Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567
Pokaż wyniki od 61 do 68 z 68

Wątek: Problem z roleta elektryczna w e32.

  1. #61
    Vip Vip Awatar epul
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    1,032
    BMW
    e32 740i 93'
    Skąd
    Gliwice
    Blog
    14
    Edytowałem schemat. Na zdjęciach nie zobaczyłem czarnego przewodu, a szary wydaje się jak czarny :) Teraz nie brakuje już kabli i myśle że już w tym tyg roleta będzie działac.

    Jak German to Anna.

  2. #62
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,652
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Cytat Zamieszczone przez epul Zobacz posta
    Edytowałem schemat. Na zdjęciach nie zobaczyłem czarnego przewodu, a szary wydaje się jak czarny :) Teraz nie brakuje już kabli i myśle że już w tym tyg roleta będzie działac.
    kolego, tak naprawde, to czerwony przewód to czerwono-biały, fioletowy to fioletowo-biały, a czarny to szaro-czarny
    poniżej schemat wiązki

    i zdjęcie pinów modułu z opisanymi kolorami który gdzie

    musze upewnic sie ze biały i żółty idą tak jak opisałem na zdjęciu, ale z tego co pamiętam, właśnie tak jest
    Ostatnio edytowane przez yaz ; 02-08-2011 o 08:30

  3. #63
    Vip Vip Awatar epul
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    1,032
    BMW
    e32 740i 93'
    Skąd
    Gliwice
    Blog
    14
    Dzięki bardzo za schemat, w ten weekend mam tylo czas i będę podłączał to wszystko. Zobaczymy czy zatrybi.

    Jak German to Anna.

  4. #64
    Damian Vip Awatar vramzes
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2,946
    BMW
    BMW E36 320 , EX : e32 730 iA , e38 730i manual, e32 730 Shadow Line
    Skąd
    BRALIN
    trochę odgrzeję kotleta :) nabyłem elek. roletę,mam ta krótką wiązkę przy półce ( na razie samochodowej brak ) i chce tylko sprawdzić działanie bo mam gwarancję na nią ( tzn jeśli coś nie tak mogę oddać ) pytanko moje jak dać napięcie z aku na te 4 piny z białej kostki żeby sprawdzić działanie ?

  5. #65
    Vip Vip Awatar avecezarave
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    1,614
    BMW
    E32 740iL `93
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Blog
    27
    Ktoś już kiedyś zadał podobne pytanie. Niby nie powinno się tego robić ale ja tak sprawdzałem i nic się nie stało.
    [IMG]http://img408.imageshack.us/img408/1048/dsc0188v.jpg[/IMG 7er

  6. #66
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,652
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Ja podłączyłbym napięcie pod wtyczkę wychodzącą z modułu. Masz tam dwa przewody (bodajże czarny i niebieski). Zamieniając bieguny powodujesz rozwijanie i zwijanie rolety. Ja podłączałem tam 9v z baterii, ale tylko po to żeby sprawdzić czy silnik pracuje. Pod obciążeniem (roletą), 9v może nie wystarczyć.
    Ale jeżeli silnik pracuje w obie strony, a np. roleta nie rozwijałaby się to wtedy wina leży gdzieś w mechanice, np. prowadnice trzeba przesmarować, etc.
    Także rozłączyłbym roletę od jej silniczka, podpiął 9v i sprawdził czy silnik kręci się w obydwie strony.

    Cytat Zamieszczone przez avecezarave Zobacz posta
    Ktoś już kiedyś zadał podobne pytanie. Niby nie powinno się tego robić ale ja tak sprawdzałem i nic się nie stało.
    Ano nie powinno, bo można spalić silnik, ale jak zrobisz to w krótkim czasie, tak żeby roleta rozwinęła się deko i później zwinęła to silnik powinien przeżyć.
    Ostatnio edytowane przez yaz ; 12-03-2013 o 21:07

  7. #67
    Damian Vip Awatar vramzes
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2,946
    BMW
    BMW E36 320 , EX : e32 730 iA , e38 730i manual, e32 730 Shadow Line
    Skąd
    BRALIN
    Sparawdzone,silnik żyje,roleta śmiga i nie chrympi itp,a może ktoś coś wie o wiązce bo potrzebuje?!

  8. #68
    Vip Vip Awatar epul
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    1,032
    BMW
    e32 740i 93'
    Skąd
    Gliwice
    Blog
    14
    tu masz rolete z wiązką, może sprzeda samą wiązkę http://allegro.pl/bmw-e32-roleta-ele...097427721.html

    Jak German to Anna.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •