Witam. Czy ktoś mógłby mi wskazać konkretne numery uszczelek potrzebnych przy wymianie uszczelnienia kolektora ssącego oraz odmy? Gościu w sklepie stwierdził, że tego jest podobno ileś tam typów, i aż nie chce mi się wierzyć, żeby byłby to aż taki kłopot. Auto na wolnych obrotach i zimnym silniku dławi się, po naciśnięciu gazu. Wyczyściłem krokowca, wymieniłem czujnik temperatury, ale problem nie zmienił się nic a nic. Poza tym podczas pracy silnika słychać taki głośny świst zasysanego powietrza. Dlatego postanowiłem wymienić uszczelki pod kolektorem ssącym oraz membranę odmy. niestety, nie potrafię namierzyć odpowiednich numerów uszczelek, aby je skompletować tak, aby wymienić absolutnie wszystko co można podczas zdjęcia tego kolektora.
Moje auto to BMW e38, 4400 ccm [m62b44] 210 kW, rocznik 1997.
Poza tym pytanko, czy uszkodzona sonda lambda może mieć wpływ na silnik, aby dawał takie objawy jak moje? Mam LPG i sondy padają mi częściej niż innym, nie wiem jakie kupić, aby były trwalsze, a mechanik twierdzi, że nie warto ich wymieniać, co wydaje mi się dziwne.