Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 39

Wątek: E38 740 M62B44 ciezki rozruch zimnego silnika, wypadanie zaplonu.

  1. #11
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    84
    BMW
    E38
    Skąd
    Kalisz
    Tak to wyglada mniej wiecej z rana:

    https://www.youtube.com/watch?v=8Der...ature=youtu.be

    Z tym ze nie patrzec na poziom paliwa bo nie ma to znaczenai czy jest rezerwa, czy 20 l czy polowa baku, zawsze jest tak samo. O dziwo po odpaleniu moglem dodac gazu jak widac na zalaczonym obrazku bo zazwyczaj jest tak ze jak mu gaz a on sie dlawi.

  2. #12
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    64
    BMW
    735i
    Skąd
    Krk

    Post

    Trzęsie Ci samochodem jak go odpalisz i tak chodzi? U mnie tez po odpaleniu falują obroty do tego stopnia że aż światła w środku przygasają i prawie gaśnie. Gazu nie mam ale wygląda to na to co Ty masz ale w trochę mniejszym stopniu.

    Dodam jeszcze że miałem dziurawy wąż ten od dolotu, ten za przepływomierzem. Myślałem że tam łapie lewe powietrze ale wymieniłem to i problem nadal występuje.

    Daj znać czy nie masz żadnych wycieków oleju, u mnie coś delikatnie cieknie i logicznie myśląc do świec może dostawać się jakaś wilgoć i dopóki się nie rozgrzeje to się tak dławi.
    Ostatnio edytowane przez Cube ; 30-09-2015 o 14:27

  3. #13
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa

    Post

    Albo sparciale uszczelki jak się nagrzeja to się uszczelniają... Jeżeli to ma być lewe (a wcale nie koniecznie bo nie pali się Check engine)
    Panowie:
    1 odlaczcie aku na 30 min, wylaczcie gaz i go nie ruszajcie
    2 przejedzcie 50-100km na benzynie
    3 zczytajcie błędy i korekty długoterminowe/ltft (to ostatnie bardzo ważne) i podajcie - obstawiam +15%
    4 kupcie sobie jakiś zmywacz w sprayu (break cleaner) podlaczcie tester I psikajcie po całym dolocie, przepustnicy, wężach, pod dolot, z przodu z tyłu, - ważne żeby z bliska i jednocześnie obserwować zmiany korekt krótkoterminowych na testerze (stft) czy się zmieniająna minus jak się psika

    ...A może po prostu po tej operacji nic nie wyjdzie i tylko trzeba jechać do gaziarza (dalej cały czas na benzynie) żeby wyregulowal, sprawdził, zmienił instalację gazową która się rozjezdzawzględem ustawień na pb (i pytanie dlaczego)

    Pamiętajcie że te korekty ltft które zczytaliscie, to jak jest dobrze ustawiony gaz to się nie powinny zmienić więcej niż 5% (idealnie 1-3%), bo inaczej instalacja jest źle ustawiona - Czasem wina gaziarza, czasem komponentów (ciśnie się polskich, lub zbyt tanich, prostych ). Sprawdźcie więckorekty ltft po 100? km od wyjazdu od gaziarza o ile się zmieniły i wymagajcie tego rozrzutu o jakim pisze, to nie będzie z gazem problemów, a pewnie wyjdzie jeszcze kilka problemów z autem. Generalnie jak wszystko jest perfekcyjnie w silniku i nie ma problemów to ltft jest na poziomie +/- 5%, jak więcej to coś się dzieje - trzeba dojść co, albo są nieprzyjemności, bo gaz niestety wymaga żeby wszystko było tip top innaczej potęguje wszystkie problemy, które na samej benzynie mogą być jeszcze niezauważalne(wyszły by dużo później).

  4. #14
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Oczywiście trzeba jeszcze sprawdzić wszystko co ma wpływ na mieszankę: przepływka, przepustnica, czujniki temperatury, cewki, sondy ich grzanie itp itd (z sondami ostrożnie bo to może tylko być efekt usterek gdzie indziej) - ale większość z tych rzeczy komputer sam zgłosi.

  5. #15
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    84
    BMW
    E38
    Skąd
    Kalisz
    A czy po przekreceniu kluczyka na zapłon powinna zapalić się kontrolka "check engine"?

  6. #16
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Nie koniecznie, raczej nawet nie, bo dopiero gdy silnik działa i jest poza zakresem samoregulacji, czyli LTFT stoi na - lub + 25%, czyli sam już nie potrafi się doregulowac, wypadają zaplony bo mieszanka jest za uboga lub za bogata.
    Ostatnio edytowane przez shebi ; 30-09-2015 o 17:30

  7. #17
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    84
    BMW
    E38
    Skąd
    Kalisz
    Generalnie problemu do dnia dziejszego nie rozwiazalem i znowu z tym gownem walcze. Niestet zaden szaman elektronik w okolicy nie potrafi sobie z tym poradzic. Pytanie moje jest nastepujace czy uszkodzona odma moze dawac taki objaw? Dodam ze mechanik stwierdzil iz silnik zalewa sie benzyna a instalcja gazowa odlaczona wiec tez wykluczona.

    A pytanie drugie czy jest w Polsce jakis warsztat ktory zajmuje sie tylko typowo BMW V8 z lat 90tych ktory moze mi to ogarnac?
    Ostatnio edytowane przez bydle62 ; 13-09-2016 o 23:18

  8. #18
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2015
    Posty
    47
    BMW
    E38 4.4 V8
    Skąd
    Kraków
    Próbowałeś Pim w Krakowie?

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    356
    BMW
    E36 M40B18 -------E34 M20B20 ------- E38 M60B40 ------- K589 K1200RS
    Skąd
    Niepołomice
    Zanim pojedziesz do szamana sprawdz jedna rzecz mianowicie:
    W bagazniku masz kilka przekaznikow, jeden z nich odpowiada za pompke paliwa.
    Przekrec stacyjke i sprawdz ile czasu ten przekaznik jest zalaczony, nastepnie recznie przytrzymaj niech pompka popracuje kolejne 30 sek i wtedy probuj odpalac.
    Dodam jeszcze ze e38 maja problemy z przelewaniem paliwa z komory gdzie jest pompa do drugiej komory - wiec pasuje zebys mial w zbiorniku wiecej niz 20l paliwa.

    Odpisz jakie byly efekty.

  10. #20
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    84
    BMW
    E38
    Skąd
    Kalisz
    Objaw tego odpalania wystepuje nawet wtedy gdy mam zatankowane paliwo pod sam korek a przewaznie mam tak z 30-40L w baku. No i wystepuje to niezaleznie od pogody.
    A i jest jeszcze taki motyw ze czasami na zewnatrz auta bardzo czuc swierze paliwo tak jak by sie gdzies cos pocilo ale na pierwszy rzut oka nigdzie nic nie widac. I to czuc nawet jak przjade 20-30KM na gazie a wysiade i czuje benzyne. Co prawa ostatnio juz rzadziej to czuje ale kiedys to zjawisko wystepowalo codziennie.

    Jak tylko bede mial auto u siebie sprawdze ten przekaznik tylko powiedz mi jeszcze jedna rzecz - on jest po stronie akumulatora tak?

    PIM w Krakowie nie znam bo ogolnie nie znam zadnego fachowego warsztatu zajmujacego sie starszymi modelami BMW. W kazdy w okolicy jest madry ale tylko jak ma nowsze modele BMW bo tam podlaczyc komputer itd...
    Ostatnio edytowane przez bydle62 ; 14-09-2016 o 07:22

Podobne wątki

  1. M62TU wypadanie zaplonu
    Przez przemek22 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 20-10-2013, 02:16
  2. [silnik] Spadające obroty zimnego silnika
    Przez tiger81 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-04-2013, 14:59
  3. bardzo ciezki rozruch po dlugim postoju 728
    Przez pawka84 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23-02-2009, 19:31
  4. akumulkator / rozruch silnika czasami nie odpala
    Przez MICRO_GAMES w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 22-02-2009, 22:21
  5. dziwna praca zimnego silnika
    Przez bmwe w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 21-01-2009, 14:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •