Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Problemy z silnikiem w 735i - Błędy i filmiki.

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    27
    BMW
    735i
    Skąd
    wpr

    Post Problemy z silnikiem w 735i - Błędy i filmiki.

    Cały czas mam problemy z prawidłową pracą mojej 735i E38.

    Samochód ma założoną instalację gazową - wymieniłem w zeszłym tygodniu reduktor na większy i lepszej jakości. Problem przygasania przy hamowaniu na gazie zniknął.
    Przy ruszaniu gdy wcisnę od razu maksymalnie pedał gazu to auto się przydławia i dopiero rusza. Na gazie ma mniej mocy niż na benzynie. Problemów tych nie ma podczas jazdy na benzynie.

    Na co mam zwrócić uwagę, aby chodziło to poprawnie?


    Problem najważniejszy - praca silnika i błędy:
    Auto nie zawsze pracuje na wszystkich cylindrach, najczęściej na zimnym silniku. Wyskakuje wtedy błąd silnika i wywala błędy na komputerze (błąd termostatu i wiatraka jest zawsze - reszta pojawia się gdy auto zaczyna źle pracować):



















    Po skasowaniu błędów - błąd silnika na liczniku gaśnie. Po skasowaniu adaptacji dzieje się coś bardzo dziwnego. Po ponownym uruchomieniu silnika samochód nie reaguje na gaz, silnik pracuje nierówno cały czas na poziomie 1100 obrotów. Poniżej dwa filmiki - jeden z błędami, które wyskakują po skasowaniu adaptacji, a drugi w jaki sposób auto pracuje - 0 obrotów pokazuje na komputerze jak wcisnę pedał gazu.

    https://lh3.googleusercontent.com/Vy...WEB&cver=html5

    https://lh3.googleusercontent.com/vC...WEB&cver=html5

    Po skasowaniu błędów i ponownym uruchomieniu silnika auto pracuje normalnie.
    W zimę te cyrki z brakiem rekacji na pedał gazu i zatrzymaniu obrotów na poziomie 1100 pojawiały się często same z siebie podczas jazdy - w lato jak na razie nie miałem takiej sytuacji.

    Bardzo proszę o pomoc.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar warszawa_24
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    151
    BMW
    E32 M60B30
    Skąd
    Słubice
    Zobacz na kompresję.
    Masz dwie usterki wypadania zapłonów, wiec tam trzeba zobaczyć na kompresję/świece/fajkę/cewkę.
    Dodatkowo w tedy temperatura silnika wynosi -48 czyli czujnik albo wypięty bądź nie działa właściwie.
    Wrzuć jak możesz live-date z pracy na wolnych obrotach na nagrzanym silniku. Gdy będziesz go nagrzewał zwróć uwagę na pracę czujników termicznych, czy dobrze pokazują.

  3. #3
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Lewe powietrze też daje takie efekty. Miałem zeszłej zimy po niedokładnym osadzeniu kolektora dolotowego.
    Kolega miał podobnie też w V8 - na zimnym nierówno i brak mocy, pomogło przeinstalowanie listwy wtryskowej.
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

Podobne wątki

  1. [silnik] Problem z silnikiem N62 błędy
    Przez jarobmw w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-12-2013, 12:54
  2. Problemy z silnikiem M62B44
    Przez rastaomlet w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-09-2012, 13:54
  3. e32 znawca tematu - problemy z silnikiem
    Przez SPiDi w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 25-01-2011, 11:40
  4. [mechanika] Problemy z silnikiem 4.5l na LPG
    Przez lajba2 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-01-2010, 20:17
  5. [e38] Problemy z silnikiem
    Przez positiv w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-08-2009, 18:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •