Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Uwaga na SCAM od potencjalnego kupca samochodu

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar ZwichrowanyKsiążę
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    163
    BMW
    e38 750i, e36 325i, e46 325i, e46 320d
    Skąd
    PO/POS

    Post Uwaga na SCAM od potencjalnego kupca samochodu

    Pewnie wielu osobom z forum temat oszustów na portalach ogłoszeniowych nie jest obcy (mi również), ale zazwyczaj wyglądało to tak, że oszust oferował samochód w bardzo dobrej cenie na mobile.de/otomoto.pl i innych portalach, często nie szło się dodzwonić, za to kontakt mailowy super, zawsze stawało na tym żeby wpłacić zaliczkę przez np. western union czy na konto bankowe założone na słupa, po czym ogłoszenie znikało i oferent się rozpływał w powietrzu, a my zostawaliśmy bez wpłaconej zaliczki i samochodu.

    Mądre głowy zmodyfikowały metodę i zgłaszają się do nas (oferujących samochód do sprzedania), podobno już jakiś czas tak działają, ale mnie się pierwszy raz to zdarzyło.

    Dostałem ostatnio sms z zagranicznego numeru czy samochód który wystawiam jest dalej na sprzedaż, potwierdziłem, a zainteresowany odpisał że skontaktuje się mailowo bo ma kilka pytań. Myślę ok, kilka razy przyjeżdżali do mnie po stare bmw ludzie z Czech, Słowacji czy Niemiec więc nic dziwnego to dla mnie nie było, tym bardziej że kontakt często wyglądał podobnie.

    Więc przyszedł mail od zainteresowanego:

    Thanks for your response.Am interested in buying. How long have you
    owned it ? What's your actual price for it ?.


    Czyli standardowe pytania, chce trochę urwać z ceny. Odpisałem jak wygląda sprawa z autem, bardzo mało opuściłem z ceny.

    mail nr 2

    Thanks for your response. 8900 zl is a nice and acceptable price. I
    will be adding the 3.9% PayPal surcharge to the total amount i will be
    paying you. So i will be paying directly into your PayPal account
    without any delay, and i hope you have a PayPal account.

    If you have one already, just send me the address to send it to, which
    is the email address you use for it or you can send me a PayPal money
    request, so once i receive the details i will go ahead with the
    payment through PayPal and then i will contact my shipping company
    after you get the payment. I will need your home address for the
    merchandise to be Picked Up by the Shipping Company.

    Have a nice day.


    Odpisał bardzo szybko. Jednak w tym momencie sprawa mi zaczęła śmierdzieć - o ile zdarzało się że dostawałem zaliczkę on-line od gościa z zagranicy, gdy chciał kupić "auto ze zdjęcia" a mógł przyjechać np. dopiero za tydzień, jednak nikt nigdy całej kwoty nie proponował (ani ja tego nie wymagałem), ani nie opisywał mi całej procedury i udziału shipping company. Wygooglowałem treść maila i wyszło, że gość później zapewnia, że hajs wysłał, na potwierdzenie daje spreparowanego e-maila z paypala, potwierdzającego zasilenie konta czy coś w tym stylu.
    Wysyła nam niby całą kwotę + koszty transportu dla zagranicznej firmy która odbierze samochód, JEDNAK MY MAMY WESTERN UNIONEM WYSŁAĆ KASĘ do przedstawiciela tej niby firmy
    transportowej za transport.

    Wiadomo, po wpłacie ani pieniędzy, ani klienta, ani firmy transportowej.

  2. #2
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    TEMAT STARY JAK ŚWIAT

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    214
    BMW
    e38 M62B44 98r.
    Skąd
    Wołów
    Dokładnie sposób stary jak świat. Swego czasu handlowałem laptopami i innym nowym sprzetęm elektronicznym na allegro i tego typu próby przekrętów miałem średnio dwa razy w miesiącu, a nie zajmuję się tym już od ponad 3 lat, więc jak widać dalej prubóją :-)

  4. #4
    Vip Vip Awatar tiron
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    760
    BMW
    E38 750IA ACS INDIVIDUAL, E31 850CSI pakiet,manual :)
    Skąd
    Nowy Targ
    3-4 lata temu jak byłem zainteresowany e31 miałem podobną sytuację...i już chciałem wysłać kase ,aż poprosiłem o nr vin i dokładniejsze zdjęcia...i cisza.Dwa dni później napisałem,ze wszystkie maile przedstawiłem na policji i może spodziewać się dochodzenia...i nagle oferta znika z ogłoszenia.Dwa tygodnie później ten sam samochód,inne dane do kontaktu-wysyłam wiadomość,że szuka naiwnego i podaję to ogłoszenie też na policję-...dzień później ogłoszenia nie ma :)
    740 e38 NA CZĘŚCI...czas na zmiany :D

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar ZwichrowanyKsiążę
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    163
    BMW
    e38 750i, e36 325i, e46 325i, e46 320d
    Skąd
    PO/POS
    Akurat co do super okazji w internecie zawsze byłem bardzo ostrożny, szczególnie wtedy kiedy telefon był nie odbierany i zostawał jedynie kontakt mailowy. Natomiast z sytuacją kiedy to kupujący chce nas w balona zrobić pierwszy raz się spotkałem, mimo że trochę rzeczy w internecie sprzedałem. Nic, trzeba uważać, te historie z oczu postronnej osoby wydają się wręcz bić "ściemą", jednak jak w grę wchodzi kasa i emocje to człowiek może dostać małpiego rozumu i dać się oszukać.

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar darekbb
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    1,520
    BMW
    E38 730iA 1995
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice
    @ZwichrowanyKsiążę: bardzo dobrze że to tu zamieściłeś być może dzięki temu ktoś zdoła się w porę zorientować i nie dać się naciągnąć na kase ...

Podobne wątki

  1. szarpanie samochodu
    Przez mogewszystko w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 24-07-2011, 02:02
  2. uwaga na psujące się głośniki po kupnie samochodu!!!
    Przez szymong007 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 23-06-2010, 10:50
  3. sprowadzenie samochodu z USA!!!!!
    Przez mario730i w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 29-08-2009, 04:45
  4. UWAGA UWAGA! Ostrzeżenie przed przeszczepem anglika...
    Przez bitek-bitek w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-07-2009, 13:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •