Pacjent to:
E38 730 M60B30 1995r. + LPG

Od czasu do czasu z samochodem dzieją sie dziwne rzeczy.
Silnik zaczyna nierówno pracować i podczas dodawania gazu wchodzi nierówno na obroty ale tylko do pewnego momentu.
Jak ruszam to nie ma siły dopiero wyżej się lepiej zachowuje, czasami dzieje się taka sytuacja podczas jazdy mam około 3000 RPM, dodaje gazu i zero praktycznie rekacji, mija 5-10 sekund dodaje gazu i już chodzi normalnie.

Nie ma zasady czy na ciepłym czy na zimnym - raz zdarzy się to na zimnym raz na ciepłym.

Jeździłem też na samej benzynie więc od razu mówię że gaz nie ma wpływu na błędy sond.

Ewentualnie co można jeszcze sprawdzić w tym kierunku.

Po podłączeniu do inpy pokazuje mi tylko i wyłącznie błędy od obu sond, więc obstawiam najbardziej je i tutaj mam najistotniejsze pytanie ponieważ z przewertowania trochę forum wiem że w grę wchodzą tylko sondy Boscha a nie jakieś chińskie zamienniki.
Z tego co udało mi się ustalić to jest to konkretnie model LSH 6 który idzie na pierwszy montaż w fabryce, można taką kupić ale koszt nie mały a trzeba mi obie, jest jednak alternatywa z sondą Boscha LSH 24 która jest uniwersalna i teoretycznie współgra z tym silnikiem i tutaj chciałbym potwierdzić info czy rzeczywiście będzie ona chodziła bez problemu, ponieważ ostatnio gadałem ze znajomym mechanikiem i mówił że z uniwersalnymi jest różnie.

Zakładał już ktoś takową sondę do M60?

Dodam jeszcze że wszystko jest szczelne nie ma lewego, krokowiec, przepustnica wszystko wymyte, odma ok.