Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Wątek: [NAPRAWIONE] Zablokowane wszystkie drzwi. Brak możliwości wejścia do auta

  1. #1
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,249
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1

    Post [NAPRAWIONE] Zablokowane wszystkie drzwi. Brak możliwości wejścia do auta

    To znowu ja :D Ewidentnie wlazł mi do auta jakiś chochlik i psuje systematycznie wszystko, bo przecież dopiero co uporałem się (chyba) z odpalaniem, a teraz to. Ale po kolei:

    Od dwóch tygodni sporadycznie (3 razy chyba) zdarzyło się, że mimo otwarcia auta z pilota, losowo jedne drzwi (2 x LT, 1xLP) zostały zablokowane i to w taki sposób, że rygielka od wewnątrz ręcznie nie da się podnieść żadną siłą, klamka od wewnątrz również jest całkowicie nieruchoma i "twarda", no a z zewnątrz objaw taki jak na zamkniętym aucie. Za każdym razem pomagało zamknięcie auta z pilota i ponowne jego otworzenie z pilota. Miałem się tym w najbliższym czasie zająć (bo na głowie miałem to nieodpalanie), ale dzisiaj spotkała mnie niespodzianka... Zszedłem rano do auta z zamiarem wyjazdu do pracy, klikam pilotem auto nie reaguje. Pomyślałem, że bateria znowu padła, więc spróbuję kluczykiem. O dziwo KOMPLETNIE ZERO reakcji. Złapałem za klamkę i patrzę na światełko, ale się nie zapala jak zwykle. Podszedłem do bagażnika, a bagażnik otworzył się normalnie, soft-cole działa, światełko świeci... Co jest? Nerwowo pilot, drzwi + kluczyk. Jako że awaryjne otwieranie u mnie nie działa, auto zostało pod domem, a ja teraz siedzę w pracy i zamiast na niej się skupiać to się wk&*^$@m.

    Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy?


    30.09.2015 - NAPRAWIONE:
    Przyczyną był uszkodzony moduł komfortu. Wymiana na inny rozwiązała problem. Szczegóły w dalszej części wątku.
    Ostatnio edytowane przez tuczi77 ; 30-09-2015 o 18:10

  2. #2
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    A jak mówiłem, że elektryka płata figle w tych autach to dziwnie na mnie patrzyliście :)

    Zasilanie lub sam moduł komfortu się tutaj kłania. Jak kilka lat temu przelutowywałem ten moduł I poprawiałem na nim zasilanie to już był w stanie słabym. Zmusiło mnie do tego padnięcie wycieraczek, które zupełnie nie działały.
    pozdrawiam Bartek

  3. #3
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,249
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Z tego co pamiętam, moduł komfortu znajduje się pod kanapą... :/

  4. #4
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Niestety prawda :)
    pozdrawiam Bartek

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    Ja miałem kiedyś u siebie to samo. Spalił mi się bezpiecznik pod kanapą podczas zamykania auta i o otwarciu mogłem tylko pomarzyć. Otwieranie awaryjne też nie działało, pomógł "magik" z mojego miasta który otworzy każde auto, niesttety musiałem potem naprawić drzwi pasażera. Po wymianie bezpiecznika pod kanapą wszystko wróciło do normy :):)

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar nino
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    1,456
    BMW
    E32 735
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez prezE32s Zobacz posta
    Ja miałem kiedyś u siebie to samo. Spalił mi się bezpiecznik pod kanapą podczas zamykania auta i o otwarciu mogłem tylko pomarzyć. Otwieranie awaryjne też nie działało, pomógł "magik" z mojego miasta który otworzy każde auto, niesttety musiałem potem naprawić drzwi pasażera. Po wymianie bezpiecznika pod kanapą wszystko wróciło do normy :):)
    Faktycznie, magik pełną gębą ... Równie dobrze można wbić śrubokręt w zamek od pasażera i też się otworzy.

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    Nie rozwalił wkładki, tylko trzeba było naprawić cięgno w środku drzwi. Ważne, że otworzył mi auto i tyle!

  8. #8
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,249
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Było śmieszno, a zrobiło się straszno:

    Przez bagażnik i otwór na worek z nartami wpuściłem do środka moją córkę (Jagoda, lat 11). Miała otworzyć, ale tak jak myślałem - nie da się pociągnąć za rygielki ani za klamki. Są "sztywne". Włożyła kluczyk i odpaliła auto żeby otworzyć szybę, ale przyciski nie działają. Czyli ewidentnie moduł komfortu... Teraz pytanie - jak ja tam do cholery mogę się dostać nie rozbijając szyby? Macie jakieś pomysły jeszcze? Nie jestem pewny czy ona poradzi sobie z awaryjnym otwieraniem szyberdachu, a ja przecież przez ten mały otwór się nie zmieszczę :/

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kecaj
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    903
    BMW
    E32 730i M60B30 '94, E36 328i Coupe '95, E34 520i Touring '96
    Skąd
    Ożarowice
    Miałem taką sytuację w E32 ( nie swoim ) i winny okazał się przetarty kabel w wiązce biegnącej do drzwi kierowcy, przerwany był po prostu i wszystko unieruchomił. Drzwi otworzyliśmy wtedy "manualnie" i po naprawie przewodu wszystko wróciło do normy. Z tym, że wtedy do wnętrza samochodu przez otwór na narty wszedł nasz pracownik (45 lat) ;)

    Nikt nie będzie mi mówił, jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
    3x BMW, 2x Mercedes-Benz, Alfa Romeo, Audi, Skoda, Hyundai, Peugeot - ponad podziałami jeśli chodzi o marki.
    E32 730i V8 '94 Calypsorot Metallic

  10. #10
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Zdjęcie boczka od środka, da się, ale wątpię, żeby Jagoda dała radę.

    Już chyba łatwiej Jej będzie zdjąć kanapę i podmienić bezpiecznik modułu komfortu. Jeżeli to nie pomoże to podmiana jego samego. W sumie pod nadzorem da radę, obrotna dziewczyna z Niej. Nie ważne jaki moduł na szybko kupisz, byle był z e32, otwieranie drzwi było w każdym.

    Jeżeli nie działają drzwi i szyby to stawiam na zasilanie na zewnątrz lub w samym module.

    Ale jeżeli są numery z wiązkami w drzwiach jak napisał Kecaj i one robią zwarcie na zasilaniu modułu i przez to wywalił bezpiecznik to będzie zonk, bo będzie wywalał zawsze.

    Do w/w operacji należy odpiąć aku, bo moduł ma zasilanie non stop, nawet jak auto jest zamknięte.

    Trochę dużo jak na dziecko, ale będzie miała za to bogate CV :)
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 28-09-2015 o 19:05
    pozdrawiam Bartek

Podobne wątki

  1. [audio/video] Problem z radiem - brak możliwości głośniej / ciszej.
    Przez sebol45 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-07-2015, 03:42
  2. Zablokowane drzwi
    Przez maciek86 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-11-2012, 19:48
  3. [elektryka] Totalnie wyładowany aku i brak możliwości otwarcia samochodu
    Przez DanielNoV w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 31-07-2011, 08:34
  4. Brak możliwości poruszania się po navi 16:9
    Przez Saillupus w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 05-03-2011, 23:12
  5. Zablokowane drzwi
    Przez tgracing w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-12-2010, 13:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •