Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: czy jest możliwość wyłączenia czujników ciśnienia w oponach?

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    91
    BMW
    Porsche cayenne ex F02 730d i e38 730d ex 730d FL E65
    Skąd
    Warszawa

    Post czy jest możliwość wyłączenia czujników ciśnienia w oponach?

    Witam,

    Założyłem nowe koła 20'' nie maja czujników ciśnienia w oponach i cały czas mam denerwujący komunikat czy można to wyłączyć??
    (ps. w e65 było dużo mądrzejsze rozwiązanie z sprawdzaniem ciśnienia w oponach - abs to sprawdzał)
    Pozdrawiam

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,239
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Tak samo jak w E65, tak samo w F01 były 2 rodzaje rozwiązań.
    RPA czyli pomiar na podstawie prędkości z kół
    RDC czyli pomiar z czujników.

    W przypadku E65 dało się usunąć RDC, a żeby przerobić na RPA należało doprowadzić prędkości z kół do modułu CIM i odpowiednio przekodować.

    Podejrzewam, że w Twoim przypadku dałoby się wykodować RDC podobnie jak w E65, a może wystarczy przekodować na RPA, a prędkość pobierze z CAN. Należałoby zgłębić temat.

    Rozkoduj wyposażenie(albo podeślij VIN) to sprawdzi się czy masz RDC w opcjach
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    91
    BMW
    Porsche cayenne ex F02 730d i e38 730d ex 730d FL E65
    Skąd
    Warszawa
    Witam

    Napewno jest RDC - na sarych kolach sa czujniki i wyswietla mi sie ze blad JEST RDC

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2015
    Posty
    27
    BMW
    760Li f02
    Skąd
    warszawa
    hej - dołącze sie do pytania - mam f02 i mam koła w których nie ma czujników (sprawdzalem) - mimo to w kompie pokazuje ciagle ze cisnienie w oponach jest ok .. pomimo ze raz zlapalem gume i nie zglosil niczego ;/ (nie mam runflatow).

    moglby ktos powiedziec jak w ista-d/ista-p sprawdzic jakie mam rozwiazanie ?
    pytanie tez czy jesli mam to rozwiazanie "RPA" (z predkosci z kol) to czy da sie auto doposażyć o czujniki zeby umial z nich zbierać dane ?

    i czy w bmw mozna miec pokazane "ile bar" w kazdej oponie tak jak w renault jest ?

  5. #5
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,124
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez noder Zobacz posta
    czy w bmw mozna miec pokazane "ile bar" w kazdej oponie tak jak w renault jest ?
    Tak w serii F jest to mozliwe
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,239
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez noder Zobacz posta
    hej - dołącze sie do pytania - mam f02 i mam koła w których nie ma czujników (sprawdzalem) - mimo to w kompie pokazuje ciagle ze cisnienie w oponach jest ok .. pomimo ze raz zlapalem gume i nie zglosil niczego ;/ (nie mam runflatow).

    moglby ktos powiedziec jak w ista-d/ista-p sprawdzic jakie mam rozwiazanie ?
    pytanie tez czy jesli mam to rozwiazanie "RPA" (z predkosci z kol) to czy da sie auto doposażyć o czujniki zeby umial z nich zbierać dane ?

    i czy w bmw mozna miec pokazane "ile bar" w kazdej oponie tak jak w renault jest ?
    Przy RDC pokazuje ciśnienie i temperaturę w każdym kole osobno.
    RPA to system bazujący na różnicy prędkości kół. Po każdej zmianie opon dobrze byłoby kasować "adaptację"(robi się to z poziomu I-drive)
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kazikm3
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    756
    BMW
    735iA 320ci cabrio
    Skąd
    UK
    haha lubię takie tematy haha
    Jeżeli miałbym ogolić się na łyso, nosić na szyi złoty łańcuch i „prać” ludzi kijem bejsbolowym, tylko po to, aby prowadzić na co dzień BMW E 38, robię to od razu.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-03-2014, 23:17
  2. [elektronika] Czy w czujnikach ciśnienia opon RDC w e38 są jakieś baterie ?
    Przez puchacz w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 07-09-2012, 07:21
  3. Moduł ews GDZIE JEST I CZY JEGO WYCIĄGNIĘCIE JEST BEZPIECZNE
    Przez wojtmul w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-03-2011, 15:18
  4. Czy jest możliwość wgrania komunikatów BC po polsku?
    Przez gierobiala w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-06-2010, 14:08
  5. [18] style 32 do E38 z czujnikami ciśnienia w oponach
    Przez Saillupus w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 07-03-2008, 22:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •