Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Cześć

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar Mgorski101
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    90
    BMW
    e32 m60b40
    Skąd
    Mińsk mazowiecki

    Post Cześć

    Witam wszystkich.

    Od niedawna jestem użytkownikiem tego forum i posiadaczem pięknego samochodu jakim jest e32 735.
    Samochód kupiłem okazjonalnie, za małe pieniądze, lecz trzeba poświecić mu troche czasu i $$.

    Na wstępie zaś chciałbym poprosić o pomoc w pewnej kwestii.
    Kupując auto nie wypada palić gumy, przynajmniej moim zdaniem, co okazało sie "błędem". Mianowicie samochód ma rozwaloną przepływkę, jeździ na samym gazie ma założony blos, ale odpala o raz trzyma obroty i jedzie powyżej 3tys/obr( nie szarpie, i po prostu czuć że przyspiesza całkiem dobrze) z dołu ma muła, potężnego muła.
    Objawy są takie że silnik nie ma mocy, nie chce zakręcić w miejscu nawet raz, czuć sprzęgło to fakt które nie bawem wymienię, ale wydaje mi się że to nie to ponieważ silnik schodzi z obrotów, słychać że nie może.


    I pytanie od czego zacząć? Jak sie wam wydaje, czy wymiana sprzęgła, kupienie przeplywki i założenie sekwencji powinno rozwiązać ten problem?
    Czytałem ze może byc to nawet wyciągnięty łańcuch rozrządu. Gdyby była to sonda, nie miałbym tak równej pracy silnika. Czujniki temperatury?

    Nie wydaje mi się aby silnik był trupem ponieważ jadąc i przeciągając na biegach auto przyspiesza przyzwoicie.

    Oczywiście skrzynia manual i kontrola trakcji wylaczona ;)

    Z góry dzięki za pomoc.

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    1,307
    BMW
    było e32 735 1986r lpg e34 535i lpg 1991,730v8 manual 1992_sekwencja jest BMW e32 735is Italian milf
    Skąd
    rogi/krosno
    Witam powodzenia z samochodem :)
    co do twojego opisu warto przeglądnąć dział e32 i wyszukać tematów które odpowiedzą na twój problem:) A uwierz mi napewno znajdziesz odpowiedzi:)

  3. #3
    Początkujący Użytkownik Awatar Mgorski101
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    90
    BMW
    e32 m60b40
    Skąd
    Mińsk mazowiecki
    Tak jak mówisz przeglądałem ten dział, natrafiłem na pare tematów w których użytkownicy radzili sprawdzić takie rzeczy jak kopułkę, przewody, świece, sondy, przeplywkę , silniczek krokowy, czujniki temperatury zapchany katalizator, podłączyć do komputera, ale nie było tam odpowiedzi "tak to mi pomogło!!". ;)

    I do tego każdy miał inne objawy, ze nie idzie na wyższych obrotach, ze falują obroty itp. A u mnie jest z tym dobrze.

    Wszystko sprawdzę, napewno. Tylko liczyłem na podpowiedz od doświadczonego użytkownika co to może być , który sie z tym uporał. :)

  4. #4
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,247
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Witam. Zacznij od podpięcia pod komputer, wykasowania starych błędów, pojeżdżenia i nazbierania nowych i aktualnych. Wtedy będziemy mogli spróbować coś więcej powiedzieć, bo teraz to wróżenie z fusów. No i oczywiście wtedy swoje problemy techniczne opisuj już w odpowiednim dziale.

Podobne wątki

  1. [E38] Cześć
    Przez Szymon Wajerowski w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-07-2014, 07:32
  2. [E38] Cześć
    Przez alkoholic w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 02-05-2014, 15:57
  3. [E38] Cześć!
    Przez Crom w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 25-09-2012, 09:14
  4. [E32] Cześć
    Przez Lucash730 w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 15-04-2012, 21:01
  5. [E38] Cześć
    Przez zuluczaka w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-01-2012, 21:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •