Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Wątek: Automat 730i szarpanie przy ruszaniu +getriebeproblem

  1. #11
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Jak masz zamiar jeżdzić dłużej tym egzemplarzem to wymień w zawiechu wszystko tzn oprócz amorków ,wahacze , drążek, końcówki drążka , tuleje pływające.

    Jak tak zrobisz to będzie Ci to działać długo i dobrze. Mysle ,że w 5 tys sie spokojnie zmieścisz :)

  2. #12
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    31
    BMW
    730i e38
    Skąd
    Kalisz
    Cytat Zamieszczone przez ELVIS Zobacz posta
    Jak masz zamiar jeżdzić dłużej tym egzemplarzem to wymień w zawiechu wszystko tzn oprócz amorków ,wahacze , drążek, końcówki drążka , tuleje pływające.

    Jak tak zrobisz to będzie Ci to działać długo i dobrze. Mysle ,że w 5 tys sie spokojnie zmieścisz :)

    A generalnie są jakieś konsekwencje tego, że jeździ się na wytrzaskanym zawierzeniu oprócz tego, że czuć każdą dziurę w asfalcie? Świetny pomysł z wymianą całego zawieszenia, problem jednak tego typu, że na uzbieranie takiej kwoty potrzebuję jakieś pół roku, albo dłużej i nie wiem, czy mogę w takim stanie jeździć czy lepiej auto odstawić i czekać aż będę mogła wszystko wyremontować? Logiczne, że będę chciała kupić konkretne podzespoły, a nie chińszczyznę.

  3. #13
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,652
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Cytat Zamieszczone przez traynez Zobacz posta
    A generalnie są jakieś konsekwencje tego, że jeździ się na wytrzaskanym zawierzeniu oprócz tego, że czuć każdą dziurę w asfalcie?...
    BEZPIECZEŃSTWO twoje i innych uczestników ruchu.
    Nie wiesz do końca jak zachowa się auto w sytuacji awaryjnej. Zły zawias = auto nie trzyma się dobrze drogi.

  4. #14
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    31
    BMW
    730i e38
    Skąd
    Kalisz
    A wracając do głównego tematu czyli skrzyni, to zastanawiam się co jest lepsze - nowa skrzynia, czy części. No bo z jeden strony wymiana podzespołów o wiele więcej kosztuje, ale jak kupię skrzynię to skąd mam mieć pewność, że będzie w 100% sprawna? Niby sprzedawcy dają gwarancję rozruchową, ale pewności nigdy nie ma. Co jest bardziej opłacalne według Was?

  5. #15
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    31
    BMW
    730i e38
    Skąd
    Kalisz
    Cytat Zamieszczone przez yaz Zobacz posta
    BEZPIECZEŃSTWO twoje i innych uczestników ruchu.
    Nie wiesz do końca jak zachowa się auto w sytuacji awaryjnej. Zły zawias = auto nie trzyma się dobrze drogi.

    Z tym (nie)trzymaniem się drogi to niestety prawda, to jest chyba najgorsze... :/

  6. #16
    Doświadczony Użytkownik Awatar darekbb
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    1,522
    BMW
    E38 730iA 1995
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice

    Post

    Cytat Zamieszczone przez traynez Zobacz posta
    A wracając do głównego tematu czyli skrzyni, to zastanawiam się co jest lepsze - nowa skrzynia, czy części. No bo z jeden strony wymiana podzespołów o wiele więcej kosztuje, ale jak kupię skrzynię to skąd mam mieć pewność, że będzie w 100% sprawna? Niby sprzedawcy dają gwarancję rozruchową, ale pewności nigdy nie ma. Co jest bardziej opłacalne według Was?
    Jak chcesz to auto na dłużej to remont skrzyni. Wiesz co masz, nie ma prawa zdechnąć, wymieniasz olej w skrzyni co 60 000 km i pojeździ następne x-naście lat.

  7. #17
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa

    Post

    Cytat Zamieszczone przez traynez Zobacz posta
    A wracając do głównego tematu czyli skrzyni, to zastanawiam się co jest lepsze - nowa skrzynia, czy części. No bo z jeden strony wymiana podzespołów o wiele więcej kosztuje, ale jak kupię skrzynię to skąd mam mieć pewność, że będzie w 100% sprawna? Niby sprzedawcy dają gwarancję rozruchową, ale pewności nigdy nie ma. Co jest bardziej opłacalne według Was?
    Kwestia czy cie stać :P
    Ja kiedyś na remont mojej skrzyni wydałem 8 lat temu 14tys i w zasadzie mam prawie całość w środku nową.

    A miało kosztować 5k.. Tylko działać dalej nie chciała i trzeba było kolejne rzeczy wymieniać.

  8. #18
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    31
    BMW
    730i e38
    Skąd
    Kalisz
    Cytat Zamieszczone przez shebi Zobacz posta
    Kwestia czy cie stać :P



    A miało kosztować 5k.. Tylko działać dalej nie chciała i trzeba było kolejne rzeczy wymieniać.
    No właśnie, jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze :P. We wtorek rano oddałam Beatę do specjalisty od automatów (rzekomo najlepszy w okolicy) dopiero dzisiaj, a jest przypominam czwartek(!) Panowie mechanicy raczyli do niej zajrzeć. Umawialiśmy się na diagnozę i wycenę, a Panowie podczas rozmowy telefonicznej mówią mi, że wymienili olej, przeczyścili "układ sterujący" (cokolwiek to znaczy, nie wiem, nie znam się, zrozumiałam, że to filtr umyty w benzynie i przetarty szmatą), oraz że auto będzie do odebrania jutro rano, jak jeszcze raz zaliczą jazdę próbną "na zimno". W odpowiedzi ile będzie to kosztować usłyszałam w słuchawce wymowne "tysiąc złotych". Oczywiście miło się z Panami pożegnałam, a jak jutro do nich zajadę to chyba ich za jaja powieszę... Zrobili sobie samowolkę, nie informując mnie o wymianie oleju to po 1., a po drugie według wypowiedzi różnych forumowiczów doszłam do wniosku, że taka usługa nie powinna kosztować więcej niż 500 zł. Jestem na jutrzejszy poranek bardzo bojowo nastawiona. Mam słuszność?

  9. #19
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    6 l oleju. filtr nowy oem bmw i uszczelka oem bmw to jakieś 400zł. Jak pisali, że czyścili sterownik to koszta trochę w górę, no może ze 100zł (płyta sterująca to nie filtr a sterownik skrzyni po którym krąży olej).
    Jeśli skrzynia będzie pracowała OK to powody do radości, ale 1000zł to i tak za dużo, najlepiej niech pokażą faktury na olej i części.

    Jeśli byś sama wymieniała olej to zmieściłabyś się w kwocie 300zł

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik Awatar ZwichrowanyKsiążę
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    163
    BMW
    e38 750i, e36 325i, e46 325i, e46 320d
    Skąd
    PO/POS
    Weź brata/ojca/męża/chłopaka i zrób tam raban, że panowie walnęli samowolkę skoro inaczej się wcześniej dogadywaliście - ja bym nie odpuścił. Tak w ogóle to kto to robił? (jestem z okolicy, może być na pw, z ciekawości pytam) No i zastanów się czy ładowanie kasy w zawias + remont skrzyni w Twojej e38 730i się opłaca (a pewnie jeszcze coś się dodatkowo znajdzie). Kwestia za ile była kupiona i w jakim jest stanie...

Podobne wątki

  1. [silnik] Delikatne szarpanie przy ruszaniu i na postoju E38 750i
    Przez Bmw_740D w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-05-2014, 21:01
  2. [skrzynia] Kopnięcie przy ruszaniu
    Przez bartolo w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 06-10-2013, 13:01
  3. [silnik] telepie przy ruszaniu
    Przez kociubek w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 24-10-2012, 19:44
  4. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-05-2012, 12:07
  5. Automat, luzy na wale i szarpanie przy zmianie biegów
    Przez Michael7 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 19-12-2009, 23:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •