Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Wątek: 730 M60B30 - problem z sondą i porady??

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    37
    BMW
    BMW E38 730i - M60B30
    Skąd
    Lublin

    Post 730 M60B30 - problem z sondą i porady??

    Pacjent to:
    E38 730 M60B30 1995r. + LPG

    Od czasu do czasu z samochodem dzieją sie dziwne rzeczy.
    Silnik zaczyna nierówno pracować i podczas dodawania gazu wchodzi nierówno na obroty ale tylko do pewnego momentu.
    Jak ruszam to nie ma siły dopiero wyżej się lepiej zachowuje, czasami dzieje się taka sytuacja podczas jazdy mam około 3000 RPM, dodaje gazu i zero praktycznie rekacji, mija 5-10 sekund dodaje gazu i już chodzi normalnie.

    Nie ma zasady czy na ciepłym czy na zimnym - raz zdarzy się to na zimnym raz na ciepłym.

    Jeździłem też na samej benzynie więc od razu mówię że gaz nie ma wpływu na błędy sond.

    Ewentualnie co można jeszcze sprawdzić w tym kierunku.

    Po podłączeniu do inpy pokazuje mi tylko i wyłącznie błędy od obu sond, więc obstawiam najbardziej je i tutaj mam najistotniejsze pytanie ponieważ z przewertowania trochę forum wiem że w grę wchodzą tylko sondy Boscha a nie jakieś chińskie zamienniki.
    Z tego co udało mi się ustalić to jest to konkretnie model LSH 6 który idzie na pierwszy montaż w fabryce, można taką kupić ale koszt nie mały a trzeba mi obie, jest jednak alternatywa z sondą Boscha LSH 24 która jest uniwersalna i teoretycznie współgra z tym silnikiem i tutaj chciałbym potwierdzić info czy rzeczywiście będzie ona chodziła bez problemu, ponieważ ostatnio gadałem ze znajomym mechanikiem i mówił że z uniwersalnymi jest różnie.

    Zakładał już ktoś takową sondę do M60?

    Dodam jeszcze że wszystko jest szczelne nie ma lewego, krokowiec, przepustnica wszystko wymyte, odma ok.

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Błąd sond to tylko efekt (no chyba ze grzałki). Ja bym tu obstawial czujnik położenia wałka rozrządu - często nie daje błędów na kompie. Trzeba go po prostu podmienić choćby na używkę . Są dwa.

    Uniwersalne Boscha są ok pod warunkiem dobrego dobrania i instalacji (mam 4 takie od kilku już lat ).


    Edytuj posty!
    Ostatnio edytowane przez Anatol ; 23-09-2015 o 17:39

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    290
    BMW
    e38 m62b35
    Skąd
    olsztyn
    w m 60b30 2 czujniki wałka???? pierwsze słyszę

  4. #4
    Początkujący Użytkownik Awatar bruner75
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    96
    BMW
    E38 1996r. 730iA LPG Prins VSI
    Skąd
    Biała Podlaska
    Cytat Zamieszczone przez kol1390 Zobacz posta

    Zakładał już ktoś takową sondę do M60?
    Właśnie dzisiaj wymieniłem dwie takie sondy, przejechałem raptem trzy kilometry także na razie więcej nic nie powiem.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    37
    BMW
    BMW E38 730i - M60B30
    Skąd
    Lublin
    Jutro podepne pod impe I wrzuce zrzuty z bledow dokladnie Bo do jednej sondy wywala mi jeden blad a do drugiej dwa, wiec moze I cos z czujnikiem walkow ale to chyba powinien gorzej palic, tak mialem w e39

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    290
    BMW
    e38 m62b35
    Skąd
    olsztyn
    tam gdzie są oba błędy to zapewne i grzałka i błąd odczytu ale jak wrzucisz to będzie widać

  7. #7
    Vip Vip Awatar marcin8181
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    757
    BMW
    E65 750i (Shirley), 2005` N62B48B , e46 coupe 2.5 lift m3 (Buba)
    Skąd
    Piastów

    Post

    Sprawdz przepływkę również !!!
    oraz czy nie masz przebicia na cewkach . Ja miałem podobnie i mi iskra skakała na końcówce gumowej od cewki. I ledwo wróciłęm do domu przy przyśwpieszaniu szarpało budą....

    Ale ma 99% bym szukał problemu w przepływce, moja była na tyle wredna że jadąc normalnie nagle zaczął szarpać nie wiadomo dlaczego.. potem zaskoczyła i auto rwało jak glupie do przodu.....
    Swoją troche niezdarnością i nieostrożnością rozj...łem ceramike gdy myłem przepływkę wyjętą ze swojego auta i tym sposobem zakupiłęm nową TYLKO i WYŁĄCZNIE ORG BOSCH..
    Auto już zapomniało ze miało taką chorobe :D :)

    Ale generealnie temat przerabiałęm w 99% u siebie taki sam :)... Błąd świec mam ciagle cos mu tam nie pasuje .. ale to moze być winą LPG tam inna temp spalania itd.. Tego bym sie nie dopatrywał problemu.....


    Nowa przepływka u mnie poprawiła problem. A sondy też mi wymieniali czarodzieje...
    Sam wymieniłem rok temu na sondy BOSCH`a uniwersalne ale BOSCH i mam świety spokój.
    Także troche męczarni cie czeka ;)


    Jak byś był w wawie to zapraszam cos poradzimy...

    Mamy takie same modele :)
    Ostatnio edytowane przez marcin8181 ; 24-09-2015 o 12:04

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1
    Ja tez mialem blad sond przez przeplywke, ale jak naprawilem przeplywke to sondy po 300km i tak sie odezwaly..
    A co do czujnikow walka lub walu.. Mialem zepsute obydwa i to w duzych stopniach (raz dzialal raz nie, raz nie pozwalal sie wkrecac na obroty, z kolei raz nie odpalal, albo odcinal zaplon przy okreslonych obrotach albo nie mial sily jechac) lecz nigdy te bledy nie spowodowaly bledu sond...

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    37
    BMW
    BMW E38 730i - M60B30
    Skąd
    Lublin
    Tak to wygląda na chwilę obecną wrzucam błędy i odczyty, niestety nie są one z dzisiaj ale z przed jakiegoś tygodnia

    http://pokazywarka.pl/c01fhe/

    czy jest jakiś magiczny sposob sprawdzenia przepływki np. pomierzenie miernikiem??

    edit:
    Zapomniałem dodać że obecnie spalanie wychodzi mi w granicach 19 litrów podtlenku po mieście na trasie około 11,5 litra (skrzynia manual)
    Ostatnio edytowane przez tuczi77 ; 24-09-2015 o 19:23

  10. #10
    Vip Vip Awatar marcin8181
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    757
    BMW
    E65 750i (Shirley), 2005` N62B48B , e46 coupe 2.5 lift m3 (Buba)
    Skąd
    Piastów
    Widze ze masz ten sam motor i skrzynie co ja :)

    Najlepsze sprawdzenie to podmianka od kogoś kto ma sprawną jesli nie chcesz niepotrzebnie 700-800 zl wydawać za nowa org. Boscha. ;)

    Innej skutecznej mozliwosci by wykluczyc to raczej nie znam

    mi lpg w miescie okolo 15 pali a trasa to roznie ok 12-13

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-11-2013, 21:25
  2. 730 m60b30 drift
    Przez PrzemozzE32 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16-01-2012, 18:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •