Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: [mechanika] Sportowe sprężyny od e34 przód

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    201
    BMW
    e32 730iA V8
    Skąd
    Wałbrzych

    [mechanika] Sportowe sprężyny od e34 przód

    Witam niewie ktos moze czy podejda mi spręzyny na przód od e34 530 bez m-tech. do moejej 730?? zamierzam zmienic sam przód gdyz tył juz siedzi nisko i niewygląda to za sympatycznie.......


    A drugie pytanko podczas skrętu w lewa strone gdy przyspieszam słychac bicie z tylnego lewego koła tak jakby cos sie gdzies obijało i im szybciej jade w łuku ( w skrecie) tym szybciej to tłucze??
    Plany: zawias -40/-40 + 18"...

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,677
    BMW
    e32 735ia + dupowóz :D
    Skąd
    mazury
    Blog
    21
    ...teoretycznie według katalogów jakie posiadam w pracy to nie podejda od e34.A praktycznie-polak potrafi-moze i by wsadzil,ale niewiem czy jest sens kombinowac jak na allegro sa zestawy przod+tyl za 380zl :)

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    201
    BMW
    e32 730iA V8
    Skąd
    Wałbrzych
    Ze są przód+tył to wiem ale ja potzrebuje sam przó tył jest mi zbędny wiec poszukuje samego przodu a nigdzie niemoge znależć do e32...jesli by ktos miał jakis namiar z neta to byłbym wdzięczny pozdrawiam...a co do drugiej części postu to moze ktos spotkał sie z czyms takim u siebie pozdrawiam
    Plany: zawias -40/-40 + 18"...

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    488
    Do E34 jest inna grubość oraz gęstość zwojów, co za tym idzie , sprężyny od E34 wsadzone do E32 nie spełnią swoich właściwości, jest inaczej obliczona siła nacisku na sprężyny z E34. Przerabiałem to jakiś czas temu jak szukałem oryginalnych springów do swojej.

    pozdrawiam

    bosman

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    201
    BMW
    e32 730iA V8
    Skąd
    Wałbrzych
    Aha no to juz rozumiem tylko niemoge pojąc po co ludzie pisze rzeczy typu ,że spręzyny do e32 i e34 z jednej aukcji na alegro? oszukuja jednym słowem wiec zostaje mi kupno kompletu przód + tył
    Plany: zawias -40/-40 + 18"...

  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez jabollo
    Aha no to juz rozumiem tylko niemoge pojąc po co ludzie pisze rzeczy typu ,że spręzyny do e32 i e34 z jednej aukcji na alegro? oszukuja jednym słowem wiec zostaje mi kupno kompletu przód + tył
    Bo to są albo naciągacze, typu wypchać i papa, albo nie maja pojęcia co piszą. Teoretycznie te 2 modele są bratnie, tzn. wiele części pasuje nawzajem, ze wzgl. na wymiary, ale te sprężyny są przewidziane na różne obciążenia i z e34 będą źle się sprawowały (choćby na fakt, że 5er jest znacznie lżejsze).

    jeśli chcesz, to najtańszym efektem, a dobrym jest wyjęcie sprężyn z auta (co masz) i przycięcie o jeden zwój i ponowne włożenie.
    Auto opadnie o pare [cm], a nie pogorszy to bezpieczeństwa jazdy.
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Ja bym nie obcinał sprężyn,pierwszy i ostatni zwój jest delikatnie zwężony,gdy utniesz jeden zwój,sprężyna nie będzie dobrze siedzieć w miseczce.Lepszym rozwiązaniem będzie,albo rozciągnięcie tylnich sprężyn,albo sprasowanie przednich,jest dużo firm zajmujących się regeneracją sprężyn.

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    12
    na allegro są sprężyny jamex w kompletach ale jak tam zadzwonisz to sprzedadzą ci same przody za 220zl. Ja tak zrobiłem.

  9. #9
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Panowie to nie ma być siedem by DRUTEX I SZPACHLEX !!! .... Ciąć - przecież zmieniasz właściwości sprężyny !!!!! ........
    Przecież 220 pln za NOWE i OD TEGO MODELU springi to nie majątek na który trzeba brać kredyt .....

    A dziwi się potem wielu z Nas jakie to szroty na alledrogo.pl są ....... :shock:

  10. #10
    Vip Vip
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,677
    BMW
    e32 735ia + dupowóz :D
    Skąd
    mazury
    Blog
    21
    Cytat Zamieszczone przez seba 735
    na allegro są sprężyny jamex w kompletach ale jak tam zadzwonisz to sprzedadzą ci same przody za 220zl. Ja tak zrobiłem.

    ...powaznie?wiem ze do e34 tak robia bo w swojej bylej wlasnie przod od nich kupilem.Niewiedzialem ze oddzielaja,Seba dzieki za rade :papa: a prawie juz 4szt kupilem :/

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •