Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: E38 Problem z monitorem nawigacji MK1

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    56
    BMW
    E38 735i manual
    Skąd
    Wrocław

    Post E38 Problem z monitorem nawigacji MK1

    Witam :)
    Mam problem z moim monitorem mianowicie ostatnio przestał świecić całkowicie. Oglądałem już chyba z 10 pasujących i nie pasujących do mojego auta. Ponieważ mam w bagażniku czytnik MK1 nie da się podłączyć monitora nowszego np z MK2 4:3 bo świeci tylko na biało i brak reakcji jakiejkolwiek. Z kolei monitory od MK1 są po prostu nie sprawne wypalone podświetlenie w 100% + inne uszkodzenia, dlatego dałem sobie ostatecznie spokoj z poszukiwaniem monitora starego typu.
    PYTANIA
    Czy mogę podłączyć tylko moduł TV MK2 i monitor MK2 i bedzie to hulać ? czy muszę wymienić czytnik na MK2 i monitor ?
    Jeśli muszę wymienić czytnik to jak to zrobić i czego będę potrzebował żeby to wszystko działało? Dodam że w przyszłości chciałbym mieć tv dvb-t w autku oraz kamerkę cofania więc prawopodobnie będę potrzebował tego modułu tv.
    I na koniec czy ktoś z was ma do sprzedania monitor i czytnik navi sprawny i w możliwie najtańszy ;)
    Pozdrawiam :D

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Z tego co pamiętam, to właśnie między MK1 i MK2 są największe różnice w instalacji.
    Z tego co kojarzę to nie da się połączyć czytnika MK1 z nowszym tunerem TV.
    Z drugiej strony, czytniki MK3 i MK4 są wstanie pracować niezależnie od tunera i obsługują monitory 16:9, więc jak zmieniać to chyba lepiej na coś tego typu.

    Zmiana na cokolwiek nowszego będzie wymagała wymiany fragmentu wiązki(tej w bagażniku, między czytnikiem, a pozostałym sprzętem), z racji innych wtyczek w nowszych czytnikach
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    56
    BMW
    E38 735i manual
    Skąd
    Wrocław
    Czytalem troche na ten temat i na innych forach pisza cos o odlaczeniu TV. Wtedy wtyczke z tv wpinamy do czytnika mk2 i podobno to juz dziala. Co do wymiany na mk3 4 to czytniki sa w kosmicznych cenach do tego na pewno wtedy chcialbym ekran 16:9 bo nie ma sensu miec mk3 i maly ekranik. Tak czy siak chcac sie przesiasc na mk3 robia mi sie koszty ok 1000zl najmiej. A na to sobie teraz nie moge pozwolic.
    Czy jesli zrezygnowal bym z TV i kamery cofania to czy faktycznie mozna podlaczyc ten mk2 po prostu przepinajac wtyczke ? Czytalem ze trzeba 1 wtyczke przelozyc z tunera tv do mk2 ale tam sa 2 wtyczki rozumiem ze ta druga jest do polaczenia czytnika tunerem tv. Wiec jesli tak to przekladajac jedna wtyczke navigacja zacznie dzialac (dokladajac antene gps bo ma inne wyjscie) i po prostu bedzie mi brakowalo wiazki do podlaczenia tv.?

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    216
    BMW
    e38 730d
    Skąd
    Racibórz
    Dorzucę swoją opinię...

    Jeśli dla Ciebie 1kpln to sporo (nie zrozum mnie źle - dla mnie też to sporo :) to moim zdaniem daj sobie spokój z przesiadaniem na MK3/4 , bo:

    - kupisz graty które BYĆ może są sprawne (na necie są same sprawne i mało używane), a potem wystarczy że coś nie halo i np będzie tylko biały ekran... I gdzie tu szukać winy? kolejne stówki na kolejne graty, czy może wizytę w konkretnym warsztacie....

    - navi mk3 moja z 2001r czytała płyty jak chciała, co dziura to error. OK, to da się zrobić, laser wymienić, ale jak nie potrafisz tego sam zrobić to nie będzie to wydatek 50 pln, ale pewnie 200 lub lepiej.

    - robi jeszcze MK3/4 jakieś wrażenie na kimkolwiek? wkładanie płyty , w przypadku MK3 za dużo nie zmieścisz na płycie (np wyjazd za granicę to szuflowanie płyt)

    ROZWAż czy nie lepiej zostawić swoją padakę, może trafisz kiedyś sprawny monitor MK1 - podmienisz i będzie ori, a dorobić np podstawkę (stację dokującą) pod telefon, do tego do bagażnika ( albo do schowka w desce) jakiś sterowany telefonem sprzęt audio z bluetoothem (taki np za 250 okolo współpracujący z androidem i aplikacją Caradio - wpisz w alledrogo w dziale radia słowo android)

    Zakładam trochę na wyrost że masz smartfona...

    Może to też nie optymalne rozwiązanie , ale na pewno nie pchałbym się w starocie MK3/4. Nie za te pieniądze.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Bingo
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    401
    BMW
    E46 320Ci ,A8 D3 4,2
    Skąd
    Harklowa
    Na dzień dzisiejszy mając taki sprzęt w E38 wywaliłbym wszystko łącznie z okablowaniem (wóż byłby lżejszy) i kupił coś 2 din co znacznie lepiej gra i funkcjonuje od ori zestawów do tego auta za taką kasę :)

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    56
    BMW
    E38 735i manual
    Skąd
    Wrocław
    Chłopaki wszystko rozumiem. Przedstawię wam moją sytuację. Mam piękną czarną 7 w której zamiast działającego wyświetlacza mam czarny ekran co mnie niesamowicie irytuje. Chodzi mi o minimum funkcjonalności jaki daje ten ekranik czyli spalanie jakieś podstawowe parametry typu stacja radiowa itd. Nawigacje mam w smartphonie i nie wyobrażam sobie korzystania z oryginalnej (głównie przez widok z góry podobno w mk4 można włączyć widok znany ze współczesnych nawigacji czyli 3d :D). Jak już mówiłem ekrany z mk1 zwyczajnie mają tę wadę że ginie im podświetlenie albo po prostu przestają wyświetlać obraz. MK2 i nowsze z tego co widzę po allegro to zwyczajnie działąją. Chciałbym po prostu uruchomić sobie ten nieszczęsny wyświetlacz żeby nikt się o niego głupio nie pytał jak wsiada do mojego auta pierwszy raz i dla mojej własnej satysfakcji. Dlatego chciałbym przeznaczyć maksymalnie 300-350zł. Mam możliwość kupienia czytnika mk2 i wyświetlacza z anglika koszt łączny 200-250zł za całość kto rozkręcał ten sprzęcik ten wie że monitor (sam wyświetlacz to osobna część i nie łączy się niczym z przyciskami więc bez problemu podmienię sam wyświetlacz do mojej obudowy europejskiej. Pytanie tylko jak to podłączyć żeby to działało wyświetlało temperaturę zasięg i inne podstawowe parametry nawigacji może nie być xD
    Dzięki za zainteresowanie tematem :)

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    2,120
    BMW
    E65 3.0D
    Skąd
    Barlinek
    Cytat Zamieszczone przez Bingo Zobacz posta
    Na dzień dzisiejszy mając taki sprzęt w E38 wywaliłbym wszystko łącznie z okablowaniem (wóż byłby lżejszy) i kupił coś 2 din co znacznie lepiej gra i funkcjonuje od ori zestawów do tego auta za taką kasę :)
    Tylko ze 2dni w e38 wyglada koszmarnie...

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    216
    BMW
    e38 730d
    Skąd
    Racibórz
    cursor napisał ci o zmianie okablowania. nie wiem czy trzeba zmieniać kable pomiędzy deską a bagażnikiem , czy tylko w bagażniku, ale jeśli to pierwsze to ..... sam wiesz.

    a skoro twoj BM ci wystarcza, tylko podświetlanie mu zdechło, to nie chcesz go naprawić? podświetlanie to nic takiego, pewnie przetwornica świetlówki z ekranu.

    zobacz czy jak latarką poświecisz na ekran , to czy widać że obraz jest. Jeśli jest, to nie powinno być problemu (w serwisie rtv/laptop) aby to ożywić.

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    56
    BMW
    E38 735i manual
    Skąd
    Wrocław
    temat do zamknięcia.
    Miałem uszkodzony moduł TV przez co nie pokazywał obrazu na innym ekranie niż mk1 (okzauje się że wersja wyświetlacza nie ma znaczenia musi być tylko 4:3) wymieniłem uszkodzony wyświetlacz i moduł TV. Wszystko już śmiga :)

Podobne wątki

  1. MK1 navi-komputer bne rozpoznaje , problem CD e38 750i
    Przez goodfeals w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-09-2015, 12:21
  2. [audio/video] Problem z monitorem 16:9
    Przez Mat88 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-09-2014, 09:04
  3. Problem z monitorem Nawigacji.
    Przez pablo_k3 w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-10-2010, 09:53
  4. [ elektronika] powarzny problem z monitorem
    Przez AREK 735 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-08-2008, 19:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •