Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: [ elektryka] GETRIEBENOTPROGRAMM

  1. #1

    [ elektryka] GETRIEBENOTPROGRAMM

    Cześc! Znowu problem skrzyni 5HP30 w 5.4l,proszę o pomoc. Pisałem już o tym, cały czas komunikat GETRIEBENOTPROGRAMM pojawia się on po naciśnięciu pedału hamulca,akumulator włożyłem wczoraj nowy 110Ah,trochę wariowała maszyna,ale wszystkie bolączki ustąpiły oprócz tego fatum j.w. Napewno jest też ważne,że skrzynia nie szarpie,wsteczny bieg oki,na sporcie też dobrze,zmienia biegi płynnie.Słyszałem,że przepływomierze mają wpływ na pracę skrzyni,jak to sprawdzic,czy one są sprawne?

  2. #2
    7er Freak Awatar Greg38
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,298
    BMW
    F02 750LxD E65 745i Prins VSI E38 740i Prins VSI
    Skąd
    DE/PL
    Blog
    18
    ...diagnosa kompem moze na poczatek?
    Pozdr.

    Greg38

    UWAGA! Pomagam poprzez forum a nie PW lub GG! Masz pytanie - załóż temat i prześlij link a postaram się odpowiedzieć!




    http://7er.pl
    http://bmw.n-sacz.pl
    http://bmw-diag.pl
    http://obd-can.pl
    http://auto-diag.de

  3. #3
    Byłem dzisiaj u gościa i podłączył mnie do kompa,diagnoza to któraś cewka w skrzynce,mówi ż e się zawiesiła,ale znając złośliwośc rzeczy martwych to napewno się uwaliła.Napiszcie co teraz? W mojej okolicy nie ma jakiegoś serwisu,który by się specjalizował w automatach,a do podrzędnego warsztatu nie zaprowadzę,bo dopiero by była kaplica.Pozdrawiam! :(

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    52
    BMW
    e 38 740
    Skąd
    radom
    [quote="Marcin Łukomski"]Byłem dzisiaj u gościa i podłączył mnie do kompa,diagnoza to któraś cewka w skrzynce,mówi ż e się zawiesiła,ale znając złośliwośc rzeczy martwych to napewno się uwaliła.Napiszcie co teraz? W mojej okolicy nie ma jakiegoś serwisu,który by się specjalizował w automatach,a do podrzędnego warsztatu nie zaprowadzę,bo dopiero by była kaplica.Pozdrawiam! :([/quot

    Witam ja robiłem skrzynie w pionkach ale telefonu niemam, jak bym był w radomiu to bym cie tam zaprowadził ,ale jestem w anglii i dopiero za dwa miechy zjade.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    6
    Witam,
    u mnie ten sam komunikat wyskoczył i samochód zaczął jechać tak jak na jednym biegu.
    Podłączyłem moją E38 4.4l 96r. pod komputer u znajomego i wyświetliło w skrzyni biegów tylko numer błędu, a mianowicie "5". Czy ktoś może miał podobny przypadek i jest w stanie mi powiedzieć co oznacza ten błąd??

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    69
    BMW
    750i 99r.
    Skąd
    Koźmin WLKP
    Ja bym sprawdził jeszcze alternator czy nie zaczyna szwankować
    U mnie alternator padł a przed samym padnięciem tez mi taki błąd wystepował i tak wywnioskowałem ze to mógł być słabo ładujący alternator wymieniłem diody i problem znikł

  7. #7
    Vip Vip Awatar Johnny_Bravo
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    753
    BMW
    750i
    Skąd
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez doogg
    Ja bym sprawdził jeszcze alternator czy nie zaczyna szwankować
    U mnie alternator padł a przed samym padnięciem tez mi taki błąd wystepował i tak wywnioskowałem ze to mógł być słabo ładujący alternator wymieniłem diody i problem znikł
    jak ci poszło z wymiana, narobiłeś sie, jakie koszta??

    ps:co do komunikatu skrzyni mam to samo..... a powodem niby jest coś innego.. mianowicie jest w 750 taka blokada ze dopóki nie naciśniesz hamulca nie będziesz mógł z parkingu na D lub R zmienić położenia wajchy... u mnie jest to zdemontowane bo sie psuło....

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    52
    BMW
    E38 730i
    Skąd
    LĄDEK-ZDRÓJ
    Witam wszystkich.Wiem z doświadczenia ze za komunikat Getribenoprogram jest tez odpowiedzialny czujnik TPS CZUJNIK POŁOŻENIA PRZEPUSTNICY. Wystarczy zdjąć z niego wtyczke i uruchomić auto. PS. moze tam jest jakiś problem?
    God, be the care ME ...

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    52
    BMW
    E38 730i
    Skąd
    LĄDEK-ZDRÓJ
    Witam wszystkich.Wiem z doświadczenia ze za komunikat Getribenoprogram jest tez odpowiedzialny czujnik TPS CZUJNIK POŁOŻENIA PRZEPUSTNICY. Wystarczy zdjąć z niego wtyczke i uruchomić auto. PS. moze tam jest jakiś problem?
    God, be the care ME ...

  10. #10
    witam , ja tez dolacze sie do tematu, dzis rano wyswietlil mi sie ten sam komunikat gertibenotprogramm. w sobote auta zaczelo mi dziwnie szarpac, odlaczylem przeplywke i bylo okej, normalnie sie wkrecal na obroty az do dzis rana, od momentu wyswietlenia sie komunikatu tak jakby nie mial mocy, ciezko rusza z miejsca. jak dam rade to dzis albo jutro do goscia na kompa podjade, ale czy u mnie a mam 740 z 94 roku da rader zdiagnozowac na kompie dokladnie co to za ustareka?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •