Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: Długo gaśnie ciśnienie oleju.

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    152
    BMW
    e32 735i 91r
    Skąd
    POLSKA

    Post Długo gaśnie ciśnienie oleju.

    Witam.
    Wiem że temat szeroko omawiany ale już wyczerpałem wszystkie możliwości z innych postów.
    Ciśnienie w moim m30b35 gaśnie na zimnym po ok 4-5 sekundach, po ponownym zapaleniu gaśnie momentalnie ale jeżeli postoi już kilka minut to coraz później.
    Zaworki w obudowie naprawione i wykluczone. Panewki główne i korbowodowe nowe nominalne (wał jak nowy).
    Pompa oleju po całym dniu postoju podaje olej do obudowy filtra w momencie rozruchu czyli ok.
    Ciśnienie oleju zmierzone manometrem (książkowe).
    Olej: początkowo zalany castrol GTX magnatec 5w40 wymieniony z powodu "długo gasnącej kontrolki oleju" na Shel 10w40 (identyczny objaw)

    Nie mam już pomysłów :/

  2. #2
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa

    Post

    Cytat Zamieszczone przez krzycholina Zobacz posta
    Witam.
    Wiem że temat szeroko omawiany ale już wyczerpałem wszystkie możliwości z innych postów.
    Ciśnienie w moim m30b35 gaśnie na zimnym po ok 4-5 sekundach, po ponownym zapaleniu gaśnie momentalnie ale jeżeli postoi już kilka minut to coraz później.
    Zaworki w obudowie naprawione i wykluczone. Panewki główne i korbowodowe nowe nominalne (wał jak nowy).
    Pompa oleju po całym dniu postoju podaje olej do obudowy filtra w momencie rozruchu czyli ok.
    Ciśnienie oleju zmierzone manometrem (książkowe).
    Olej: początkowo zalany castrol GTX magnatec 5w40 wymieniony z powodu "długo gasnącej kontrolki oleju" na Shel 10w40 (identyczny objaw)

    Nie mam już pomysłów :/
    Jeżeli zmierzyłeś ciśnienie manometrem I jest ok, to dlaczego przejmujesz się kontrolką. Widocznie czujnik ma swoje lata I działa z opóźnieniem. Albo w liczniku układ uśredniający zmienił ze starości stałą czasową

    Podmień czujnik I zobacz jak to wygląda.
    pozdrawiam Bartek

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    152
    BMW
    e32 735i 91r
    Skąd
    POLSKA
    Podmiana czujnika nic nie dała.
    Wkręciłem ponownie manometr i zmierzyłem ciśnienie.
    Zimny zaraz po zapaleniu 2-3 bar
    ciepły 1 bar
    3000 rpm 4,5 bar
    Zostawiłem do rana z wkręconym manometrem i rano okazało się że ciśnienie pojawia się faktycznie po ok 4-5 sek.

    Nie mam pojęcia gdzie szukać przyczyny

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Nowiq
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    252
    BMW
    e32
    Skąd
    Hajnówka
    Też z tym walczyłem. Jak wyczerpałem już inne możliwości, wyjąłem pompę. Rozebrałem ją, pooglądałem i złożyłem z powrotem. Do bloku przykręciłem i łączenia delikatnie silikonem posmarowałem. Nawet nie myślałem, że to coś miałoby zmienić. Od roku czasu kontrolka gaśnie jak trzeba. Nie wiem co było przyczyną.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    152
    BMW
    e32 735i 91r
    Skąd
    POLSKA
    Powiem szczerze że myślałem nad tym ale jakoś porzuciłem ten pomysł.
    Skoro u Ciebie pomogło to może i u mnie.
    Dzięki za podpowiedź
    Pozdrawiam Krzysiek

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar nino
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    1,456
    BMW
    E32 735
    Skąd
    Katowice
    W Bentleyu masz instrukcje jak sprawdzic pompe oleju. Ja te ten temat przerabiam, dalej jednak nie jestem pewien gdzie lezy przyczyna - jednak u mnie kontrolka gasnie max po 2s ns zimnym,na cieplym w sumie w trakcie krecenia. Olej Shell moim zdaniem to syf, zmienilbym na Twoim miejscu na inny klasy Valvoline, Liqui Moly.
    Ostatnio edytowane przez nino ; 04-10-2015 o 14:25

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    152
    BMW
    e32 735i 91r
    Skąd
    POLSKA
    Wymontowałem po raz kolejny pompę oleju. Rozebrałem na części, pooglądałem i wszystko w niej wydaje się być w porządku. Upewniłem się że olej nie cofa się przez nieszczelny zawór w obudowie filtra.
    Połączenia pomiędzy pompą a blokiem posmarowałem delikatnie sylikonem.
    Niestety brak efektów. Ciśnienie pojawia się po 4-5 sek na zimnym.
    Może oleje które wlewałem są temu winne??
    Zastanawia mnie czy ma ktoś może doświadczenie z ewentualną zależnością pomiędzy czasem gaśnięcia kontrolki a producentem oleju (castrol, Liqui Moly)??

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar nino
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    1,456
    BMW
    E32 735
    Skąd
    Katowice
    Na Twoim miejscu zrobiłbym płukankę Liqui Moly i wlał olej np. Liqui z Mos2 10w40, Valvoline itp. Jest pełno tematów odnośnie smarowideł, możesz sobie poszukać i poczytać. Jeśli nie będzie zmian, to moim zdaniem Twoja pompa oleju kuleje, bo cóż innego skoro napisałeś, że na manometrze pojawia się po 4s. Prędzej czy później zajedziesz panewki - u mnie ten proces rozwijał się dosyć długo... :D

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Nowiq
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    252
    BMW
    e32
    Skąd
    Hajnówka
    U mnie to był przypadek. Nie wierzę, żeby demontaż i montaż pompy coś zmienił. Do vw, opla, toyoty lałem zawsze castrol 10w-40 i nic się nie działo. W bmw też to samo leję, ale na forum wyczytałem, że byle nie castrol. Przecież m30 to stara konstrukcja i na lotosie powinien jeździć. A na wolnych obrotach i rozgrzanym silniku nie zdarza się, żeby kontrolka mignęła?

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar nino
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    1,456
    BMW
    E32 735
    Skąd
    Katowice
    M30 powinien spokojnie latać na mineralnym oleju, do poprzedniej lałem minerała, wymiana co 10 tyś i latała jak pszczółka. Do obecnej leje 10w40 z niby wyższej półki, a i tak skończy się to przekładką. Moim zdaniem M30 w większości cierpią na dwie przypadłości - były właściciel / właściciele i przebieg. Moja licznikowo ma niby 400 tyś, ale realnie stawiam, że natrzaskane ma jak nic 800 tyś i specjalnie nikt tam się wcześniej nie przykładał z dbaniem...

Podobne wątki

  1. [mechanika] ciśnienie oleju
    Przez center w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 17-12-2015, 16:09
  2. [silnik] [E38] M62 Niskie ciśnienie oleju - PROBLEM ROZWIĄZANY
    Przez KamilW w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-03-2015, 19:38
  3. [silnik] Nie gaśnie ciśnienie oleju
    Przez kyky7er w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-07-2013, 23:26
  4. Ciśnienie oleju w silniku
    Przez Rysiek92 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 25-01-2012, 00:27
  5. Świeci ciśnienie oleju
    Przez point6 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-10-2008, 17:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •