Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: Automat 730i szarpanie przy ruszaniu +getriebeproblem

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    31
    BMW
    730i e38
    Skąd
    Kalisz

    Automat 730i szarpanie przy ruszaniu +getriebeproblem

    Cześć, przekopałam wszystkie tematy, jakie znalazłam na temat skrzyni, niestety nigdzie nie znalazłam problemu takiego jak mój. Postaram się opisać najdokładniej jak potrafię. Ok 1,5 tygodnia temu kupiłam e38 automat 3.0 l benzyna. Podczas ruszania po zapaleniu silnika auto bardzo ładnie sunęło do przodu, płynnie, nic nie szarpało. Wszystkie biegi w górę bardzo ładnie wchodziły, włącznie z wstecznym. Problem natomiast pojawiał się, kiedy z prędkości ok 60km/h i powyżej hamowałam do zera (dość łagodnie), ponieważ po zatrzymaniu pojawiało się takie charakterystyczne szarpnięcie całej kasty w przód i tył, czuć, że zmieniała bieg na najniższy. Po tym szarpnięciu auto ładnie i płynnie ruszało. W innym wypadku żadnego szarpnięcia autem nie było, ale za to puszczając hamulec auto nie ruszało samo, a po naciśnięciu gazu (nawet delikatnie) po prostu mieliła oponami w miejscu. Na początku myślałam, że to dlatego, że auto bardzo długo stało i musi się rozruszać, jednak problem się nasilał. Następnie skrzynia przeszla w tryb awaryjny (getribeproblem) i nie ruszała sama oraz działał tylko jeden bieg. Co do pytań to przepływki nie sprawdzałam, bo oddałam auto do mechanika. No i tutaj moje pytanie - według mnie to albo brak oleju, albo przeplywka, jednak mechanik twierdzi, że może to być pęknięty kosz. Co o tym myślicie? Ma racje, czy chce na mnie zarobić? Dodam, że robociznę wycenił na1k, kosz na 1,4k a olej na 500 zł. Czy to normalne ceny? Nigdy nie miałam automatu, więc słabo się orientuję. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi! :)

  2. #2
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Jak najbardziej mógł pęknąć kosz ,ale to się da zobaczyć wyjmując skrzynię.

    1400 za nowy kosz to trochę dużo, 500 za olej też za dużo.

    Na temat robocizny sie nie wypowiadam bo z tym jest różnie. W moim automacie miałem podobna sytuację i miałem pęknięty kosz , tylko ,że ja mam inna skrzynię niż Ty.

    Olej kosztuje około 30 zł za litr , wymienic przy ściąganiu skrzyni można około 10 litrów ,więc wychodzi 300zł , kosz powinien kosztować wg mnie max 1000zł , ja płaciłem do mojej 840 po zniżkach w ZFie.

    Jeśli to jest tylko kosz ,a tarczki masz dobre to warto ten kosz kupic nowy , jak tarczki słabe to albo nowe ,albo inna skrzynia.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    31
    BMW
    730i e38
    Skąd
    Kalisz
    Cytat Zamieszczone przez ELVIS Zobacz posta

    Jeśli to jest tylko kosz ,a tarczki masz dobre to warto ten kosz kupic nowy , jak tarczki słabe to albo nowe ,albo inna skrzynia.
    Czyli generalnie tarczki są dość drogie, skoro polecasz inną skrzynie? Jeśli miałabym wymieniać całą skrzynie to szczerze mówiąc wolałabym wrzucić manual, bo z automatem średnio się czuję. A co do oleju to mogę jakoś sama sprawdzić, jaki olej powinnam kupić? Każda skrzynia ma inny, czy on jest przypisany do każdego modelu samochodu? Myślałam, że olej kosztuje jakieś 50 zł/l, ale skoro jest tańszy to chyba bardziej opłacałoby mi się, gdybym sama kupiła, a nie u mechanika. Poza tym z doświadczenia wiem, że mechanicy mają bardzo duże zniżki w sklepach motoryzacyjnych, a klientowi wlepiają cenę detaliczną, co według mnie jest śmieszne, szczególnie, że za robociznę bardzo ładnie sobie wołają.

  4. #4
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Stan tarczek jest zależny od przebiegu i od wymian oleju.
    Mechanicy zarabiają na wszystkim , jaki masz olej poszukaj na forum bo były takie tematy , wydaje mi sie ,że masz LT71147 i kupisz go w każdej hurtowni motoryzacyjnej nawet za 27 zł litr. Jeśli to ten oczywiście. Masz skrzynię jak sie nie mylę 5HP18.

    Napraw sobie automat , 7er musi mieć automat

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar darekbb
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    1,520
    BMW
    E38 730iA 1995
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice
    Masz skrzynie zf 5hp18. Jak masz czarna tabliczkę na skrzyni to olej dexron III (27zl za litr) a jak zielona to mobil lt (droższy). Nie wiem czy wymiana na maunal ma sens moim zdaniem automat lepiej do 7 pasuje no i wygoda. Ale to Twoja decyzja :)

  6. #6
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Cytat Zamieszczone przez darekbb Zobacz posta
    Masz skrzynie zf 5hp18. Jak masz czarna tabliczkę na skrzyni to olej dexron III (27zl za litr) a jak zielona to mobil lt (droższy). Nie wiem czy wymiana na maunal ma sens moim zdaniem automat lepiej do 7 pasuje no i wygoda. Ale to Twoja decyzja :)

    To juz temat typu oleju masz wyjaśniony

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    31
    BMW
    730i e38
    Skąd
    Kalisz
    Jejku, bardzo Wam dziękuję! :) Niestety dziewczynie, która nie ma pojęcia o mechanice ciężko się odnaleźć w warsztacie... Czyli już wiem, co robić - kupić samemu wszelkie części i oleje, a robociznę zlecić fachowcowi. Z tym automatem to w sumie może macie trochę racji, że do limuzyny pasuje. W sumie to takie auto dla szofera. Śmiałam się, że do 7er to pasuje tylko rolex na ręce i jechać 50 km/h. W sumie to manual tylko do wariowania, a siódemką aż nie wypada. Na dodatek moja ma tak wytrzaskane zawieszenie, że póki co i tak w grę wchodzi tylko powolna jazda. Jeszcze raz bardzo Wam dziękuję za pomoc! :*

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez traynez Zobacz posta
    Cześć, przekopałam wszystkie tematy, jakie znalazłam na temat skrzyni, niestety nigdzie nie znalazłam problemu takiego jak mój. Postaram się opisać najdokładniej jak potrafię. Ok 1,5 tygodnia temu kupiłam e38 automat 3.0 l benzyna. Podczas ruszania po zapaleniu silnika auto bardzo ładnie sunęło do przodu, płynnie, nic nie szarpało. Wszystkie biegi w górę bardzo ładnie wchodziły, włącznie z wstecznym. Problem natomiast pojawiał się, kiedy z prędkości ok 60km/h i powyżej hamowałam do zera (dość łagodnie), ponieważ po zatrzymaniu pojawiało się takie charakterystyczne szarpnięcie całej kasty w przód i tył, czuć, że zmieniała bieg na najniższy. Po tym szarpnięciu auto ładnie i płynnie ruszało. W innym wypadku żadnego szarpnięcia autem nie było, ale za to puszczając hamulec auto nie ruszało samo, a po naciśnięciu gazu (nawet delikatnie) po prostu mieliła oponami w miejscu. Na początku myślałam, że to dlatego, że auto bardzo długo stało i musi się rozruszać, jednak problem się nasilał. Następnie skrzynia przeszla w tryb awaryjny (getribeproblem) i nie ruszała sama oraz działał tylko jeden bieg. Co do pytań to przepływki nie sprawdzałam, bo oddałam auto do mechanika. No i tutaj moje pytanie - według mnie to albo brak oleju, albo przeplywka, jednak mechanik twierdzi, że może to być pęknięty kosz. Co o tym myślicie? Ma racje, czy chce na mnie zarobić? Dodam, że robociznę wycenił na1k, kosz na 1,4k a olej na 500 zł. Czy to normalne ceny? Nigdy nie miałam automatu, więc słabo się orientuję. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi! :)
    Nie jezdzij autem bo możesz popsuć bardziej (podrożyć naprawę). Ceny bardzo tanie jak na naprawę automatu, zwykle po otwarciu liczba części i koszt się podwaja- potraja. Moim zdaniem jak nie chcesz ładować się w koszty to kup skrzynię używana i wymień.

    Poziom oleju sprawdza się komputerem i daje poprawkę w zależności od temperatury skrzyni.

    Wszystko co napisałem na podstawie doświadczeń zmoją 5hp24 (inna niż twoja, więc mogę się mylić).

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez traynez Zobacz posta
    Jejku, bardzo Wam dziękuję! :) Niestety dziewczynie, która nie ma pojęcia o mechanice ciężko się odnaleźć w warsztacie... Czyli już wiem, co robić - kupić samemu wszelkie części i oleje, a robociznę zlecić fachowcowi. Z tym automatem to w sumie może macie trochę racji, że do limuzyny pasuje. W sumie to takie auto dla szofera. Śmiałam się, że do 7er to pasuje tylko rolex na ręce i jechać 50 km/h. W sumie to manual tylko do wariowania, a siódemką aż nie wypada. Na dodatek moja ma tak wytrzaskane zawieszenie, że póki co i tak w grę wchodzi tylko powolna jazda. Jeszcze raz bardzo Wam dziękuję za pomoc! :*
    Spoko 5-10 tys i masz nowe zawieszenie na dobrych zamiennikach. :-) .... No chyba że coś jeszcze wyjdzie :-P

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    31
    BMW
    730i e38
    Skąd
    Kalisz
    Cytat Zamieszczone przez shebi Zobacz posta
    Spoko 5-10 tys i masz nowe zawieszenie na dobrych zamiennikach. :-) .... No chyba że coś jeszcze wyjdzie :-P

    Serio? Szczerze to myślałam, że wymienię tylko amortyzatory i finito. Nie miałam pojęcia, że to aż tyle kosztuje.

Podobne wątki

  1. [silnik] Delikatne szarpanie przy ruszaniu i na postoju E38 750i
    Przez Bmw_740D w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-05-2014, 21:01
  2. [skrzynia] Kopnięcie przy ruszaniu
    Przez bartolo w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 06-10-2013, 13:01
  3. [silnik] telepie przy ruszaniu
    Przez kociubek w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 24-10-2012, 19:44
  4. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-05-2012, 12:07
  5. Automat, luzy na wale i szarpanie przy zmianie biegów
    Przez Michael7 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 19-12-2009, 23:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •