Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 36

Wątek: Xenon gaśnie podczas jazdy

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    465
    BMW
    740iL Indywidual
    Skąd
    Wrocław

    Xenon gaśnie podczas jazdy

    Jakiś czas temu miałem stłuczke w której dostał prawy przód ... zbita lampa ... Wszystko już naprawione, reflektor wymieniona aczkolwiek przetwornica ze starej rozbitej lampy została przełożona do nowej ... Od kad odebrałem auto od mechanika czesto gaśnie mi prawy xenon i w zwiazku z tym moje pytanie, mianowicie czy może mieć z tym coś wspólnego przetwornica i czy po podłączeniu do kompa wyjdzie co jest grane ?? Pozdrawiam

  2. #2
    Podlaczenie kompa nic nie da. Zamien zarowki prawa->lewa. Wykluczysz zarowki/palniki

  3. #3
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Tam, może to mieć związek z przetwornicą.
    Gra muzyka

  4. #4
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Miałem podobnie ,ale może byc tez trafo wysokiego napięcia, wytopiła mi sie wtyczka ta co idzie do żarnika ,jeden gościu wymienił mi tą wtyczke i do dzis działa :)

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar KAMELEONV
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    251
    BMW
    F01 730d Mpakiet
    Skąd
    Nakło n/n , Irlandia
    W moim przypadku była to przetwornica

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    465
    BMW
    740iL Indywidual
    Skąd
    Wrocław
    Dzieki za podpowiedzi ... sprawdzę jutro :)

    Pozdrawiam

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    1,126
    BMW
    e38 735 v8 98'
    Skąd
    Skierniewice
    Witam. I jak wyniki ?

    Ostatnio jak jechałem to wyskoczył mi komunikat "Check lowbeam lights" Wyszedłem i prawy ksenon nie świecił (wcześniej też tak miałem z 2 razy) wyłączyłem i włączyłem światła i znowu świeciły się obie strony tyle, że strona lewa minimalnie ciemniej. Niewiem, może jakieś kable czy coś ?

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    233
    BMW
    e38 740i M62
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    4
    Cytat Zamieszczone przez positiv
    Witam. I jak wyniki ?

    Ostatnio jak jechałem to wyskoczył mi komunikat "Check lowbeam lights" Wyszedłem i prawy ksenon nie świecił (wcześniej też tak miałem z 2 razy) wyłączyłem i włączyłem światła i znowu świeciły się obie strony tyle, że strona lewa minimalnie ciemniej. Niewiem, może jakieś kable czy coś ?
    miałem identyczną sytuację. wymieniłem przetwornicę (część 21) + starter (część 22). światła nie gasną i oba świecą jednakowo. przy okazji wymieniłem oba żarniki. żarniki oczywiście nowe, reszta używki z allegro.

    http://img517.imageshack.us/img517/8003/99250547.jpg

  9. #9
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno

    Re: Xenon gaśnie podczas jazdy

    Cytat Zamieszczone przez MastaKleszcz
    Jakiś czas temu miałem stłuczke w której dostał prawy przód ... zbita lampa ... Wszystko już naprawione, reflektor wymieniona aczkolwiek przetwornica ze starej rozbitej lampy została przełożona do nowej ... Od kad odebrałem auto od mechanika czesto gaśnie mi prawy xenon i w zwiazku z tym moje pytanie, mianowicie czy może mieć z tym coś wspólnego przetwornica i czy po podłączeniu do kompa wyjdzie co jest grane ?? Pozdrawiam
    Jaki masz kolor światła (po kilku minutach jak się rozgrzeje) jeżeli masz już żółte lub pomarańczowe to żarówka do wymiany jest to normalna reakcja kończącego się żarnika, bo od tego powinieneś zacząć i nie patrz że żarnik ma 6 miesięcy bo jak kupiłeś na allegówno to wszystko możliwe. Jeżeli żarnik świeci cały czas ładnie, światło jest białe wchodzące we fiolet, niebieski, lub minimalnie żółtawy (zależy od temperatury jaką kupiłeś) to jest ok i przyczyny musisz szukać tam gdzie inni wskazują.
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    400
    a ja mialem to samo i to byl starter ( nie wiem czy dobrze nazwalem ta rzecz:P ).
    blad wyskakiwal normalny - sprawdz ksenon i tyle :)

    a jak wylaczysz i wlaczysz to dziala ?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •