Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Wątek: [ elektryka] GETRIEBENOTPROGRAMM

  1. #11
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    55
    U mnie Ten błąd Getriebenotprogramm Wyświetlił się 2 razy za pierwszym razem około 3 tygodnie temu po jakiejś godzinie wsio wróciło do normy i dziś znów ale tym razem juz po 20 min było okej, Objawia się to tym ze auto działa tylko na 4 biegu, nawet kiedy na steptronic przełączam na niższe biegi, skrzynia ich nie przełącza...

    Nie wiem czy moze miec to związek z uszkodzonym czujnikiem abs w tylnym lewym kole ? Uważam ze jest uszkodzony bo co jakis czas wyłącza mi się esp, abs i wariuje prędkościomierz co by właśnie na owy czujnik wskazywało

    Jak uważacie ? Czy ma to związek? Podkreślam że problem ze skrzynią zdażył się raptem 2 razy a jeśli chodzi o resztę dzieje się to 10 razy dziennie

  2. #12
    Lewy tył przekazuje trochę danych. Ja miałem walnięty prawy tył (jeździłem tak kilka miesięcy) i ani razu nie wywaliło mi komunikatu skrzyni. Jeszcze przed uszkodzeniem czujnika zdarzyło mi się to ze 3 razy. Raz zeszłej zimy przy największych mrozach poszedłem na parking przepalić furę. Odpaliłem, chwilę pochodziła na wolnych obrotach, potem trochę ją przegazowałem no i wywaliło Getriebe... I ze 2 razy w czasie jazdy też mi go wywaliło, ale auto jechało tak jak wcześniej. Żadnych strat mocy i wariowania z biegami. Zatrzymałem się, zgasiłem i odpaliłem auto i już się nie pojawił.
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  3. #13
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    55
    Ja właśnie resetuje kompa, jestem umówiony z ElektroMechanikiem na 11 więc napisze potem co i jak ;)

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    Dołączam się do tematu. Już to pisałem w innym poście ale nie zaszkodzi napisać jeszcze raz. U mnie na ten przykład GETRIBENOTPROGRAM pojawia się kiedy zmieniam sobie biegi ręcznie, ale dopiero po kilku minutach i dopiero kiedy zrzucam bieg na 1 (Nigdy nie pojawił się na D). Gasze silnik, odpalam i komunikaty nie ma. Ktoś tak (fajnie) ma :?????? :/// :692:
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  5. #15
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    29
    ja tak mialem jk moj akumulator byl na wyczerpaniu :) zamienilem na nowy i jest wszystko ok :)

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    Cytat Zamieszczone przez deli86
    ja tak mialem jk moj akumulator byl na wyczerpaniu :) zamienilem na nowy i jest wszystko ok :)
    Może coś w tym jest, bo u mnie na postoju napięcie 11.4V a uruchomiony silnik 13.4V-13.8V a akumulatory tydzień temu ładowane. Tym bardziej, że gdzieś już na forum czytałem, że jak jest słabe napięcie to lubi wywalić błąd skrzyni. Musze znowu pogrzebać w bagażniku.
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  7. #17
    Przy słabym akumulatorze to potrafi najdziwniejsze błędy wywalić, nie tylko od skrzyni. U mnie było coś walnięte, bo akumulatory miałem nowe (110 + 76) a na postoju na włączonym silniku napięcie zawsze było poniżej 13. Najprościej było by podpiąć się pod kompa. Bo tak to sobie można gdybać. Może mało oleju, może jakiś czujnik się na moment przywiesił (a jest ich przecież kilka :] ), może po prostu mróz, a może w ogóle tak po prostu wywaliło błąd. Przecież w naszych autach jest tyle elektroniki co w wahadłowcu NASA. Czasem coś może na minutę się przywiesić, zwariować i za minutę wraca do normy.
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    Cytat Zamieszczone przez Jey
    Przy słabym akumulatorze to potrafi najdziwniejsze błędy wywalić, nie tylko od skrzyni. U mnie było coś walnięte, bo akumulatory miałem nowe (110 + 76) a na postoju na włączonym silniku napięcie zawsze było poniżej 13. Najprościej było by podpiąć się pod kompa. Bo tak to sobie można gdybać. Może mało oleju, może jakiś czujnik się na moment przywiesił (a jest ich przecież kilka :] ), może po prostu mróz, a może w ogóle tak po prostu wywaliło błąd. Przecież w naszych autach jest tyle elektroniki co w wahadłowcu NASA. Czasem coś może na minutę się przywiesić, zwariować i za minutę wraca do normy.
    Święte słowa, trzeba badać kompem.
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •