Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: TDS - problem z odpaleniem

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    58
    BMW
    E38 725 TDS
    Skąd
    Ruda Śląska

    TDS - problem z odpaleniem

    Witam

    Panowie mam następujący problem. Wczoraj rano chciałem odpalić samochód i lipa :(
    Silnik nie chciał odpalić... może przy szóstej próbie dopiero się udało. Musiałem nim kręcić chyba z 10 sekund, żeby w końcu zapalił. Dzień wcześniej zrobiłem 200 km i nic się nie działo. Jak już silnik się rozgrzał, to później palił bez problemów. Dzisiaj rano sytuacja się powtórzyła. Kręcił, kręcił, ale zapłonu nie było. Zapalił dopiero przy którejś z rzędu próbie.

    Czy macie jakieś podejrzenia, co może być nie tak?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    189
    BMW
    BMW
    Skąd
    Polska
    Może coś nie tak ze świecami żarowymi ?? Lub coś nie tak z czujnikiem hallla ?

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    404

    ;)

    hmm...a ja was zaskocze ..stawiam na pompe wysokiego ciśnienia...

    jak wiecie sa dwie , jedna wstepna podaje ciśnienie ok 0,5 a druga własnie ta własciwa która podaje paliwo na listwe wtrysków jesli ma mniej jak powinna to paliwo przelewa sie przez listwe ale wtryski nie mogą sie otworzyc

    polecam zglosić sie do Pana sylwek7 celem dokładniejszego wyjasnienia...

    natomiast ja miałem ten sam problem w mojej serii 5 dokładnie 530 z 2003 roku

    chechłał chechłał ..az załapał..i tak z razu na raz gorzej lub lepiej...zaqjechalem do MCCars kolegi Marcina i co ..po podpieciu pod kompa okazało sie rzeczywiście..ze za niskie ciśnienie na wtryskach

    ratunek? tylko regeneracja pompy wysokiego ciśnienia..i to zanim trzaśnie listwa wtryskiwaczy

    Easy

  4. #4
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Easy to jest TDS ,a nie D ,więć nie ma tych pomp ,tylko jest pompa w baku ,ale niskiego cisnienia :) Ja bym sprawdził świece żarowe i czy pompka elektryczna w baku funkcjonuje ile miałes paliwa w baku ? aa i przed następnym odpalaniem zimnego popatrz czy nie masz powietrza w przewodzie paliwowym który idzie z filtra do pompy wtryskowej :)

  5. #5
    Vip Vip Awatar max mt
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,156
    BMW
    E38 735iA i E39 530d
    Skąd
    Koszalin
    Stawiam na świece żarowe, niedawno taki sam objaw miałem w E34 2,5TDS. Wymieniłem i po problemie. Tylko najlepiej kupić sprawdzając nr VIN, ponieważ sprzedawca skorzystał z katalogu, okazało się że sprzedał mi 9sekundowe. Po weryfikacji nr VIN powinny być 6sekundowe i musiałem wymieniać dwa razy :/
    ~~ черный бумер ~~
    Moje BMW - E38 735iA M62 i E39 530d M57
    EX - E30 316i, E34 525i, E32 730iA, E34 525TDS'A

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    58
    BMW
    E38 725 TDS
    Skąd
    Ruda Śląska
    Paliwa miałem prawie pół baku, ale stałem na baaardzo stromej górce (czy to może mieć wpływ)

    pozdrawiam

  7. #7
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Może miec wpływ :) bo jak jest pompa w baku zepsuta ,to jak jest mniej paliwa to nie chce własnie zapalać :)

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    130
    Kiedyś przy innym dieselku miałem podobną sytuacje jak stawiałem przodem w dół podjazdu palił po kilku próbach, odwrotnie postawiony palił z rana od kopa. Zaworek zwrotny przy wężu zasilającym pompę wtryskową okazał się przyczyną problemów.

    pozdrawiam

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    58
    BMW
    E38 725 TDS
    Skąd
    Ruda Śląska
    Drogą dedukcji wykluczam awarię pompy paliwa w baku, ponieważ gdy silnik w końcu zastartuje, to z wydechu wydobywa się ogromna chmura siwego dymu, z czego wniosek, że paliwo było podawane... W przewodzie doprowadzającym paliwo do pompy wtryskowej nie zauważyłem bąbelków powietrze, więc tą opcję też wykluczam... Stawiam na świece. Pojutrze jadę do znajomego (specjalista od BMW) i zaczniemy zabawę od wymiany świec.

    Mam nadzieję, że to właśnie będzie strzał w 10.

    Oczywiście o powodzeniu, lub niepowodzeniu naszych starań nie omieszkam napisać na forum. Póki co dziękuję za naprowadzenie mnie na dobry trop.

  10. #10
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    znając silnik dosyć dobrze są 2 wyjścia

    1. Świece żarowe ale nie powinno to być problem jak nie ma -15 stopni 9pomęczy ale nie aż tak)

    2. Co będzie winne to gdy auto stoi dłużej niż 2-3h schodzi z układu paliwo i spada w nim ciśnienie.
    Objawy: długie kręcenie, odpalając męczy się i mocno kopci na czarno przez kilka sekund po odpaleniu może jeszcze szarpać (przerywać)

    Przyczyna:
    Standardowo cieknący wtrysk sterujący, względnie gdzieś jest dziurka na wężyku od paliwa albo coś w tym stylu ale patrz na pierwszą przyczynę.

    Naprawa:
    Wkręć wtrysk na jakiś klej mechanik będzie wiedział o co chodzi. Módl się aby wystarczyło i działało i nigdy nie używaj żadnej chemii do czyszczenia wtrysków :D
    Jak się nie uda czeka Cię wymiana wtrysku sterującego (lub względnie innego ale zawsze puszcza ten najdroższy :()

    Napisz później co wyszło ok pozdro
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •