Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: 750 prawda czy mity ?

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar xyz89
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    16
    BMW
    e32 e46 e84
    Skąd
    Kraków

    Post 750 prawda czy mity ?

    Witam panowie dawno nie pisałem nic na forum bo zabrakło 7ki w domu :( na szczęście znowu będzie lecz jest taki mały problem,
    Mam do kupienia Bunie e32 750 po remoncie głowic i wstawiony jest nowy rozrząd lecz niestety puscił dół. czyli pierścienie albo gorzej. Stary właściciel chce mi sprzedać to auto po pieniążkach, wmawiając mi że nie da się zrobić tuleji bo są zrobione z jakiegoś tam rodzaju metalu i nie wprasuje się nowych. Dlatego on odpuszcza i chce się auta pozbyć. Czy to jest prawda czy fajansiarstwo ? Czy to jest możliwe aby nie była to rzecz naprawialna ?
    Nigdy nie miałem 750ki zawsze miałem 730 lub 735. Na tych silnikach coś tam się znam, ale z tym nie miałem przyjemności egzystowania?

    Pytanie numer 2: Czy to prawda, że da się założyć do tego samochodu manualną skrzynię biegów? Jakiś kolo w Krakowie nie będę mówił gdzie bo to nie ma znaczenia. Twierdzi że zrobił taką 750ke ze skrzynią z 3,0d z motoru M57 ? Czy jest to możliwe ? CZy wszystko się zmieli ?
    Czy moje pytania to legendy o żółtym serze ? Czy może fakty bo jak tak to będzie 750tka na bety :)

  2. #2
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa

    Post

    Cytat Zamieszczone przez xyz89 Zobacz posta
    Witam panowie dawno nie pisałem nic na forum bo zabrakło 7ki w domu :( na szczęście znowu będzie lecz jest taki mały problem,
    Mam do kupienia Bunie e32 750 po remoncie głowic i wstawiony jest nowy rozrząd lecz niestety puscił dół. czyli pierścienie albo gorzej. Stary właściciel chce mi sprzedać to auto po pieniążkach, wmawiając mi że nie da się zrobić tuleji bo są zrobione z jakiegoś tam rodzaju metalu i nie wprasuje się nowych. Dlatego on odpuszcza i chce się auta pozbyć. Czy to jest prawda czy fajansiarstwo ? Czy to jest możliwe aby nie była to rzecz naprawialna ?
    Nigdy nie miałem 750ki zawsze miałem 730 lub 735. Na tych silnikach coś tam się znam, ale z tym nie miałem przyjemności egzystowania?

    Pytanie numer 2: Czy to prawda, że da się założyć do tego samochodu manualną skrzynię biegów? Jakiś kolo w Krakowie nie będę mówił gdzie bo to nie ma znaczenia. Twierdzi że zrobił taką 750ke ze skrzynią z 3,0d z motoru M57 ? Czy jest to możliwe ? CZy wszystko się zmieli ?
    Czy moje pytania to legendy o żółtym serze ? Czy może fakty bo jak tak to będzie 750tka na bety :)
    pytanie 1, tak nie da się zrobić tulejowania, bo to alusil na aluminium, chociaż znam takich co by się podjęli, bez tego koszt remontu dołu to kilka tysięcy za śruby I panewki. Ponadto w aluminiowym silniku zbierać materiał I wstawiać tuleje to kompletnie bez sensu. Z drugiej strony, żeby dół puścił w M70 to auto musiało być nieźle upalane, albo zaniedbane. Lordowi z Sanoka taki przeszczep w e34 padł po latach latania bokami.

    pytanie 2, da się, kwestia inwencji, dużo się zmieni, ale takie projekty instnieją, przecież to nie rocket science. Kwestia dobrego warsztatu I środków. Skrzyni P&P nie ma, chyba, żę za z 850 CSi.

    Sprawny silnik wraz z osprzętem kosztuje do 2tyś, więc nie ma sensu się ładować w remonty. Jak bardzo chcesz to auto, to głowice I rozrząd załóż na inny silnik I będzie ok.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 24-09-2015 o 15:30
    pozdrawiam Bartek

  3. #3
    Początkujący Użytkownik Awatar xyz89
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    16
    BMW
    e32 e46 e84
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez ttrol Zobacz posta
    Sprawny silnik wraz z osprzętem kosztuje do 2tyś, więc nie ma sensu się ładować w remonty. Jak bardzo chcesz to auto, to głowice I rozrząd załóż na inny silnik I będzie ok.
    Właśnie do końca nie wiadomo co się dzieje... Bo chłop zrobił głowice i rozrząd i dalej lipa zjada olej. Mi się to też nie zdaje żeby taż tuleje poszły. Mogły teoretycznie same pierścienie puścić i też będzie zjadać olej. Ogólnie temat anal, bo ja tego nie rozkładałem a chłop stwierdził że głowice są zmęczone i zrobił głowice a przy okazji rozrząd. Znowu bawić się w remont, a kupić silnik za 2 koła to chyba lepsza ta druga opcja... Co do skrzyni to wiem że trzeba stworzyć tak jak kumpel robi 4,4 v8 w e36 i e30. Myślałem że są jakieś gotowe rozwiązania, typu sprzęgło z m57 i skrzyna z czegoś daje rade :)
    Ostatnio edytowane przez tuczi77 ; 24-09-2015 o 19:22

  4. #4
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,652
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    850 były z manualem.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar qba
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    692
    BMW
    E32 750iL, E46 330Ci
    Skąd
    Warszawa
    Nie bawił bym się w remont takiego silnika, w którym tak naprawdę nie wiadomo co siedzi i jakie rzeźby w sobie kryje. Lepiej zrobić tak jak pisze ttrol - kupić używkę. Najlepiej żeby była jeszcze w aucie i dało się ją sprawdzić.

  6. #6
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko
    Cytat Zamieszczone przez yaz Zobacz posta
    850 były z manualem.
    zgadza się w csi praktycznie nieosiągalna a 850csi nie z chodzą poniżej 60/70koła

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar darekbb
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    1,521
    BMW
    E38 730iA 1995
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice
    Nie zgodzę się ze remont jest gorszy niz używka, wszystko zależy od $$$, uczciwe zrobiony remont i masz silnik jak nowke, wszystko zależy od zasobności portfela, bo jeśli reszta auta jest super to czemu nie. Z używanymi silnikami skrzyniami itp też jest różnie
    Ostatnio edytowane przez darekbb ; 24-09-2015 o 20:51

  8. #8
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Z g... bata nie ukręcisz,jak mawiał Sofronow.Sprawdzić przed kupnem w aucie,w to co już było podrutowane szkoda pchać kasy.

  9. #9
    Początkujący Użytkownik Awatar xyz89
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    16
    BMW
    e32 e46 e84
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez Anatol Zobacz posta
    Z g... bata nie ukręcisz,jak mawiał Sofronow.Sprawdzić przed kupnem w aucie,w to co już było podrutowane szkoda pchać kasy.
    Tutaj masz rację. Powiem tak to jest jak z przeszczepem :) Może sie przyjmie... Z remontem no sorry ale 12 garków robi cene choćby części były tanie jak w M30. Z drugiej strony nigdy nie miałem 5.0 i chciałem złożyć takie cudeńko do zabawy. Auto nie jest świetne. Ale za to cena jest jak za czapkę gruszek. Myślałem jeszcze nad taką operacją aby kupić tłoki z innej selekcji pomierzyć i dobrać... Też zabawa a to niestety nie te czasy :( Znowu zakup silnika już przerabiałem z M30b30 szukałem rok silnika i zawsze przed wyjazdem z domu, okazywało się że niema kompresji na 6 cyl albo jest słaba na 3 i 4 :D. Miałem dość tematu szukania bo każdy sprzedaje jak zajeździ. W Polsce mamy mase tzw. Męczenników :)

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rexman
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    602
    BMW
    e31
    Skąd
    Irlandia

    Post

    Cytat Zamieszczone przez ttrol Zobacz posta
    pytanie 1, tak nie da się zrobić tulejowania, bo to alusil na aluminium...
    O, fajny temat, więc podpytam...

    A gdyby to był nikasil, to da się tulejować?
    Od którego roku był już stosowany alusil w m70?
    Jakim materiałem były pokrywane tuleje w innych silnikach, cztero i sześciocylindrowcach wtedy (przed 2000r.)?

    Co do manualnych skrzyń... sześciobiegowe (CSI) widywałem np. na Allegro. Tylko, że one mają dość ciężką wadę. Łożysko na pierwszym biegu się sypie przy większych przeciążeniach.
    Temat raczej znany...
    Zostań dawcą szpiku kostnego... dkms.pl

Podobne wątki

  1. BMW 720 czy to prawda
    Przez Bartos w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-01-2014, 15:28
  2. Wznowienie produkcji modelu e38 czy to prawda
    Przez motyl31 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 15-09-2011, 13:00
  3. BMW na dachu prawda czy fałsz
    Przez dorka w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-07-2011, 19:57
  4. Mity LPG
    Przez krzysztof_o w dziale LPG / CNG
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-10-2010, 18:53
  5. ominąć mandat - czy to prawda ??
    Przez olejus w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-02-2008, 20:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •