Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Pompa paliwa działa, a nie pompuje paliwa do wężów.

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar POCHYL
    Dołączył
    Aug 2015
    Posty
    22
    BMW
    E32 740
    Skąd
    Stąd

    Post Pompa paliwa działa, a nie pompuje paliwa do wężów.

    Witam! :D Po wymianie altka problem z gwałtownym przyspieszaniem na chwilę ustał, ale teraz pojawił się znowu. Zacząłem szukać przyczyn, no i okazało się, że pompka paliwa podłączona jest na krótko i wtrynia mi prąd (po każdej jeździe zacząłem rozłączać te kabelki), ale pewnego razu zapomniałem z powrotem je podłączyć i okazało się, że nie ma różnicy czy kabelki od pompki są podłączone, czy nie.. samochód odpala, jeździ tak samo i gaśnie w tych samych okolicznościach. Po podłączeniu pompki na krótko, odpięciu węża dolotowego od filtra paliwa w wężu sucho. Jakim cudem ten samochód w ogóle jeździ. Przypuszczamy z mechanikiem, że gdy silnik jest odpalony, to powstaje ciśnienie i to jest jedyny sposób na to, żeby w wężach było paliwo, ale wciąż jest go za mało i przy gwałtownym przyspieszeniu silnik gaśnie. Co ciekawe pompka pracuje poprawnie. Mechanik dowiedział się, że w zbiorniku paliwa jest jakiś regulator ciśnienia, który prawdopodobnie jest uszkodzony, ale nie ma takiej pewności. W dodatku bak jest nierozbieralny i nie można tego wymienić co za tym idzie należy kupić cały nowy zbiornik. Auto było podłączone pod komputer, skasowano 13 błędów, ale wciąż nie ma pewności co tam się dzieje. Jak myślicie?

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    a regulator ciśnienia czasem nie jest przy silniku pod maską????

  3. #3
    Początkujący Użytkownik Awatar POCHYL
    Dołączył
    Aug 2015
    Posty
    22
    BMW
    E32 740
    Skąd
    Stąd
    Cytat Zamieszczone przez Zdzira 850I Zobacz posta
    a regulator ciśnienia czasem nie jest przy silniku pod maską????
    Zgadza się, jest pod maską, ale podobno jest jeszcze w baku. Co ciekawe pompka przelewa paliwo między połówkami baku (gdy jest podłączona na krótko), ale w wężach paliwa nie ma. Tylko przy odpalonym silniku.

  4. #4
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa

    Post

    Cytat Zamieszczone przez POCHYL Zobacz posta
    Zgadza się, jest pod maską, ale podobno jest jeszcze w baku. Co ciekawe pompka przelewa paliwo między połówkami baku (gdy jest podłączona na krótko), ale w wężach paliwa nie ma. Tylko przy odpalonym silniku.
    A jak sobie to inaczej wyobrażasz, tutaj mogę to zrozumieć, bo zakładam, że masz małe doświadczenie. Ale co to za mechanik Ci pomaga, amator????

    80% diesli w ogóle nie ma pompy ani w baku, ani progu, wystarczy ta wysokiego ciśnienia na silniku. Diesel ma małe zapotrzebowanie na paliwo oraz jest bardzo sprawny, więc jak układ jest szczelny to podciśnienie pompy zasadniczej w zupełności wystarczy do poprawnej pracy.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 15-09-2015 o 16:56
    pozdrawiam Bartek

  5. #5
    Początkujący Użytkownik Awatar POCHYL
    Dołączył
    Aug 2015
    Posty
    22
    BMW
    E32 740
    Skąd
    Stąd
    Cytat Zamieszczone przez ttrol Zobacz posta
    A jak sobie to inaczej wyobrażasz, tutaj mogę to zrozumieć, bo zakładam, że masz małe doświadczenie. Ale co to za mechanik Ci pomaga, amator????

    80% diesli w ogóle nie ma pompy ani w baku, ani progu, wystarczy ta wysokiego ciśnienia na silniku. Diesel ma małe zapotrzebowanie na paliwo oraz jest bardzo sprawny, więc jak układ jest szczelny to podciśnienie pompy zasadniczej w zupełności wystarczy do poprawnej pracy.
    Racja, pojęcie o dieslu mam ZEROWE, to jest mój pierwszy. Kilka nocy badałem temat i okazuje się, że bolączką mojego samochodu jest zawór regulacji ciśnienia. Ponoć częsty problem przy tym silniku.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-08-2015, 19:12
  2. otwieranie klapki wlewu paliwa nie działa
    Przez Blumen w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-09-2014, 17:55
  3. Pompa paliwa
    Przez ZJAWA w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-05-2014, 12:48
  4. [elektryka] Pompa paliwa nie zawsze sie włacza m60
    Przez 525d w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 15-11-2013, 10:35
  5. Pompa paliwa,czujnik poziomu paliwa ,kosz
    Przez bigboss23 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-11-2013, 17:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •