Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: [mechanika] panowie jak odpalic auto po stluczce

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    10

    [mechanika] panowie jak odpalic auto po stluczce

    mialem stluczke. rozsypal sie zderzak przedni , uderzenia prawie nie poczulem. odjechalem w bez bezpieczne miejsce , zgasilem silnik i klapa. uszkodzenia okazaly sie duzo mniejsze niz sie spodziewalem. jednak teraz auto nie chce odpalic, tzn, kontrolki sie zapalaja , ale rozrusznik nie kreci, martwa cisza. aaaa . no i co sie okazalo po zgaszeniu silnika autko jest na luzie ( tak jakby ) , nie przezucil na parking mimo , ze przed zgaszeniem silnika tak ustawilem. nic nie wycieklo i nie widac na pierwszy rzut oka zadnych uszkodzen pod maska. zreszta maska nie ruszona , tylko zderzak i grill poszedl. bez problemu da sie ja pchac , czyli chyba jest na luzie. poradzcie czy da sie z tego w jakis prosty sposob wybrnac? pierwszym krokiem bylo by odpalenie auta ( moze ma jakies czujniki ktore blokuja zaplon po stluczce ? ) , drugim krokiem sprawdzenie skrzyni. prosze piszcie bo nie wiem czy lawete wzywac, czy da sie to samemu zrobic.



    ps. gorace zyczenia powrotu do zdrowia dla kolegi Szweda.

  2. #2

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    10
    rocznik 95 silnik 4.0 v8

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    189
    BMW
    BMW
    Skąd
    Polska
    Witaj

    Dźwignia jest ustawiona na P , a na liczniku co się pojawia ?? tzn jaka literka ??

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    10
    na liczniku pokazuje R , ale auto jest na luzie bo spokojnie da sie je pchac

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    435
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Kargowa/Berlin
    Sprawdź na początek klemy na akumulatorze. Może się poluzowały

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    189
    BMW
    BMW
    Skąd
    Polska
    Spróbuj przełączyć ręcznie mechanizmem od zmiany biegów przy skrzyni na P . Jest to mechanizm do którego idzie linka od wajchy do zmiany biegów .

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    404

    hmm

    a bezpiecznik wypadkowy?

    przecierz po stłuczce musi zadziałac bezpiecznik który uniemozliwia właczenie silnika, nie wiem dokładnie od którego roku był montowany ale to normalne,

    a w serii 5 a dokładnie w e-39 od 2000 była montowana klema pirotechniczna która jest podłączona do czujników i przy zderzeniu odstrzeliwała uniemozliwiając przepływ pradu po wypadku ( sam takową musiałem wymieniac w ASO po stłuczce ..koszt 800pln)

    weócmy jednak do tematu..ten bezpiecznik jest montowany już chyba we wszystkich modelach autt, nawet w fiatach od 99 roku

    Easy

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    189
    BMW
    BMW
    Skąd
    Polska

    Re: hmm

    Cytat Zamieszczone przez Easy
    a bezpiecznik wypadkowy?

    przecierz po stłuczce musi zadziałac bezpiecznik który uniemozliwia właczenie silnika, nie wiem dokładnie od którego roku był montowany ale to normalne,

    a w serii 5 a dokładnie w e-39 od 2000 była montowana klema pirotechniczna która jest podłączona do czujników i przy zderzeniu odstrzeliwała uniemozliwiając przepływ pradu po wypadku ( sam takową musiałem wymieniac w ASO po stłuczce ..koszt 800pln)

    weócmy jednak do tematu..ten bezpiecznik jest montowany już chyba we wszystkich modelach autt, nawet w fiatach od 99 roku

    Easy
    Witaj

    Ale jeśli zadziałała by klema pirotechniczna to nie powinny się świecić nawet kontrolki prawda ??

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    404

    hmm

    tak mi sie wydaje, zresztą po moim craschu serią 5 , nawet nie próbowałem jej odpalić...

    jednak bezpiecznik wypadkowy musi być w serii 7 , to jak mówiłem standart już nawet w póxniejszych rocznikach w kazdym parchu...
    co ciekawe nawet w cienko - cienko pierwsze bezpieczniki były mechaniczne..po prostu zrywały sie przy uderzeniu
    zapytaj na pw kolegi sylwek7 lub greg38 to naprawde autorytety w dziedzinie

    Easy

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •