Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: 730d e-38 Stuki w tunelu - podczas nagłego przyspieszania

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    12
    BMW
    730d
    Skąd
    Lubin

    Post 730d e-38 Stuki w tunelu - podczas nagłego przyspieszania

    Witam Panowie
    Posiadam 730d e38 z roku 2001r. i mam od dłuższego czasu problem z tymi stukami. Problem jest tylko przy nagłym przyspieszaniu wtedy słychać wyraźne głośne stukanie ( przez jakieś 2- 3s). Jeżeli przyspieszam "lekką nogą" nie ma tego. Na wstecznym przy "max bucie" też nie ma tego. Historia mojej walki jest taka.
    - wymiana skrzyni biegów (bez konwertera) z e39 (problem występował na starej i na tej co mam)
    - podporę wału wymieniałem 2x (pierwsza Meyle- brak poprawy później oryginalna BMW - minimalnie lepiej)
    -wymiana poduszek dyferencjału (Lemforder) - bez zmian
    -łącznik elastyczny skrzynia wał (Lemforder)- igła
    -poduszki tylnej belki 4 x Lemforder - igła
    -podmianka wału na zdrową używkę + wymiana smaru w przegubie - dalej nic a nawet gorzej
    -regulacja podpory przód\tył pomogło minimalnie
    -poduszki skrzyni wyglądają dobrze

    Z tego co zostało to jeszcze dyfer i półosie. Może macie jakieś sugestie?Bo ja powoli wywieszam białą flagę....
    Ostatnio edytowane przez Lukass ; 22-09-2015 o 20:23

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    227
    BMW
    l 750 highline e46 320d
    Skąd
    Zaryń
    Może poprostu ktoś źle wał złożył wcześniej?

    Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

    A sory nie doczytałem że podmieniałeś wał

    Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka


    ​Edytuj posty!
    Ostatnio edytowane przez Anatol ; 22-09-2015 o 20:18
    Bartekzrn

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    Wał musi być wyważony, czy dobrze założyłeś? A tłumiki lub rury wydechu czasami nie uderzają o podłogę?

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    345
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    Wałbrzych
    identycznie miałem, po wymianie lacznika gumowego wału ze skrzynia i tego łącznika wału z mostem problem się rozwiązał.

  5. #5
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    U mnie wcześniej tez jakieś stuki małe były przy dodawaniu gazu na maxa.

    Po wymianie poduszek silnika , poduszek skrzyni i łącznika elastycznego jest cisza.

    Poduszki silnika wyglądały na idealne , po demontażu okazało sie ,że jedna jest pęknięta ,a z drugiej uciekł olej i jest cała rozwalona.

    Zrób test prosty , stań samochodem mocno pod górkę i odpal i zgaś silnik i zobacz czy jest róznica w tym jak stoisz na równym. Z górki stojąc możesz tez tak spróbować. Zobacz czy tak stojąc nie czuć drżenia silnika na kierownicy lub karoserii. Jeśli są różnice to poduszki silnika umarły.

    Pozdrawiam

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    12
    BMW
    730d
    Skąd
    Lubin

    Post

    Cytat Zamieszczone przez Bartos Zobacz posta
    Wał musi być wyważony, czy dobrze założyłeś? A tłumiki lub rury wydechu czasami nie uderzają o podłogę?
    Bartos wydaje mi się że zrobiłem to dobrze, jeżeli nie to popraw mnie proszę. Nie uważam to za jakąś skomplikowaną operację. Podstawą przy rozpoławianiu wału jest zaznaczenie wzajemnego położenia a podporę wału nie idzie założyć odwrotnie Co do montażu samego wału ważne jest którą stroną założymy łącznik elastyczny ( podczas jazdy do przodu wał\śruby powinien "napierać" na gumowe nadlewy - półksiężyce na tym łączniku). Co do montażu podpory do karoserii unikać "przekoszenia" osiowego wał - podpora... ponoć mówią że należy lekko naciągnąć na fasolkach podpory w kierunku silnika (co do tej operacji nie jestem w stanie powiedzieć\napisać czy to jest słuszne).
    Natomiast co do tłumików, to zdemontowałem cały wydech, przejechałam się kawałek i bez zmian... Bartos masz jakieś sugestie jeszcze???

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    A te stuki to słyszysz po środku czy z tył auta? Może mocowania amortyzatorów lub któryś wahacz ?

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    12
    BMW
    730d
    Skąd
    Lubin

    Post

    Cytat Zamieszczone przez Bartos Zobacz posta
    A te stuki to słyszysz po środku czy z tył auta? Może mocowania amortyzatorów lub któryś wahacz ?
    Gdzieś tak na wysokości słupka B (chyba że tak "niesie się" po karoserii) tylko na dwóch pierwszych biegach tak do 60 km\h. Tył jest zdrowy, ostatnio wymieniałem sprężyny i sprawdzałem...
    Ostatnio edytowane przez Lukass ; 22-09-2015 o 20:22

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    12
    BMW
    730d
    Skąd
    Lubin
    Cytat Zamieszczone przez ELVIS Zobacz posta
    U mnie wcześniej tez jakieś stuki małe były przy dodawaniu gazu na maxa.

    Po wymianie poduszek silnika , poduszek skrzyni i łącznika elastycznego jest cisza.

    Poduszki silnika wyglądały na idealne , po demontażu okazało sie ,że jedna jest pęknięta ,a z drugiej uciekł olej i jest cała rozwalona.

    Zrób test prosty , stań samochodem mocno pod górkę i odpal i zgaś silnik i zobacz czy jest róznica w tym jak stoisz na równym. Z górki stojąc możesz tez tak spróbować. Zobacz czy tak stojąc nie czuć drżenia silnika na kierownicy lub karoserii. Jeśli są różnice to poduszki silnika umarły.

    Pozdrawiam
    Dwa lata temu wymieniałem lewą poduszę bo padła...została mi jeszcze prawa... ok sprawdzę to na weekend i dam znać....

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    Ja ostatnio walczyłem z tylnym uszczelniaczem bo ciekł, po dobraniu się do skrzyni okazało sie że poduszki sa kompletnie urwane (jedna na dwie części) ale nic nie stukało. Sprawdź jeszcze te poduszki silnika, ew skrzynia uderza o coś, może jakiś wieszak lub podporę.

Podobne wątki

  1. [zawieszenie] Stuki podczas skrecania kół.
    Przez lukassolski w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 08-08-2014, 16:47
  2. [silnik] Drgania silnika na postoju i podczas przyspieszania.
    Przez stachu0505 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-02-2014, 19:55
  3. Pukanie podczas przyspieszania
    Przez sławek.s w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-06-2012, 22:11
  4. Dziwne stuki podczas przyspieszania.
    Przez GRABA730i w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-09-2011, 09:37
  5. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 27-07-2011, 13:39

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •