servotronik.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    325
    BMW
    e38 740iA, e39 touring 528i
    Skąd
    Krosno
    Stary jesteś wielki. Wiec u mnie jest tak ze na postoju
    Prąd zaworu jest 650-661 mA i tak się waha
    Pwm 26-30 %
    ZZasilanie 14v
    Zasilanie 2 14v
    Co teraz zrobić aby prąd był wyższy i Pwm tak jak być powinno

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar winmediacenter
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    534
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Sulejowek
    musisz sprawdzić te opcje w module tj jakich charakterystyk używa moduł. jeżeli używa odpowiednich a moduł podaje wadliwe obstawiam na moduł. Czyli jak napisałem wyżej. NCS i weryfikacja charakterystyk. ustaw takie jak podałem w przykładzie i powinno być znacznie lepiej. o ile oczywiście moduł nie kłamie z wartościami które podaje na przewody.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    325
    BMW
    e38 740iA, e39 touring 528i
    Skąd
    Krosno
    To już 3 moduł i jest tak samo wiec aż 3 by były wadliwe???. Chyba ze to wina kodowania bo robił mi to kolega pasoftem. Kliknął servitronic i powiedział ze ma być. A tu zupełnie co innego.
    Nic nigdy ncs nie robiłem. Mam nadzieje ze dam rady :-).
    Jeszcze raz wielkie dzięki i dam znać jak poszło

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar winmediacenter
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    534
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Sulejowek
    Ok czekam na ralację. Oby wszystko śmigało jak należy. Ja szykuje poradnik do stworzenia własnej charakterystyki czyli żeby np wspomaganie do 30km/h było na 100% i dopiero potem spadało. Lub wedle upodobań użytkownika.:)

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    325
    BMW
    e38 740iA, e39 touring 528i
    Skąd
    Krosno
    No było by super. Ja w akcie desperacji zrobiłem taki trik ze na jeden przód podałem napięcie 12v i wspomaga działa rewelacyjnie ale tak być nie może bo Kiera zbyt lekko chodzi. Juz się zastanawiałem nad tym ze jak się nie uda w żaden sposób ożywić wspomy to zrobię sobie przełącznik takie coś jak ma fiat tylko odwrotnie działające. W mieście będzie 100% przez podanie 12v a na trasę wyłącze napięcia i wtedy jest te 30%. Ale dziś pojawiło się światełko w tunelu i może coś się uda zrobić po twoich opisach

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar winmediacenter
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    534
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Sulejowek
    szkoda że daleko to bym pomógł osobiście. jakby nie było postaram się pomóc na odległość. u mnie podobne klocki były nikt nigdzie tego nie opisał musiałem sam sie z tym uporać.

Podobne wątki

  1. Prośba o sprawdzenie BMW E38
    Przez lapka666 w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 10-04-2013, 22:57
  2. [E38] Prośba o sprawdzenie
    Przez Sumo w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-03-2013, 21:38
  3. [E65/66] prośba o sprawdzenie e65
    Przez lukasz7 w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 01-03-2013, 02:41
  4. Prośba do chłopaków z Krakowa - sprawdzenie auta
    Przez olejus w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 14-04-2010, 23:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •