Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: E38 728 manual - stuki przy ruszaniu (filmik)

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    6
    BMW
    E38 728
    Skąd
    Kraków

    Post E38 728 manual - stuki przy ruszaniu (filmik)

    Witam Panowie,
    problem z moim samochodem jest nastepujęcy: przy ruszaniu do przodu/do tyłu słychać czasami taki metaliczny pojedynczy dźwięk, w czasie jazdy on nie występuje. Czasami pojawi się zjechaniu z nierówności jeździe w korku itp.
    słychać to na filmiku:
    https://www.youtube.com/watch?t=3&v=IjeA78CuddA
    Mechanik zdiagnozował to jako problem z przegubem homokinetycznym wału i zalecił wymienić cały wał. Pytanie czy zakup używanego wału jest dobrym pomysłem? Czy lepiej kupić sam przegub? Drugie pytanie, czy rzeczywiscie jest to to czy może to coś innego niż problem z przegubem?

  2. #2
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa

    Post

    Uważasz, że lepiej zdiagnozujemy luz przez forum niż mechanik biorąc wał w rękę ?

    Sam przegub można kupić, koszt z GKN, Spidan to około 500 PLN. Podejrzewam, że zalecając wymianę wału, miał na myśli słaby stan krzyżaka jeszcze. Ale tego na odległość też nie stwierdzę.
    pozdrawiam Bartek

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    6
    BMW
    E38 728
    Skąd
    Kraków
    Dzieki za szybką odpowiedź. Tego nie oczekuję, ale nie jestem do końca przekonany do tego rozwiązania w postaci wymiany całego wału na inny używany (a tak dosłownie zalecił mechanik). O krzyżaku nie wspominał.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    120
    BMW
    E38 728
    Skąd
    Siedlce
    Mam to samo. U mnie jest to luz na półosiach. A ze nie łatwo znaleźć dobre do manuala to na razie tak jeżdżę

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    Zdejmij wydech, rozkręć wał na wieloklinie (na środku) i naładuj tam smaru. Potem złóż i przejedź się, tylko zaznacz sobie położenie dwóch części wału bo musza byc złożone tak samo.

  6. #6
    Vip Vip Awatar marcin8181
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    757
    BMW
    E65 750i (Shirley), 2005` N62B48B , e46 coupe 2.5 lift m3 (Buba)
    Skąd
    Piastów
    Masz kolego manual czy automat ??
    U mnie jest podobnie (manual) i powiem ci ze mam luz na połośkach jak patrzylem walem ruszam na luzie ręką obracam i jest praktycznie 1:1 obrot wyczyuwalny wizulanie na wale ale połośki juz widac ze dobiero za chwile sie obracaja.. natomiast na dyfrze widac ze reakcja jest praktycznie odrazu... natomiast widze ze w skrzyni jest tez taki jakis luz....

    Szczerze to troche moje auto zyje wlasnym zyuciem... czasem zalapie i jest bez problemu a czasem jak dostnie luz to mozna nerwicy dostac.....

    Ale krzyżak w twoim przpadku bym spradził... wejdz pod auto postaw na kobylkach tyl i spradz sam zobacz .....

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    6
    BMW
    E38 728
    Skąd
    Kraków
    Luz na wieloklinie łączącym wał z przegubem homokinetycznym, który zdiagnozował mechanik został skasowany po wymianie przegubu. Natomiast dzwonienie pozostało, więc to nie jest to miejsce. Mechanik nie był wstanie stwierdzić co to może być, wiec pewnie uderzę do jakiegoś innego... W każdym razie może to być luz na pół osiach, jak mówicie, bo u mnie faktycznie on jest, chociaż jest nieduży.

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    A nasmarowałeś wieloklin na łączeniu dwóch części wału? Zaraz przy podporze.

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    6
    BMW
    E38 728
    Skąd
    Kraków
    Nie. Czy to miałoby rozwiązać problem też z jakimś luzem na tym wieloklinie?

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    No u mnie też stukało metalicznie przy ruszaniu, rozkręciłem (za rada na innym forum) dałem smaru, skręciłem i cisza. Na tym wieloklinie minimalny luz musi być, by wał łatwo się rozłączał, a wał to pusta rura i jak wieloklin jest suchy jak pieprz to te odgłosy się potęgują w tym pustym wale.

    Pisałem wyżej, byś tam najpierw zaglądnął.

Podobne wątki

  1. [silnik] Delikatne szarpanie przy ruszaniu i na postoju E38 750i
    Przez Bmw_740D w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-05-2014, 21:01
  2. [skrzynia] Skrzynia 5HP24 szarpie przy ruszaniu gdy jest gorąca 730D E38
    Przez Lukass w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 09-10-2013, 08:14
  3. [silnik] telepie przy ruszaniu
    Przez kociubek w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 24-10-2012, 19:44
  4. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-05-2012, 12:07
  5. [mechanika] Stuki przy ruszaniu
    Przez kmieciu1 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 23-04-2010, 14:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •