Strona 11 z 14 PierwszyPierwszy ... 910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 132

Wątek: servotronic- prośba o sprawdzenie

  1. #101
    Zaawansowany Użytkownik Awatar maxtoto
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    352
    BMW
    740iA M62TUB44 S2, 530iA M54
    Skąd
    Poltoriko
    Cytat Zamieszczone przez ttrol Zobacz posta
    Moduł komfortu to typowa zmora e32 tak sprzed 10 lat. Większość aut ma już temat dawno za sobą. Widać przychodzi kolej na e38. Należy moduł rozebrać, przelutować, wymienić kondensatory w zasilaniu i wszystko wraca do normy.

    Wszystkie moduły poza tymi hermetycznymi(komputery silnika, ABS itp.) będą się tak sypać, natury się nie oszuka, a elektronika nie lubi obcować ze środowiskiem naturalnym.
    Jutro go wybebeszę i pogrzeję, dzięki ttrol.

    Ja obstawiam ten moduł bo steruje ale coś go boli i po chwili zaczyna zamykać zawór i po wspomie, pompa daje rady a wycieków brak.
    Broń Masowego Wyprzedzania

  2. #102
    Zaawansowany Użytkownik Awatar maxtoto
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    352
    BMW
    740iA M62TUB44 S2, 530iA M54
    Skąd
    Poltoriko
    Moduł sam w sobie wygląda zacnie, brak śladów wilgoci czy przegrzania jest zalany jakimś dielektrykiem. Kondensatorów jest 5, 35V 3x100 mikroF 1x220 i 1x470.

    Dzisiaj zrobiłem rundę i wspoma chodziła rewelacyjnie do jakiegoś czasu, niestety po rozgrzaniu lipton. Kopania ciąg dalszy...

    Mam INPĘ 5.00 i jest jakiś problem ze zgodnością modułu ZKE3, próbuję odnaleźć interfejs LIVE DATA aby podejrzeć ale nie mogę znaleźć, jest tylko możliwość nadania prądu (8xx mA) i wysterowania w procentach. Czy to problem INPY?
    Ostatnio edytowane przez maxtoto ; 30-04-2016 o 13:09
    Broń Masowego Wyprzedzania

  3. #103
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa

    Post

    W e32 też jest ten coating, to nic nie zmienia, powoduje jedynie, że moduł wytrzumuje 20 lat, a nie 2.

    Nie chce mi się czytać od początku tego wątku, ale w servotroniku potrzeba informacji prędkości, w e32 jest z DME, nie wiem jak tutaj, trzeba to sprawdzić. Schematy elektryczne pomogą pewnie, jeżeli to canbus, to pewnie da się dostać DISem i to podejrzeć.

    Sam sygnał na zawór to pewnie zwykłe PWM, które zmienia wypełnienie wraz z prędkością, oscyloskop tutaj pomoże. Warto podmienić zawczasu tranzystory od tego PWM'a bo jednak swoje lata mają. PWM można zastąpić zwykłym zasilaczem regulowanym, pewnie z 1A wystarczy na 12V i regulować od zera do 12V. Kierka powinna ładnie zmieniać stopień wspomagania.

    W e32 się jeszcze przycina, jak się zabrudzi sitko, które jest pod modułem servotronika i chroni, żeby syf z oleju nie dostał się do samego zaworu, bo wtedy się nie domyka.

    Koła tylne w górę i mierzymy gdzie trzeba.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 30-04-2016 o 16:01
    pozdrawiam Bartek

  4. #104
    Zaawansowany Użytkownik Awatar maxtoto
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    352
    BMW
    740iA M62TUB44 S2, 530iA M54
    Skąd
    Poltoriko
    Pójdę tym tropem, wymienię te kondy i tranzystory, no i chyba wydam ten tysiąc - masakra - na nowy zawór ZF. Mam nadzieję, że to pomoże. Dam znać jak poszło.
    Broń Masowego Wyprzedzania

  5. #105
    Zaawansowany Użytkownik Awatar maxtoto
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    352
    BMW
    740iA M62TUB44 S2, 530iA M54
    Skąd
    Poltoriko
    Sama wymiana kondensatorów nic nie dała.
    Czy iglica w zaworze powinna się cofać sama znacznie czy cofa się pod wpływem ciśnienia oleju? Bo u mnie po podaniu prądu zamyka układ ale cofa się może 0,2mm a szczelina dyszy jest wyraźnie większa.

    Walka trwa...
    Broń Masowego Wyprzedzania

  6. #106
    Zaawansowany Użytkownik Awatar maxtoto
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    352
    BMW
    740iA M62TUB44 S2, 530iA M54
    Skąd
    Poltoriko
    W moim przypadku główną usterką okazała się jednak pompa wspomagania, po założeniu zregenerowanej wspomaganie wróciło odczuwalnie (wcześniej braki wspomy przy zatrzymaniu, bądź w jedną stronę). Po podpięciu servotronika, wszystko wróciło jakby do normy. Choć nie sprawdziłem jeszcze wskazań INPY,
    Broń Masowego Wyprzedzania

  7. #107
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Velocityraptor
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    315
    BMW
    było E38 750i, będzie E38 750i
    Skąd
    OKR
    I jak kolego maxtoto? Śmiga servotronic?
    -------------------------------------
    Broń Masowego Wyprzedzania.

  8. #108
    Zaawansowany Użytkownik Awatar maxtoto
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    352
    BMW
    740iA M62TUB44 S2, 530iA M54
    Skąd
    Poltoriko
    Cytat Zamieszczone przez Velocityraptor Zobacz posta
    I jak kolego maxtoto? Śmiga servotronic?
    Dzisiaj w końcu udało mi się usunąć 90 % problemów ze wspomaganiem, wymieniłem cieknące węże i podkładki, kupiłem nowy zawór, po odpaleniu okazało się że INPA nie wskazuje prądu i PWM. Wnioskowałem że przyczyną jest padnięty moduł i już przyuczałem się kodować inny, ale postanowiłem jeszcze raz prześledzić obwód serwo i okazało się, że podczas pomiarów wykonywanych wcześniej przewody przy module (ucięte przeze mnie )połączone konektorkami były partackie i nie przekazywały sygnału na zawór po przelutowaniu wszystko wróciło do normy, czyli:

    (po wymianie pompy na zregenerowaną Benelux i wymianie zaworka)
    - pojawił się charakterystyczny dźwięk(syreny) cewki po załączeniu zapłonu,
    - Pojawiły się wskazania INPY prąd około 700 mA i 40 % PWM na postoju

    Kierownica kręci jednym palcem a w czasie jazdy się utwardza jak powinna. Do 100% sprawności, trzeba wymienić jeszcze jeden wąż, który się poci a leci od chłodniczki do przekładni eh...
    Dzięki wypocinom wszystkich fachowców na forum dla których lecą podziękowania jak to jeden kolega mawia - "sztuką dedukcji doszedłem do konkluzji".
    Jedno co mogę powiedzieć to Panowie naprawiajcie swoje serwa bo mimo, że kosztowne dają niesamowitą frajdę - dość długo się z tym pierdoliłem ale jest ok.

    Jak coś służę wsparciem...
    Ostatnio edytowane przez maxtoto ; 20-10-2016 o 19:16
    Broń Masowego Wyprzedzania

  9. #109
    Zaawansowany Użytkownik Awatar winmediacenter
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    534
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Sulejowek
    jakbyś kolego mógł sprawdzić opór nowego zaworku to byłbym Ci wdzięczny. Pozdrawiam

  10. #110
    Zaawansowany Użytkownik Awatar maxtoto
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    352
    BMW
    740iA M62TUB44 S2, 530iA M54
    Skąd
    Poltoriko
    Sam byłem ciekaw, ale pomiar we wtyczce po raz kolejny skutecznie mnie odpychał, posiałem gdzieś wtyczkę którą wziąłem ze szrotu i jak ją odnajdę to na bank to zmierzę.
    Broń Masowego Wyprzedzania

Podobne wątki

  1. Prośba o sprawdzenie BMW E38
    Przez lapka666 w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 10-04-2013, 21:57
  2. [E38] Prośba o sprawdzenie
    Przez Sumo w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-03-2013, 20:38
  3. [E65/66] prośba o sprawdzenie e65
    Przez lukasz7 w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 01-03-2013, 01:41
  4. Prośba do chłopaków z Krakowa - sprawdzenie auta
    Przez olejus w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 14-04-2010, 22:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •