Niedawno czytałem stary temat o w/w czujniku, ale już go nie mogę odnaleźć...

Tak się składa, że padła mi INPA i trochę potrwa jej ponowne zainstalowanie.
Problem polega na tym, że mój silnik po wymianie regulatora ciśnienia paliwa na listwie (nowy z ASO), po odpaleniu na zimnym, zaczął łapać wysokie obroty, nawet do 2tys./min.

Profilaktycznie przemyłem silniczek krokowy. Wątpię, by to mogło zaszkodzić.
Wymieniałem wcześniej też uszczelki pod kolektorem ssącym, odmę... więc może czujnikowi zasysanego powietrza zaszkodził jakiś wstrząs...?

Teraz jest trochę poniżej tej wartości... jakieś +- 1300, być może w zależności od temperatury na zewnątrz.
Oczywiście jak się zagrzeje, to schodzi do tych +- 700. Trochę to jednak trwa, bo grubo ponad 5 min.
Temperatura na zewnątrz jest około 15st. Ale było i 20 st. a objawy podobne.

A silniczek wolnych obrotów wyglądał i wygląda raczej na sprawny.
Poruszający się trzpień w środku jest bardzo wrażliwy na najlżejszy ruch, kiedy go trzymam w rękach.

Ale czytając posty o wysokich obrotach, zauważyłem że są poruszane kwestie czujników temperatur powietrza, płynów...
Na początek postanowiłem sprawdzić czujnik temperatury z kolektora ssącego.
Doczytałem się, że można go sprawdzić multimetrem.
Jego rezystancja w temperaturze pokojowej tj. około 20 st. powinna wynosić 2,2 - 2,7 Ohm. Proszę o potwierdzenie, lub zaprzeczenie.
Mój czujnik "pokazuje" 4,8 Ohm.

I jeszcze jedno pytanie... oryginalny Siemens jest 4 x droższy od FAE (warte to coś?).
http://www.iparts.pl/czesc/czujnik-t...3536-8636.html

Sprawdziłbym multimetrem jeszcze czujnik temperatury płynu chłodzącego. Ten przy chłodnicy i ten na pompie wody, ale nie wiem jak.
Ten na pompie wody ma aż 4 piny...

Aha... silnik ładnie się zbiera, odpala itd.