Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Rdza

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    19
    BMW
    BMW E38 728I
    Skąd
    Ełk

    Post Rdza

    witam wszystkich mam parę pytań odnośnie tych w sumie drobnych problemów z moją siódemeczką, a więc mam pytanie ile mniej więcej może kosztować zrobienie tych dwóch rzeczy pytam bo mało znam sie na takimi problemami z góry dzięki pozdrawiam. Niżej zapodaje zdjęcia.

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    43
    BMW
    e38 728i 10`1998
    Skąd
    Lublin
    Jeśli chodzi o błotnik to temat przerabiany przeze mnie w tym roku. Jeśli masz zamiar jeździć tym samochodem jeszcze jakiś czas to musisz przypilnować, aby przy robocie dokładnie oczyszczono wnętrze rantu nadkola, bo pod masą plastyczną która tam jest masz kupę rdzy, która za rok wyjdzie identycznie jak na zdjęciu. Ja u siebie to piaskowałem, potem podkład reaktywny na 2 warstwy, akrylowy też na 2 i epoksydowy. Na sam koniec baranek na pędzel napchany w rant i myślę, że kilka lat wytrzyma.
    Ale serio, jak zacząłem to drapać śrubokrętem to pod purchlem stała woda. Ogólnie masakra.
    Koszt malowania, jeśli ktoś będzie się chciał bawić ww wpyłki, za samo malowanie ze 200 zł, ale wiem z doświadczenia, że takie cuda na srebrnym lakierze nie wychodzą i wtedy cały element do malowania.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar maxtoto
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    352
    BMW
    740iA M62TUB44 S2, 530iA M54
    Skąd
    Poltoriko
    Te jebane purchle, krew zalewa też muszę z tym walczyć, pozdro.
    Broń Masowego Wyprzedzania

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    43
    BMW
    e38 728i 10`1998
    Skąd
    Lublin
    Metoda którą opisałem jest serio bardzo efektywna. W przypadku e30 mojego brata sprawdziła się doskonale. 3 lata i nie ma śladu rudej. Ważne, aby całkowicie usunąć rdzę do gołej blachy, tylko wtedy ma sens ta robota.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    603
    BMW
    S-Max 2,5T PoWeR
    Skąd
    North East PL
    Ja robiłem w zeszłym tygodniu purchle u siebie....u mnie kasują 300-400 za element z malowaniem i lakierowaniem.

  6. #6
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa

    Post

    Metoda 100% to piaskowanie plus zamknięcie całości cyną. W zawinięciach środka się niestety nie wypiaskuje. Ale to raczej w autach klasycznych...bo w e38 się raczej nie opłaca. Chociaż decyzja należy do właściciela.
    pozdrawiam Bartek

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    43
    BMW
    e38 728i 10`1998
    Skąd
    Lublin
    Da się te zawinięcia wypiaskować tylko trzeba je trochę rozgiąć. Do tego drobny piach dysza kątowa plus lusterko stomatologiczne do sprawdzania postępów i jakoś powoli idzie. Ogólnie spędziłem nad 2 nadkolami jakieś 4 godziny aby to dokładnie oczyścić i drugie tyle, żeby to zamknąć podkładem akrylowym.

Podobne wątki

  1. [karoseria] Lakierowanie elementów i ich odbudowa w miejscach gdzie wyszła rdza E38
    Przez bitek-bitek w dziale instrukcje / schematy
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 15-07-2011, 08:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •